Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

V této lekci si představíme životní cyklus projektu v IT. Start IT projektu může probíhat v různých formách, nemusí to být hned nová společnost.

Start IT projektu může probíhat v různých formách, nemusí to být hned nová společnost. Např. zavádění Google Pay/Apple Pay v ČR, nebo web na zakázku pro nějakou společnost. Vždy u těchto projektů budeme zjišťovat, kolik nás to bude stát, jak dlouho to bude trvat a případně, jaký problém to uživatelům vyřeší.

Startup

Dnes se velice hojně zakládají i různé startupy. Je o nich slyšet všude, skoro každý má dnes startup na cokoliv. Startup je nově vzniklá, často inovativní společnost. Jedním ze známějších českých startupů je např. Kiwi. Bohužel o spoustě startupech se ani nedozvíme, neobstojí na trhu a umřou (cca 90 %).

Je proto dobré pořádně rozpracovat nápad a pochopit problém, který řešíme. Měli byste umět odpovědět na tyto otázky:

  • Co to přinese a vydělá?
  • Za jak dlouho to bude?
  • Kolik to bude stát?
  • Půjde to udělat?

Velice dobré je svůj nápad podložit daty. Když už máme rozpracovaný problém, bylo by super ho otestovat, mělo by se vytvořit tzv. MVP (Minimum Viable Product).

Co se děje v rámci projektu

Životní cyklus se skládá z 6 částí:

  1. Analýza – Co se má udělat? Snažíme se o problému získat co nejvíce informací.
  2. Návrh – Jak to uděláme?
  3. Implementace – programování
  4. Testování – Funguje to správně?
  5. Nasazení do provozu
  6. Provoz

Kontrolní otázky:

Co je to startup?

Co je to MVP?

Doporučené odkazy/materiály

Projekt online vzdělávání byl realizován v rámci Stipendia Czechitas v projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

ZAUJAL TĚ TENTO ONLINE KURZ?

Odebírej náš měsíční newsletter, kde najdeš například IT novinky, Tech Meetupy, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter