Jsi v IT a chceš se o své znalosti podělit?

Je IT tvoje vášeň? Chceš předat svoje znalosti a zkušenosti dál? Chceš nám pomoci v našem poslání být zdrojem inspirace a vzdělání pro ženy a děti v IT? Naše kurzy jsou unikátní bezpečným prostředím s individuálním přístupem, který je vždy tvořen skvělým týmem. I ty můžeš být součástí tohoto týmu a to buď jako workshopistat(k)a, kouč/ka, mentor/ka nebo lektor/ka.

Mám zájem spolupracovat


Organizujeme přibližně 250 akcí ročně na území celé ČR. Neustále se rozrůstáme do dalších krajů a stejně tak narůstá i počet nadšených zájemkyň o naše kurzy, které dychtí po IT vzdělání. Staň se součástí naší komunity a pomoz nám s organizací těchto kurzů na místě nebo se přidej jako lektor či kouč. Změň osudy našich účastnic a vztah dětí a žen k IT. Pomoz nám vytvářet bezpečné prostředí, kde žádná otázka není hloupá. Komunita Czechitas je jeden velký tým skvělých lidí se společným cílem.

Zapojit se můžeš do půldenních, jednodenních nebo dvoudenních kurzů, dlouhodobých intenzivních kurzů nebo do celých projektů. Není v tvém městě naše pobočka? Nevadí, spousta našich akcí je online, můžeš se připojit odkudkoliv. Témata najdeš v našich sekcích na webu. Možností je spousta, stačí si jen vybrat.

Jak se zapojit?

Chci vést výuku.

Czechitas lektor/ka je zodpovědný za přípravu lekcí a na samotném kurzu vede celou výuku. Nemusíš se bát, na kurzy máme připravené materiály a osnovy, kterých se budeš držet. Tvé proaktivitě a inovacím se však nebráníme, proto budeme rádi, když se na tvorbě obsahu kurzů budeš chtít také podílet. Jako lektora/ku tě u nás čeká kariérní cesta, lektorská školení a certifikace. Zlepšíš si své vysvětlovací a učící dovednosti, poznáš kupu nových lidí zapálených do IT a budeš dělat něco smysluplného.

Chci pomáhat a radit účastnicím.

Kouč/ka neboli pravá ruka lektora, může být kdokoliv, koho zajímá daná látka kurzu, má s ní zkušenosti, umí nástroje a programy aktivně používat a je schopen tuto látku vysvětlit. Jako kouč/ka budeš pomáhat účastnicím v nesnázích, když se někde zaseknou, něco jim nefunguje tak jak má, nebo mají někde chybu. Není nutné být profík, je důležitá schopnost porozumění a vcítění se do situace našich účastnic. Kouč/ka je trpělivý, motivuje a názorně se snaží pomoci účastnicím najít cestu k řešení.

Chci vést projekty.

Na intenzivních dlouhodobých kurzech naše studentky pracují na svých projektech a ty potřebují odborný dohled. Mentor/ka pomáhá účastnicím jejich projekty vést, dává jim odborné rady a předává své zkušenosti z praxe.

Chci udržovat Czechitas atmosféru a pomáhat s organizací kurzů.

Czechitas workshopist(k)a pomáhá s organizací kurzů na místě. Stará se o vše potřebné v čase kurzu. Jako workshopist(k)a nemusíš mít žádné IT dovednosti, stačí když budeš mít úsměv na rtech a organizační schopnosti. Jako workshopist(k)a jsi nezbytnou součástí týmu, udržuješ příjemnou atmosféru, máš vše pod kontrolou a díky tomu se lektor s kouči můžou plně věnovat náplni kurzu a účastnice se mohou v klidu vzdělávat.

Chci zachytit nejhezčí momenty Czechitas akcí.

Czechitas fotograf/ka fotí naše partnerské akce, galavečery, kurzy a interní akce.

Zajímá tě víc?

Připoj se na naše příští Spolupracuj s Czechitas nebo se zaregistruj do naší komunity. Naše Community team Coordinátorky ti představí Czechitas a podrobněji řeknou jak to chodí na našich kurzech, jaké nabízíme odměny a benefity a jaké to je být součástí Czechitas. Je to boží, to ti můžeme říct rovnou. Tak pojď do toho s námi. Těšíme se na tebe.

Hana Rychnovská

chciucit@czechitas.cz