Pomoz dětem objevit svět IT. Zapoj se s námi do celosvětové iniciativy Hodina kódu.

Hodina kódu je celosvětovou iniciativou, která má za cíl naučit základy kódování co nejvíc dospělých a dětí. Každoročně kóduje celý svět a společně můžeme bořit předsudky a ukázat, že základy kódování zvládne každý.

Staň se i ty na hodinu učitelem/kou IT a předej dál nadšení z možnosti tvořit za pomoci kódu!


Jak uspořádat Hodinu kódu (+ dole i motivační odměna):

1) ZAJDI NA SVOJI STAROU ZÁKLADKU

Pamatuješ na ZŠ/SŠ, jak jste se učili vytvářet a mazat soubory?  Představ dnešním žákům IT zábavně a hravě. Zavolej své/mu třídní/mu a domluv se, že přijdeš odučit jednu hodinu informatiky – Hodinu kódu.
2) USPOŘÁDEJ HODINU KÓDU V PRÁCI

Už dlouho jste neměli zajímavý teambuilding? Přiveďte si s kolegy na odpoledne i svá dítka a mrkněte s nimi na tutoriály, jak se s pomocí Minecraftu učit programovat.
3) POZVI SI KAMARÁDY S DĚTMI

Oduč Hodinu kódu doma pro bandu dětí svých známých. Dobrá záminka se potkat a mít ke společnému posezení i zajímavý program.
4) NAUČ PROGRAMOVAT SVÉ DĚTI

Kdys naposledy naučil/a své dítě/děti něco nového? Udělejte si chvilku na společné učení hrou. Klidně i s maminkou/tatínkem... babičkou/dědečkem... Hodina kódu nemá horní věkovou hranici.
5) NASDÍLEJ TUTO UDÁLOST

...svým známým učitelům a vyzvi je, aby se zapojili. Pojďme naučit základy programování v roce 2018 co nejvíce dětí.
6) JSI UČITEL/KA? HURÁ!
Máš super příležitost dosáhnout velkého impaktu a naučit celou třídu základy programování. Zamluv si počítačovou učebnu a hurá na Hodinu kódu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Statistiky za jediný týden loňské Hodiny kódu:

Vyplňte formulář