Termíny akcí

Nehodí se mi termín, mohu si koupit pouze záznam z kurzu?

Bohužel záznamy z kurzů neslouží jako výuková videa a jsou určeny pouze pro účastníky daného kurzu. Nahrávky neslouží jako plnohodnotná náhrada kurzu. V průběhu kurzů se často pracuje na praktických cvičeních ve skupinách s možností se doptat na cokoliv a tyto části kurzů nenahráváme.

U kurzu, který mě zaujal, zmizely vypsané termíny. Znamená to, že už je registrace uzavřená?

Pokud termín zmizel z kalendáře, byla registrace uzavřena a na kurz už není možné se přihlásit z důvodu naplnění kapacity.

Kurz, který mě zaujal, nemá vypsané termíny. Budete je vypisovat? Plánujete obdobu i v mém městě?

Pokud kurz na webu nemá stanovený termín, byla registrace uzavřena z důvodu naplnění kapacit, popř. další termíny prozatím nejsou vypsané. Nicméně se snažíme reagovat na poptávku a když je o kurz zájem, vypisujeme co nejdříve další termín. Kurzy na webu najdeš standardně s 2 měsíčním předstihem. Pokud se chceš o nových kurzech a otevření registrací dozvědět jako první, přihlas se k odběru našeho newsletteru na tomto odkazu.

Přihlášení na akci

Co znamená “Dejte mi vědět” formulář?

Pokud je u některých akcí tlačítko “Dejte mi vědět”, znamená to, že akci plánujeme, ale ještě není spuštěna registrace. Jakmile ji spustíme, posíláme info mail všem, kteří vyplnili formulář “Dejte mi vědět”. Pokud nechceš zmeškat otevření registrací, neboj se do něj přihlásit – je to nezávazné.

Kdy se dozvím, zda jste mě na kurz přijali?

Přihlášky zpracováváme postupně a u každé zvlášť pročítáme očekávání. Snažíme se reagovat v případě, že jsou tvá očekávání odlišná od náplně kurzu. Z toho důvodu neposíláme potvrzení o přijetí automaticky, ale až během několika dnů od přihlášení na kurz. U dlouhodobých akcí může být tato lhůta delší. Nejpozději jeden měsíc před akcí bys již měl/a mít účast potvrzenou. V případě, že ji potvrzenou nemáš, ozvi se prosím koordinátorce akce. Pokud bychom akci rušili z důvodu nenaplnění kapacity, dáme ti co nejdříve vědět.

Můžu se dodatečně ještě přihlásit, když už máte registraci uzavřenou?

Bohužel ne. Registraci zavíráme ve chvíli, kdy už máme kapacitu akce naplněnou. Snažíme se ale vždy reagovat na poptávku, a pokud je o kurz zájem, vypsat co nejdříve nový termín. 

Jsem začátečník

Zvládnu kurz pro začátečníky, i když jsem se s počítačem setkal/a jenom jako běžný uživatel/ka?

Pokud v popisu kurzu není napsané, že je určený pokročilým, určitě ho zvládneš, i když si naprostý/á začátečník/ice. Přesně těm jsou totiž naše kurzy pro začátečníky určené.

Na jaký kurz se mám přihlásit jako první, když jsem v IT nováčkem?

Pokud jsi u nás poprvé, doporučujeme se nejprve zúčastnit informativního večera Poznej Czechitas. Následně si můžeš vybrat jeden z tematických celků a zúčastnit se informativní přednášky nebo přímo úvodních kurzů určené pro úplné začátečníky:

Na začátek ti také doporučujeme projít úvodními kurzy ze Základů IT - např. Poznej svět IT: Přehled pojmů.

Platba

Mám IČ, můžu se na kurz hlásit za dotovanou cenu?

Pokud chceš kurz fakturovat na své IČ, týká se tě cena (plná) nedotovaná. Naši dotovanou cenu poskytujeme pouze fyzickým osobám nepodnikajícím. 

Je možné zaplatit kurz benefitními poukázkami?

Ano, přijímáme tyto benefitní poukázky:

  • Sodexo - Flexi Pass, MultiPass. Stačí napsat číslo karty nebo benefitního účtu do registračního formuláře a my se ti ozveme s platbou.
  • eBenefity - platba benefitní kartou funguje rovnou přes platební bránu, není potřeba nám hlásit předem, více zde

Jaký je rozdíl mezi dotovanou a nedotovanou cenou?

Dvojí ceny vychází z povahy neziskové organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz. Pro podnikající osoby (OSVČ/IČ)  a firmy (právnické osoby) poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu, tedy za plnou cenu vyplývající z celkových nákladů na daný kurz viz ceník našich kurzů. Širší kontext ohledně cenotvorby a financování je pak popsán v článku na našem blogu.

Můžu si nechat proplatit kurz Úřadem práce?

V současné době si můžeš nechat proplatit studium vybraných Dlouhodobých kurzů (zařazujeme pouze některé kurzy z naší nabídky) od MPSV a to díky Eshopu rekvalifikací ve kterém každý občan může získat příspěvek až 50 000,- na další vzdělávání. Více informací ZDE

Ostatní kurzy jako je Digitální akademie nebo krátkodobé a střednědobé kurzy nelze financovat přes Úřad práce. I tak se snažíme, aby vzdělávání bylo dostupné všem. Z toho důvodu nabízíme dotovanou cenu, možnost splátek nebo proplacení Digitální akademie skrze Nadační fond Czechitas. 

Jsem v tíživé životní situaci, můžu kurz splácet?

Ano, tuto možnost nabízíme. Pokud si chceš rozdělit platbu za kurz na více splátek, ozvi se prosím přímo koordinátorce kurzu, která ti pošle rozpis splátek a jednotlivé faktury. Poslední splátka by měla být poslána nejpozději před ukončením kurzu.

Zrušení účasti

Nemůžu se kurzu zúčastnit. Bude po jeho konání k dispozici záznam?

Pokud se kurzu z jakéhokoliv důvodu nemůžeš zúčastnit, dej vědět koordinátorce a požádej ji o záznam. Nahráváme pouze online kurzy. U kurzů v prezenční podobě záznamy nepořizujeme.

Je možné změnit termín kurzu, na který jsem přihlášená a přihlášku už jsem zaplatila (např. kvůli dovolené, služební cestě, nemoci)?

Bohužel to možné není, viz naše storno podmínky. Pokud se kurzu z jakéhokoliv důvodu nemůžeš zúčastnit, dej vědět koordinátorce a požádej ji o záznam online kurzu (v prezenční podobě záznamy nepořizujeme).

Do kdy můžu svou účast na akci zrušit?

Pokud se chceš z akce odhlásit, udělej to prosím ve svém profilu na moje.czechitas.cz co nejdříve, abychom tvé místo mohli nabídnout náhradníkům. Pokud máš již zaplaceno, pak se řiď našimi storno podmínkami. Při odhlášení z krátkodobých kurzů peníze bohužel nevracíme. Při odhlášení z dlouhodobého kurzu ti peníze vrátíme, pokud se odhlásíš do 10 dnů před akcí.

Obecné

Uvažuji, že se přihlásím do Digitální akademie. Mám několik dotazů…

Nejčastější dotazy ohledně Digitální akademie najdeš na tomto odkazu. Pokud mezi nimi nenajdeš ten svůj, obrať se prosím na koordinátorku dané Digitální akademie.

Může se na Czechitas kurz přihlásit i muž?

Ano, může. Je ale potřeba počítat s tím, že na kurzy vybíráme přednostně ženy. Pokud kapacitu nenaplníme, rádi vezmeme muže.

Jaká je věková hranice pro přihlášení na kurz?

Na drtivou většinu našich aktivit věkovou hranici nemáme. Určitě se přihlas, ať je ti 15 nebo 65. Věkovou hranici máme pouze pro akce určené pro děti a mládež.

Potřebuju na kurz vlastní notebook?

Ano, na většinu našich kurzů potřebuješ vlastní notebook. Často je před kurzem nutné si i něco nainstalovat, to ale dáváme vědět pár dnů předem. Kdyby náhodou nebyl notebook potřeba, najdeš to v popisu akce.