Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Jsi v IT a chceš své znalosti předávat dál?

Je IT tvoje vášeň a chceš se o své znalosti podělit? Buď zdrojem inspirace a vzdělání pro ženy, které se chtějí učit IT, a staň se součástí naší komunity! Pomoz nám s organizací kurzů nebo se přidej jako vyučující (můžeš lektorovat, koučovat nebo mentorovat). Komunita Czechitas je jeden velký tým skvělých lidí se společným cílem a hledáme další nadšence, kteří s námi budou měnit osudy našich účastnic.

Jsme Czechitas – vzdělávací nezisková organizace, která pomáhá novým talentům, převážně ženám, objevovat svět IT. Naše kurzy jsou unikátní bezpečným prostředím s individuálním přístupem. Od roku 2015 prošlo našimi vzdělávacími aktivitami desítky tisíc účastníků. Dlouhodobě nás podporují významné firmy, které věří v naši myšlenku. Více o našem fungování najdeš zde.

Proč se k nám přidat?

Budeš dělat něco smysluplného. Budeš učit motivované ženy, které se chtějí vzdělávat v IT a najít si v tomto oboru práci. Výsledky a dopad své práce uvidíš velmi brzy. Můžeš se mkrnout na příběhy našich absolventek, které si po absolvování kurzu našly práci v oboru. 

Jak probíhají naše kurzy?

Výuka probíhá většinou online nebo hybridně, občas i prezenčně, a to v Praze, Brně nebo Ostravě. Hledáme ale parťáky odkudkoliv. V online světě je jednoduché se s námi spojit a pomáhat klidně z Aše, Jeseníku nebo Berlína. 

Více informací

  • Naše kurzy mají různou délku a intenzitu. Nejčastěji to jsou: jednodenní (8 hodin), semestrální (1 večer v týdnu po dobu tří měsíců), intenzivní Digitální akademie (několik lekcí týdně).
  • Témata všech našich kurzů najdeš v sekcích na webu. Převážně se specializujeme na výuku datové analýzy, programování, testování a tvorby webu. Možností je spousta, stačí si jen vybrat. 
  • Lekce jsou v pracovní dny ve večerních hodinách nebo o víkendech.
  • Většina našich intenzivních kurzů probíhá od února do června a potom od září do prosince. Toto jsou období, kdy probíhá samotná výuka a spolupráce bývá intenzivnější. V ostatních měsících kurzy chystáme, domlouváme a máme více volného času. 

Chci vést výuku a předávat své znalosti

Czechitas lektor/ka zodpovídá za přípravu lekcí a na samotném kurzu vede celou výuku. Nemusíš se bát, na kurzy máme připravené materiály a osnovy, kterých se budeš držet. Tvé proaktivitě a inovacím se však nebráníme, proto budeme rádi, když se na tvorbě obsahu kurzů budeš chtít také podílet. Jako lektora/ku tě u nás čeká kariérní cesta a lektorská školení. Zlepšíš si své vysvětlovací a učící dovednosti, poznáš kupu nových lidí zapálených do IT a budeš dělat něco smysluplného.

Chci pomáhat a radit účastnicím

Kouč/ka, neboli pravá ruka lektora, může být kdokoliv, koho zajímá daná látka kurzu, má s ní zkušenosti, umí nástroje a programy aktivně používat a je schopen tuto látku vysvětlit. Jako kouč/ka pomáháš účastnicím v nesnázích, když se někde zaseknou, něco jim nefunguje nebo mají někde chybu. Není potřeba být profík. U této role je důležitá schopnost porozumění a vcítění se do situace našich účastnic. Kouč/ka má trpělivost, motivuje a názorně se snaží pomoci účastnicím najít cestu k řešení.

Chci vést projekty účastnic

Mentor/ka pomáhá účastnicím vést jejich projekty, dává odborné rady a předává své zkušenosti z praxe. Tato individuální podpora přináší účastnicím cenný vhled do praktického fungování IT projektů. Mentor či mentorský tým se může díky této roli seznámit se studentkami a propojit je do svého týmu nebo firmy pro další uplatnění. Mentory hledáme do Digitálních akademií nebo hackathonů, kdy naše studentky pracují na svých projektech nebo například testují aplikaci.

Chci pomáhat s organizací kurzů

Czechitas workshopist(k)a pomáhá s organizací a stará se o vše potřebné v čase kurzu. Nemusíš mít žádné IT dovednosti, stačí když budeš mít úsměv na rtech a organizační schopnosti. Jako workshopist(k)a jsi nezbytnou součástí týmu, udržuješ příjemnou atmosféru, máš vše pod kontrolou a díky tomu se lektor s kouči můžou plně věnovat náplni kurzu a účastnice se mohou v klidu vzdělávat.

Chci fotit Czechitas akce

Czechitas fotograf/ka fotí naše partnerské akce, galavečery, kurzy a interní akce. Naše eventy se vyznačují přátelskou a neformální atmosférou, a proto je chceme zvěčnit a připomínat si je. Pomoz nám zachytit vzácné momenty, jako je například úsměv při napsání prvního kódu, závěrečná prezentace projektu účastnic před komisí nebo setkání naší komunity. 

Přidej se k nám

Jak se zapojit?

Máš představu, v jaké roli se chceš zapojit? Zaregistruj se do naší komunity. Naši People specialisti ti představí Czechitas a podrobněji řeknou, jak to chodí na našich kurzech, jaké nabízíme odměny a benefity a jaké to je být součástí Czechitas.
Nevidíš se v žádné roli, ale stále máš chuť se zapojit? Napiš nám.

Veronika Kabátová

People Specialist for Extended Team

chciucit@czechitas.cz