Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Digitální dovednosti jsou v dnešní době klíčové pro existující profese i pro profese budoucnosti. Na trhu práce je nedostatek talentů s odpovídajícími dovednostmi, které by byly v souladu s rychlým technologickým rozvojem a nástupem digitální éry. 76% společností v ČR deklaruje, že jim chybí vhodní kandidáti na jejich IT pozice.

zdroj: Eurostat (online data code: isoc_ske_itrcrn2)

Nalézt vhodné talenty na trhu práce je stále větší výzvou. Zároveň je důležité rozvíjet a neztrácet stávající cenné zaměstnance, kteří často potřebují pouze získat či doplnit nové znalosti a dovednosti, které by reflektovaly technologický růst a digitalizaci firmy. 

Proto jsme v Czechitas připravili projekt Vzdělávání zaměstnanců, v rámci kterého nabízíme upskilling nebo reskilling IT dovedností pracovníků uvnitř firem. 

„Pomáháme firmám rozvíjet talenty a tvořit to pravé prostředí pro profesní růst uvnitř organizací.”

Proč?

  • podpoříme vás v rozvoji vašich talentů prostřednictvím upskillingu (zvýšení kvalifikace na stávající pozici) a reskillingu (potřeba rekvalifikace lidí z pozic, které ztrácí relevanci, do perspektivnějších rolí) 
  • pomůžeme vám eliminovat propouštění zaměstnanců z důvodu nízké kvalifikace a ušetřit náklady spojené s daným procesem (upskilling či reskilling stávajících zaměstnanců je levnější než nábor a zaučování nových lidí)
  • pomůžeme vám s kultivací prostředí s akcentem na diverzitu, budování prostředí pro adaptaci juniorů a podporu celoživotního vzdělávání

Proč Czechitas?

Formáty vzdělávání

  • inspirativní či úvodní přednášky
  • půldenní a jednodenní kurzy
  • dlouhodobé kurzy (včetně intenzivních kurzů zaměřených na rekvalifikaci)
  • volné vstupy na vzdělávací akce Czechitas (určené pro veřejnost)

Podívejte se na naši nabídku oblastí, ve kterých vzděláváme. Rádi vám připravíme vzdělávání na míru vašim potřebám.

50+

kurzů ročně

1400+

účastníků ročně

500+

výukových hodin ročně

Úspěšné projekty

Rekvalifikace zaměstnanců do oblasti Testování

Díky automatizaci práce v transakčním oddělení dochází k částečné rekvalifikaci zaměstnanců na pozice testerů. Svoje nové dovednosti nyní uplatňují v rámci interních projektů.

Workshopy a přednášky zaměřené na Diverzitu a inkluzi

Diverzita je ve ŠKODA AUTO důležité téma. Společnost svým zaměstnancům zprostředkovává školení na tato témata s cílem vytvářet inkluzivní a otevřené prostředí.

Úvodní kurzy do programování v Pythonu

Cílem vzdělávání je naučit zaměstnance základním dovednostem, které mohou buď uplatnit ve své současné roli nebo mohou nové dovednosti dále rozvíjet a otevřít si cestu k případné rekvalifikaci do IT rolí.

Užitečné odkazy

Reference

"S Czechitas spolupracujeme již několik let v rámci naší Digitální Akademie pro neziskovky. Kurzy, které pro nás připravují, se těší velkému zájmu a hodnocení od účastníků je vždy nadstandardní. Oceňujeme širokou nabídku témat i ochotu je upravit na míru cílové skupině."

Simona Dřízhalová, expert udržitelnosti, T-Mobile

"Vzdělávání v oblasti testování nám pomohlo s rekvalifikací našich zaměstnanců. Obecné znalosti, které jsme díky kurzům od Czechitas získali, jsme následně uplatnili v praxi. Naše spolupráce tím rozhodně nekončí. Chystáme se na ni navázat a dál rozšiřovat naše znalosti a dovednosti v oblasti digitálního světa."

Aleš Bursík, ředitel Shared Services Center, ČSOB

"Bezkonkurenční přístup k výuce a rozvoji analytických dovedností našich zaměstnanců. Skvělá a profesionální organizace celé akademie - přizpůsobená na míru pro naši společnost. Několikaletá spolupráce s Czechitas mluví za vše."

Lenka Volfová, specialistka vzdělávání, Robert Bosch spol. s r. o.

"V rámci strategického partnerství s Czechitas už třetím rokem nabízíme našim zaměstnancům z různých oblastí kurzy programování v Pythonu pro začátečníky.Kurzy absolvovaly už skoro dvě stovky účastníků, kteří kurzy hodnotili velmi pozitivně hlavně z pohledu znalostí a profesionality lektorů. Většina účastníků chce v programování v Pythonu pokračovat a dál posouvat své dovednosti.Z pohledu organizátora si moc cením otevřené přátelské komunikace s celým Czechitas týmem, jejich ochoty a velmi pružných reakcí na jakékoli požadavky a změny."

Barbora Knoblochová, koncepce IT vzdělávání, ŠKODA AUTO

Na koho se obrátit?

Máte zájem o firemní vzdělávání?

No items found.
Dagmar Ficová
Head of Partnerships & Fundraising
dagmar.ficova@czechitas.cz

Jarmila Nýdrlová

Partnerships Specialist

jarmila.nydrlova@czechitas.cz