Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Termíny akcí

Bohužel záznamy z kurzů neslouží jako výuková videa a jsou určeny pouze pro účastníky daného kurzu. Nahrávky neslouží jako plnohodnotná náhrada kurzu. V průběhu kurzů se často pracuje na praktických cvičeních ve skupinách s možností se doptat na cokoliv a tyto části kurzů nenahráváme.

Pokud termín zmizel z kalendáře, byla registrace uzavřena a na kurz už není možné se přihlásit z důvodu naplnění kapacity.

Pokud kurz na webu nemá stanovený termín, byla registrace uzavřena z důvodu naplnění kapacit, popř. další termíny prozatím nejsou vypsané. Nicméně se snažíme reagovat na poptávku a když je o kurz zájem, vypisujeme co nejdříve další termín. Kurzy na webu najdeš standardně s 2 měsíčním předstihem. Pokud se chceš o nových kurzech a otevření registrací dozvědět jako první, přihlas se k odběru našeho newsletteru na tomto odkazu.

Přihlášení na akci

V případě, že nemáme aktuálně vypsaný žádný termín kurzu nebo se ti již vypsaný kurz či jeho forma nehodí, můžeš využít formulář "Hlídat kurz". Ve formuláři si zvolíš preferovanou formu kurzu (online / prezenčně) a v případě prezenční varianty i lokalitu. Jakmile vypíšeme nový termín kurzu, přijde ti upozornění do e-mailu o tom, že jsme kurz vypsali na web, případně spustili registraci. Upozornění si můžeš spravovat ve svém účtu na moje.czechitas.cz.


Pokud je u některých vypsaných kurzů tlačítko "Hlídat termín”, znamená to, že akci plánujeme realizovat, ale ještě není spuštěna registrace. Jakmile ji spustíme, posíláme info mail všem, kteří vyplnili formulář “Hlídat termín”. Pokud nechceš zmeškat otevření registrací, neboj se do něj přihlásit – je to nezávazné.

Přihlášky zpracováváme postupně a u každé zvlášť pročítáme očekávání. Snažíme se reagovat v případě, že jsou tvá očekávání odlišná od náplně kurzu. Z toho důvodu neposíláme potvrzení o přijetí automaticky, ale až během několika dnů od přihlášení na kurz. U dlouhodobých akcí může být tato lhůta delší. Nejpozději jeden měsíc před akcí bys již měl/a mít účast potvrzenou. V případě, že ji potvrzenou nemáš, ozvi se prosím koordinátorce akce. Pokud bychom akci rušili z důvodu nenaplnění kapacity, dáme ti co nejdříve vědět.

Bohužel ne. Registraci zavíráme ve chvíli, kdy už máme kapacitu akce naplněnou. Snažíme se ale vždy reagovat na poptávku, a pokud je o kurz zájem, vypsat co nejdříve nový termín. 

Jsem začátečník

Pokud v popisu kurzu není napsané, že je určený pokročilým, určitě ho zvládneš, i když si naprostý/á začátečník/ice. Přesně těm jsou totiž naše kurzy pro začátečníky určené.

Pokud jsi u nás poprvé, doporučujeme se nejprve zúčastnit informativního večera Poznej Czechitas. Následně si můžeš vybrat jeden z tematických celků a zúčastnit se informativní přednášky nebo přímo úvodních kurzů určené pro úplné začátečníky:

Na začátek ti také doporučujeme projít úvodními kurzy ze Základů IT - např. Poznej svět IT: Přehled pojmů.

Platba

Pokud chceš kurz fakturovat na své IČ, týká se tě cena (plná) nedotovaná. Naši dotovanou cenu poskytujeme pouze fyzickým osobám nepodnikajícím. 

Ano, přijímáme tyto benefitní poukázky:

  • Sodexo - Flexi Pass, MultiPass. Stačí napsat číslo karty nebo benefitního účtu do registračního formuláře a my se ti ozveme s platbou.
  • eBenefity - platba benefitní kartou funguje rovnou přes platební bránu, není potřeba nám hlásit předem, více zde

Dvojí ceny vychází z povahy neziskové organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz. Pro podnikající osoby (OSVČ/IČ)  a firmy (právnické osoby) poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu, tedy za plnou cenu vyplývající z celkových nákladů na daný kurz viz ceník našich kurzů. Širší kontext ohledně cenotvorby a financování je pak popsán v článku na našem blogu.

V současné době nelze naše kurzy financovat přes Úřad práce. I tak se snažíme, aby vzdělávání bylo dostupné všem. Z toho důvodu nabízíme dotovanou cenu, možnost splátek nebo proplacení Digitální akademie skrze Nadační fond Czechitas.

Ano, tuto možnost nabízíme. Pokud si chceš rozdělit platbu za kurz na více splátek, ozvi se prosím přímo koordinátorce kurzu, která ti pošle rozpis splátek a jednotlivé faktury. Poslední splátka by měla být poslána nejpozději před ukončením kurzu.

Zrušení účasti

Pokud se kurzu z jakéhokoliv důvodu nemůžeš zúčastnit, dej vědět koordinátorce a požádej ji o záznam. Nahráváme pouze online kurzy. U kurzů v prezenční podobě záznamy nepořizujeme.

Bohužel to možné není, viz naše storno podmínky. Pokud se kurzu z jakéhokoliv důvodu nemůžeš zúčastnit, dej vědět koordinátorce a požádej ji o záznam online kurzu (v prezenční podobě záznamy nepořizujeme).

Pokud se chceš z akce odhlásit, udělej to prosím ve svém profilu na moje.czechitas.cz co nejdříve, abychom tvé místo mohli nabídnout náhradníkům. Pokud máš již zaplaceno, pak se řiď našimi storno podmínkami. Při odhlášení z krátkodobých kurzů peníze bohužel nevracíme. Při odhlášení z dlouhodobého kurzu ti peníze vrátíme, pokud se odhlásíš do 10 dnů před akcí.

Obecné

Nejčastější dotazy ohledně Digitální akademie najdeš na tomto odkazu. Pokud mezi nimi nenajdeš ten svůj, obrať se prosím na koordinátorku dané Digitální akademie.

Ano, může. Je ale potřeba počítat s tím, že na kurzy vybíráme přednostně ženy. Pokud kapacitu nenaplníme, rádi vezmeme muže.

Na drtivou většinu našich aktivit věkovou hranici nemáme. Určitě se přihlas, ať je ti 15 nebo 65. Věkovou hranici máme pouze pro akce určené pro děti a mládež.

Ano, na většinu našich kurzů potřebuješ vlastní notebook. Často je před kurzem nutné si i něco nainstalovat, to ale dáváme vědět pár dnů předem. Kdyby náhodou nebyl notebook potřeba, najdeš to v popisu akce.