Jsi v IT a chceš své znalosti předávat dál?

Je IT tvoje vášeň a chceš se o své znalosti podělit? Buď zdrojem inspirace a vzdělání pro ženy, které se chtějí učit IT, a staň se součástí naší komunity! Pomoz nám s organizací kurzů nebo se přidej jako lektor, kouč či mentor. Komunita Czechitas je jeden velký tým skvělých lidí se společným cílem a hledáme další nadšence, kteří s námi budou měnit osudy našich účastnic.

Jsme Czechitas – vzdělávací nezisková organizace, která pomáhá novým talentům, převážně ženám, objevovat svět IT. Naše kurzy jsou unikátní bezpečným prostředím s individuálním přístupem. Od roku 2015 prošlo našimi vzdělávacími aktivitami desítky tisíc účastníků. Dlouhodobě nás podporují významné firmy, které věří v naši myšlenku. Více o našem fungování najdeš zde.

Proč se k nám přidat?

Budeš dělat něco smysluplného. Budeš učit motivované ženy, které se chtějí vzdělávat v IT a najít si v tomto oboru práci. Výsledky a dopad své práce uvidíš velmi brzy. Můžeš se mkrnout na příběhy našich absolventek, které si po absolvování kurzu našly práci v oboru. 

Jak probíhají naše kurzy?

Výuka probíhá většinou online nebo hybridně, občas i prezenčně, a to v Praze, Brně nebo Ostravě. Hledáme ale parťáky odkudkoliv. V online světě je jednoduché se s námi spojit a pomáhat klidně z Aše, Jeseníku nebo Berlína. 

Více informací

  • Naše kurzy mají různou délku a intenzitu. Nejčastěji to jsou: jednodenní (8 hodin), semestrální (1 večer v týdnu po dobu tří měsíců), intenzivní Digitální akademie (několik lekcí týdně).
  • Témata všech našich kurzů najdeš v sekcích na webu. Převážně se specializujeme na výuku datové analýzy, programování, testování a tvorby webu. Možností je spousta, stačí si jen vybrat. 
  • Lekce jsou v pracovní dny ve večerních hodinách nebo o víkendech.
  • Většina našich intenzivních kurzů probíhá od února do června a potom od září do prosince. Toto jsou období, kdy probíhá samotná výuka a spolupráce bývá intenzivnější. V ostatních měsících kurzy chystáme, domlouváme a máme více volného času. 

Jak se zapojit?

Chci vést výuku a předávat své znalosti

Czechitas lektor/ka zodpovídá za přípravu lekcí a na samotném kurzu vede celou výuku. Nemusíš se bát, na kurzy máme připravené materiály a osnovy, kterých se budeš držet. Tvé proaktivitě a inovacím se však nebráníme, proto budeme rádi, když se na tvorbě obsahu kurzů budeš chtít také podílet. Jako lektora/ku tě u nás čeká kariérní cesta a lektorská školení. Zlepšíš si své vysvětlovací a učící dovednosti, poznáš kupu nových lidí zapálených do IT a budeš dělat něco smysluplného.

Chci pomáhat a radit účastnicím

Kouč/ka, neboli pravá ruka lektora, může být kdokoliv, koho zajímá daná látka kurzu, má s ní zkušenosti, umí nástroje a programy aktivně používat a je schopen tuto látku vysvětlit. Jako kouč/ka pomáháš účastnicím v nesnázích, když se někde zaseknou, něco jim nefunguje nebo mají někde chybu. Není potřeba být profík. U této role je důležitá schopnost porozumění a vcítění se do situace našich účastnic. Kouč/ka má trpělivost, motivuje a názorně se snaží pomoci účastnicím najít cestu k řešení.

Chci vést projekty účastnic

Mentor/ka pomáhá účastnicím vést jejich projekty, dává odborné rady a předává své zkušenosti z praxe. Tato individuální podpora přináší účastnicím cenný vhled do praktického fungování IT projektů. Mentor či mentorský tým se může díky této roli seznámit se studentkami a propojit je do svého týmu nebo firmy pro další uplatnění. Mentory hledáme do Digitálních akademií nebo hackathonů, kdy naše studentky pracují na svých projektech nebo například testují aplikaci.

Chci pomáhat s organizací kurzů

Czechitas workshopist(k)a pomáhá s organizací a stará se o vše potřebné v čase kurzu. Nemusíš mít žádné IT dovednosti, stačí když budeš mít úsměv na rtech a organizační schopnosti. Jako workshopist(k)a jsi nezbytnou součástí týmu, udržuješ příjemnou atmosféru, máš vše pod kontrolou a díky tomu se lektor s kouči můžou plně věnovat náplni kurzu a účastnice se mohou v klidu vzdělávat.

Chci fotit Czechitas akce

Czechitas fotograf/ka fotí naše partnerské akce, galavečery, kurzy a interní akce. Naše eventy se vyznačují přátelskou a neformální atmosférou, a proto je chceme zvěčnit a připomínat si je. Pomoz nám zachytit vzácné momenty, jako je například úsměv při napsání prvního kódu, závěrečná prezentace projektu účastnic před komisí nebo setkání naší komunity. 

Mám zájem spolupracovat

Zajímá tě víc?

Připoj se na naše příští Pojď s námi učit nebo se zaregistruj do naší komunity. Naši koordinátoři ti představí Czechitas a podrobněji řeknou jak to chodí na našich kurzech, jaké nabízíme odměny a benefity a jaké to je být součástí Czechitas. Je to boží, to ti můžeme říct rovnou. Tak pojď do toho s námi. Těšíme se na tebe.

Hana Rychnovská

People Manager for Extended Team

chciucit@czechitas.cz