Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Baví tě studovat vlastním tempem z pohodlí domova? Připravili jsme pro tebe několik možností, jak se vzdělávat formou samostudia. Vyzkoušej si kurzy zdarma, díky kterým máš jedinečnou možnost zjistit, které téma tě baví nejvíce.

Tutoriály

Tutoriál je návod krok za krokem. Obvykle představuje práci v určitém softwaru, aplikaci nebo programovacím jazyku. Velmi často využívá záznamy obrazovky nebo screenshoty, na kterých je vidět, jak se co dělá (např. jak se pracuje s vrstvami ve Photoshopu). 

Naše tutoriály můžeš studovat zdarma. Skládají se z deseti 30minutových videolekcí, které jsou doplněny o další studijní materiály - ukázky kódu, praktické příklady a kontrolní otázky - díky kterým si můžeš nejdůležitější učivo zopakovat. Klikni na náhled a vyzkoušej si první lekci nebo se rovnou zaregistruj do studia celého kurzu! 

Úvod do Python

Nauč se základy algoritmizace (podmínky, řetězce, cykly atd.) v programovacím jazyku Python.

Poznej svět IT - přehled pojmů

Zorientuj se v různých oblastech IT a běžných pojmech a pozicích v IT.

Úvod do JavaScript

Naprogramuj si webovou hru pomocí JavaScriptu, důležitého programovacího jazyka pro webový vývoj.

Úvod do datové analýzy

Zkus si tvorbu datových modelů, dotazování v databázi pomocí SQL či vizualizace dat v PowerBI.

Úvod do HTML a CSS

Vytvoř si vlastní webovou stránku pomocí značkovacího jazyka HTML a stylování v CSS.

Úvod do Wordpress

Vybuduj si vlastní web nebo blog na populárním redakčním systému WordPress.

Chci studovat
Online tutoriály byly připraveny v rámci Stipendia Czechitas, které je podpořeno z projektu: "Ženy do IT" (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Online kurzy na IBM SkillsBuild

Na této vzdělávací platformě najdeš stovky online kurzů, které ti mohou pomoci dovzdělat se v IT tématech nebo rovnou zamířit k rekvalifikaci do IT. Výhodou je, že jsou zdarma a také po jejich ukončení dostaneš tzv. badge, tedy certifikát, díky kterému můžeš zaměstnavateli ukázat, co umíš. Většina kurzů je v angličtině, ale několik je také přeložených do českého jazyka. 

Prozkoumej některou z profesních cest:

  • Analytik kybernetické bezpečnosti
  • Datový analytik
  • Projektový manažer
  • Pracovník zákaznického servisu

Nebo balíčky dovedností, které jsou klíčové pro život a zaměstnání v dnešním světě:

  • Připravenost pracovní síly - životopis, LinkedIn, pohovor či práce z domova
  • Způsoby práce - agilita, designové myšlení, podnikání či všímavost
  • Technologické dovednosti - umělá inteligence, blockchain, IoT či open software
Chci se učit s IBM Skills build

Kybernetická bezpečnost

Přemýšlíš o změně kariéry do světa kybernetické bezpečnosti? Hledáš možnosti, jak se na tuto výzvu připravit a zlepšit své znalosti v oboru?

Nachystali jsme pro tebe studijní cestu na platformě TryHackMe. Seznámíš se se základními pojmy i praktickými návody. Prostřednictvím celkem pěti bloků se naučíš vše, co potřebuješ k úspěšnému absolvování přijímacího testu. Každý blok má doporučenou dobu studia, ale jak rychle ho zvládneš je na tobě.

Ponoř se do světa sítí, operačních systémů a dalších zajímavých témat.

Toto samostudium můžeš využít i pro přijímací řízení (test) do nové Digitální akademie: Kyberbezpečnost, která ti poskytne kompletní vzdělání v kybernetické bezpečnosti pro budování kariéry v této dynamické oblasti.

Kyberbezpečnost - samostudium

Videa na YouTube

Pokud se chceš naučit od všeho něco nebo máš třeba jen chvilku při cestě autobusem do práce, jsou tady pro tebe naše kratší vzdělávací videa na YouTube. Najdeš zde spoustu praktických tipů, například:

Jít na Youtube