Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy
Semestrální
Počet hodin výuky
169
 hodin
hodinA
hodinY

Představuje počet hodin jak přímé výuky (výuka s lektorem online, hybridně či prezenčně), tak nepřímé výuky (samostudium, video, exkurze atp.).

Domácí úkoly
153
hodinA
hodinY
hodin

Počet hodin na domácí úkoly. Rozsah domácích úkolů se uvádí zvlášť a nepočítá se do ceny kurzu.

Úroveň pokročilosti
Pokročilí začátečníci
Nedotovaná cena kurzu
86990

Pro podnikající osoby a firmy poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu.

Dotovaná cena kurzu

Zdarma

26990

Doplňující informace
Digitální akademie Web

O čem to celé bude?

Výuka v Digitální akademii probíhá v hybridním formátu (lze si u většiny lekcí vybrat mezi online a prezenční účastí). Přihlásila by ses i na Digitální akademii s čistě online výukou, kdyby taková možnost v budoucnu přibyla k té současné? Pokud ano, dej nám o tom vědět a zaregistruj svůj e-mail na tomto odkaze.


Registrace pro jarní semestr jsou uzavřeny.
Registrace pro podzimní semestr budou spuštěny v květnu 2024.

Svět IT pro tebe není neznámý, baví tě technologie? Chceš změnit kariéru a zaujala tě práce juniorní frontend vývojářky? Jsi maminka na mateřské či rodičovské dovolené a hledáš novou práci? Jsi absolventka a nedaří se ti najít práci ve vystudovaném oboru? Nebojíš se vyhrnout rukávy a začít intenzivně studovat? Pak je Akademie přesně pro tebe. 

Mnoho absolventek po absolvování Digitální akademie najde uplatnění v IT firmách a změní svou kariéru jako třeba Terka nebo Vendula. Chceš-li se dozvědět ještě víc, přijď na Poznej Digitální akademii a doptej se na cokoliv, co tě ještě zajímá, nebo si přečti článek Digitální akademie Web: Krok za krokem, ať vidíš, co tě čeká.

Co studium zahrnuje a jak si představit jeho náročnost

Forma výuky je hybridní (kombinovaná). Hybridní formát znamená, že si u většiny lekcí a akcí budeš moct vybrat, zda se zúčastníš prezenčně nebo online. Osobní účast je důležitá pro budování naší komunity, může ti pomoci s navazováním vztahů s dalšími studentkami, lektory, kouči, mentory a zástupci partnerských firem, proto ji doporučujeme.

Studium hlavně zahrnuje: povinné a nepovinné předměty: ve večerních hodinách (cca od 17:30 do 20:30) a jeden den o víkendu (cca od 09:30 do 17:30), samostatnou a skupinovou práci, exkurze do firem, kariérní poradenství a čtyři kariérní workshopy, závěrečný projekt dokazující objem získaných znalostí a praktickou zkušenost s tvorbou vlastní webové aplikace úplně od nuly. Ukázka zde, mentoring od odborníků z partnerských firem nebo komunity Czechitas, hackathon, kde společně pracujete na projektech, závěrečný test a galavečer, kde odprezentuješ svůj závěrečný projekt.

Studium Digitální akademie je intenzivní, vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Aby sis dokázala lépe představit, jak to bude v čase vypadat a co se bude dít, prohlédni si modelový rozvrh pro Prahu zde

Cena a stipendium

  • 26 990 Kč (od 9. 1. 2024 do 22. 1. 2024)

Máš možnost využít splátkový kalendář, který ti nabídneme společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie. Zároveň v Czechitas chceme podpořit stipendiem ty, kteří to nejvíce potřebují. Náš nadační fond takto pomáhá ekonomicky znevýhodněným ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Více informací zde, žádost o stipendium zde.


Koho hledáme a co je potřeba umět před Akademií

Ideální uchazečka

  • Je starší 19 let.
  • Je motivovaná a ukáže zájem o vybraný obor.
  • Anglický jazyk má minimálně na úrovni B1 a dokáže komunikovat.
  • Rutinně ovládá uživatelskou práci s počítačem.
  • Vyplnila všechny body přihlášky a vyplnila je dle zadání.


Co je potřeba umět před nástupem do Akademie

Předchozí zájem o obor je pro nás důležitý při výběru, proto se ptáme na dříve absolvované kurzy nebo samostudium. Digitální akademie zároveň je určená pro začátečnice ve webovém vývoji. Jsou ovšem znalosti, bez kterých se neobejdeš hned od začátku:

1. Základní práce s počítačem

Tyto základní dovednosti se v Akademii neučí, ovšem většinu běžně budeš potřebovat ve výuce od prvního dne. Vycházíme z toho, že zájem o IT, předpokládá, že počítač už používáš běžně na uživatelské úrovni (ostatně i při přihlašování se ti budou tyhle znalosti hodit). Pokud objevíš body, které v tuto chvíli neznáš, neumíš, doporučujeme ti se je před přihlášením do Akademie doučit.

*Vyzkoušet můžeš například i online kurzy na Seduo nebo Skillmea apod., o Google Workspace a Disku máme připravená i naše vlastní videa.

Co konkrétně potřebuješ umět:

  • vím, co je to webový prohlížeč, vím, jaké existují a dokážu spravovat základní nastavení (záložky, doplňky..)
  • umím používat vyhledávač, umím si přesněji zafiltrovat svůj dotaz
  • umím pracovat s Průzkumníkem, zakládat nové složky, kopírovat, mazat, přesouvat složky a soubory, znám základní přípony souborů a poznám, který program budu potřebovat k jejich otevření
  • umím pracovat s externími úložišti jako USB nebo externí disk
  • umím si stáhnout a nainstalovat nový program
  • umím jako běžný uživatel pracovat s aplikacemi typu mailový klient (např. Gmail), Google Drive nebo podobný pro správu dokumentů, Kalendář
  • znám základní programy MS Office, umím vytvořit jednoduchý dokument ve Wordu a Excelu a pracovat alespoň se základními funkcemi, umím používat speciální znaky, např. {} ; <> # /
  • umím jako účastník pracovat s nástroji pro komunikaci a vzdálenou spolupráci typu MS Teams, Google Meet nebo Zoom  (v Akademii používáme velmi intenzivně Zoom)

2. AJ minimálně na úrovni B1

Digitální akademie probíhá v češtině, ale pro práci v IT je nejčastěji zapotřebí jak pro další sebevzdělávání (zdroje jsou obvykle v angličtině), tak pro úspěšné uplatnění ve firmách úroveň angličtiny alespoň B1.

Nad rámec Digitální akademie se můžeš přihlásit do nepovinného kurzu angličtiny. Pomůže ti se rozmluvit, naučit se specifický slovník pro vybraný obor a připravit se na pohovor v angličtině.

*Pokud neznáš svou jazykovou úroveň a nevíš, co nám do přihlášky vyplnit, odkaz zde ti může pomoci


3. Silně doporučujeme rozsah znalostí dostupný v těchto prerekvizitních kurzech:

Není nutné je všechny stihnout absolvovat před přihlášením, zároveň pamatuj, že při výběru je pro nás důležitý zájem o obor, mohou ti pomoci ho prokázat. Informace, které se v těchto kurzech dozvíš, se v Akademii přímo neučí, už se na ně navazuje další učivo.


Jak se přihlásit - doporučený postup 

  • Jak postupovat při vyplňování přihlášky? Mrkni na návod zde.

*Do Digitální akademie se hlásí mnohonásobně více žen, než je kapacita třídy. Podání přihlášky tedy neznamená automatické přijetí. Kritéria, která při výběru zohledňujeme, i to, co by měla splňovat "ideální" přihláška, najdeš zde.


Podmínky zakončení Akademie

Abys mohla studium úspěšně dokončit a mohla ses chlubit certifikátem, je potřeba splnit tyto podmínky:

  • Budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty, 80% na exkurze.  
  • Splníš povinné domácí úkoly.
  • Vypracuješ projekt a odprezentuješ ho na Galavečeru.
  • Uspěješ v závěrečném testu.
  • Budeš vyplňovat zpětné vazby.


Akademie není jen o znalostech

Co ještě s námi získáš:

  • Kariérní poradenství
  • Cenné kontakty
  • Příležitost získat nové uplatnění a práci
  • Propojení na partnerské firmy, možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury


Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.


Nejčastější otázky

V jakém období běží Digitální akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání se také různí. Výjimkou je DA Kyberbezpečnosti, která je delší a běží od října do června.

Proč bych měla studovat právě s Czechitas?

Jsme neziskovka, která má za cíl přivést do IT více žen. Spolupracujeme s nejlepšími lektory a firmami ze sféry informačních technologií, které nás dotují, proto ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí + kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi. Certifikát od Czechitas má ve světě IT dobré jméno a ty díky němu získáš konkurenční výhodu.
Více zde.

Kdy se dozvím, zda jsem přijata?

Začátkem února obepíšeme všechny účastnice s naším rozhodnutím. 


Pozn.: U prezenčních částí kurzu je součástí kurzovného i občerstvení.

Dotovaná cena kurzu je určena fyzickým osobám nepodnikajícím (nefakturujícím na IČ). Nedotovaná cena platí pro fyzické osoby podnikajicí (OSVČ - fakturující na IČ) nebo pro právnické osoby (firmy, instituce).

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Martin Podloucký
Senior Lecturer, Consultant
Petra Drahoňovská
Career Development & Partnerships & HR Mentor
Karel Dohnal
Lecturer
Filip Jirsák
Lecturer
Jirka Vebr
Lecturer
Sergej Kurbanov
Lecturer
Jakub Fišer
Lecturer
Blanka Semanová
Lecturer
Michaela Trčková
Lecturer
Eva Machová
Lecturer
Luděk Roleček
Lektor
Veronika Rychlá
Lecturer
Karolína Šafaříková
Lecturer
Petra Smiga
Lecturer

Partneři