Ženy do IT!

Digitální dovednosti jsou v dnešní době důležité a brzy se bez nich neobejde nikdo. Ženy jsou digitalizací více ohrožené, protože častěji vykonávají profese náchylné k automatizaci nebo robotizaci.

IT je profese budoucnosti. Poptávka po IT specialistech je vysoká a ještě poroste. Pojď toho využít i ty! Pořádáme kurzy programování, datové analýzy, tvorby webu a spoustu dalšího. Na jeden večer nebo i tři měsíce. Od úplných začátečnic až po pokročilejší.

Motivujeme ženy, vzděláváme je a pomáháme jim najít vysněnou práci v oboru. Propojujeme je s partnerskými firmami, které vítají různorodost v pracovních týmech.

Se znalostmi IT můžeš získat novou práci, zlepšit se v té současné nebo si založit vlastní projekt. Objevuj svět IT s námi.

NAbídka kurzů

Vzbudit zájem o technologie

Prvotní myšlenkou při zakládání Czechitas v roce 2014 bylo vzdělávat ženy, aby získaly práci v IT.

Dnes se snažíme nadchnout do technologií i děti a mládež a ukázat jim, že i oni se můžou stát tvůrci, kteří pomocí technologií budou měnit svět. Informační technologie jim představujeme hravou formou, při které si procvičí logické myšlení.

Zájem o technologie a chuť neustále se učit budou v budoucnosti klíčové dovednosti na trhu práce. Jsme tady pro ty, co chtějí získat práci v IT, ale i pro IT nepolíbené, kteří si jen chtějí rozšířit obzory a mít přehled, co se pod IT zkratkou vlastně ukrývá.

Zjisti, co pořádáme ve tvém městě

Máme pobočku v Praze, Brně a Ostravě.
Na online kurzy se můžeš připojit odkudkoliv.

Chceš nás podpořit?

 

Czechitas tým

Senta Čermáková
CEO

Senta zodpovídá za vedení a řízení organizace. Získává a využívá zdroje financování, spolupracuje s partnery a reprezentuje organizaci navenek. Plánuje strategii a rozvoj organizace a sleduje její dopad na společnost.

Lucie Mairychová
COO

Lucie zodpovídá za hladký každodenní provoz organizace, cross týmové projekty a interní komunikaci. Řídí práci na krátkodobé strategii a týmy People&Culture, Finance, Product, Delivery&Regions a IT&Infrastructure.

Dita Formánková
Czechitas Founder & Chair of the Board

Dita zodpovídá za dlouhodobou strategii organizace. Udává tempo, směr a vizi, přináší inovace. Rozvíjí kontakty s klíčovými stakeholdery. Udržuje hlubokou znalost trhu a odvětví.

Žaneta Kubová Andělová
Head of Delivery & Projects

Žaneta vede Delivery tým, který odbavuje kurzy a pečuje o naše účastnice. Zároveň vede Projektový tým, který má pod palcem cross-týmové projekty napříč celou organizací.

Olga Maximová
Head of Development

Olga vede specializaci development a fundraising, rozvíjí vztahy s institucionálními a individuálními dárci doma a v zahraničí a pomáhá s viditelností Czechitas na mezinárodní úrovni.

Kateřina Králiková
Head of Finance

Katka má na starosti všechny záležitosti týkající se financí organizace od rozpočtů až po účetnictví a daně. Vyhledává nové možnosti a příležitosti financování všech našich činností.

Věra Janičinová
Head of Partnerships & Career Development

Věra se stará o vztahy s našimi partnery, propojuje svět Czechitas s jejich světy. Hledá vzájemné synergie, aby jim partnerství co nejvíce vyhovovalo a s radostí nás podporovali.

Jana Procházková
Head of People & Culture

Jana pomáhá spolu s týmem People & Culture celému týmu Czechitas k nastavení optimálních podmínek pro práci, k rozvoji a učení se a k tomu, aby v maximální míře mohli využít svůj potenciál a posunuli tak organizaci každý den o kousek dále.

Pavel Franc
Head of Product

Pavel má na starosti správu našeho produktového portfolia. Jeho hlavním úkolem je zajistit, aby naše vzdělávací programy byly navrženy tak, aby poskytovaly potřebné dovednosti a znalosti pro práci v konkrétních IT oborech. Pavel se rovněž aktivně angažuje v budování vztahů s profesními IT sdruženími.

Výroční zpráva 2022

Výroční zpráva nemá být jen o číslech, ale také ohlédnutím za uplynulým rokem. Ten náš byl plný změn a těžkých rozhodnutí. Pomalu jsme si začali zvykat na „nový normál“ po covidovém hybridním fungování a těšili se na klidnější období, když do toho přišla válka na Ukrajině. Čekali jsme vyrovnaný rok, jenže přišla další krize. Další období plné nejistoty, inflace a změn. My to však zvládli.

Stáhnout (*.PDF)

Pyšníme se tituly

Neziskovka roku Finalista

2022

Equals in Tech Awards

2022

Ceny SDGs Finalista

2022

The EU Social Economy Awards

2021

Nejúspěšnější obsahový počin

2017

Ceny SDGs Finalista

2018

SXSW Community Service Award

2017

Národní cena kariérového poradenství

2017

European Digital Skills Awards Finalist

2017

Aspen Young Leaders Programme

2016, 2017

Young Transatlantic Leaders Innovation Programme

2016

Forbes 30 pod 30

2016

Global Entrepreneurship Summit

2016

Top ženy Česka

2016

European Citizen Award

2016

Nominace na křišťálovou lupu

2015, 2016, 2017

Social Impact Award

2015

New Europe 100

2015

Další zprávy a dokumenty:

Výroční zpráva 2017

První Digitální akademie, SXSW Community Service Award, Stipendium

Výroční zpráva 2018

Prague Startup Market, Avast, kroužky a příměstské tábory pro děti

Výroční zpráva 2019

Vzdělávací a komunitní centrum v Brně s CTP Invest, kariérní portál

Výroční zpráva 2020

Lockdown a vzdělávání, konference, eventy i teambuilding online. Změna trhu je tady.

Členská schůze 31. 1. 2021

Pozvánka na členskou schůzi

Plánovaná fúze

K 1.1.2021 dojde k fúzi Czechitas s Asociací na podporu žen a dětí v IT

Výroční zpráva 2021

Nové regiony, podcast, konference womENcourage a nové platformy pro vzdělávání.

Výroční zpráva 2022

Nové plány a cíle, kariérní změny, výstup v OSN nebo přednášky na SŠ, ale i růst inflace a válka na Ukrajině.