Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Bezpečné prostředí

Naše komunita je tu hlavně pro ženy, pro které vytváříme uvolněné a bezpečné prostředí, kde žádná otázka není hloupá. Věříme, že právě to dělá naše kurzy jedinečné. Možnost nebát se zeptat, nestydět se a být součástí týmu, jedné komunity. Přijď si to vyzkoušet! Osobní zkušenost vydá za tisíc slov.

Dotovaná cena

Naším hlavním cílem je, aby vzdělávání bylo dostupné pro všechny. A protože jsme nezisková organizace, můžeme si dovolit nabízet kurzy za nižší částky než konkurence. Ceny jsou proto třetinové oproti běžným cenám na trhu, a to díky všem zapojeným v Czechitas komunitě - zejména našim vyučujícím a koučujícím, kteří často pracují dobrovolně nebo za symbolické odměny. Velký dík patří také našim partnerům a různým grantovým příspěvkům.

Czechitas kurzy

Jaké formáty kurzů u nás najdeš?

Prezenční kurzy

Náš tradiční vzdělávací formát zahrnuje prezenční kurzy, kde se setkáváme osobně v učebně. Během těchto kurzů probíhá výuka formou přímé interakce mezi lektorem a studentkami. Máš možnost aktivně komunikovat s lektorem i ostatními účastnicemi, získat okamžitou zpětnou vazbu a prakticky cvičit.

I když se v naší nabídce čistě prezenčních kurzů nachází již minimum, stále jsou populární pro svou osobní a interaktivní povahu. V současné době se prezenčně vyučuje především v Digitální akademii.

Online kurzy

Online kurzy probíhají pomocí internetu a aplikace Zoom, kde studentky a lektoři komunikují online. Hlavní výhodou těchto kurzů je jejich flexibilita, která ti umožňuje studovat z libovolného místa, což je ideální pro ty, kteří nemohou fyzicky docházet na výuku. Nevýhodou může být menší míra interakce ve srovnání s prezenčními kurzy, zejména pokud nemáš ráda komunikaci přes video nebo mikrofon.

Více informací o online výuce najdeš v našem samostatném blogovém příspěvku: Online výuka je zábava.

Hybridní kurzy

Hybridní kurzy jsou prezenční kurzy, které v případě potřeby (např. když ti nečekaně odpadne hlídání dětí) umožňují se připojit k výuce i online. Jejich nevýhodou je, že lektor se primárně věnuje prezenční výuce a jeho interakce v onlinu není tak intenzivní jako při čistě online kurzu. 

E-learning (samostudium)

E-learning je forma vzdělávání, která ti umožňuje studovat samostatně pomocí online materiálů a zdrojů, aniž bys potřebovala přímý kontakt s lektorem. Tento formát ti poskytuje maximální flexibilitu v místě a čase studia, abys si mohla přizpůsobit tempo učení svým potřebám. I když má e-learning minimální úroveň interakce mezi studentkami, poskytuje ti široký přístup k vzdělávacím zdrojům. Tyto kurzy nalezneš na naší stránce Samostudium.

Blended learning

Blended learning kombinuje tradiční a digitální vzdělávací metody, aby ti poskytl co nejefektivnější učební prostředí. Tento přístup ti umožňuje mít kontrolu nad svým učením a zároveň ti poskytuje podporu lektora nebo facilitátora. Prvním kurzem v Czechitas, který využívá tento přístup, je kurz Staň se kodérkou.

Jaké typy kurzů u nás najdeš?

Krátkodobé kurzy

Máš málo času, ale stále toužíš po nových znalostech? Naše krátkodobé kurzy jsou tu pro tebe! Během jednoho dne nebo několika večerů ti nabídnou intenzivní  seznámení novými IT dovednostmi.

Střednědobé kurzy

Pokud hledáš rychlou cestu k získání konkrétních dovedností či znalostí, naše střednědobé kurzy jsou ideální volbou. Trvají od 4 do 6 týdnů a nabízejí efektivní a kompaktní vzdělávací programy, které ti umožní rychle rozvíjet tvé IT dovednosti.

Dlouhodobé kurzy (semestrální)

Toužíš po hlubším a komplexnějším pochopení daného tématu? Naše dlouhodobé kurzy jsou přesně pro tebe! Trvají 12 týdnů a umožní ti pečlivě prostudovat danou látku a aplikovat nové dovednosti. Tyto kurzy jsou zakončeny certifikátem a je u nich povinná docházka a domácí úkoly

Digitální akademie

Digitální akademie (DA) představují unikátní formát intenzivní výuky, který je navržen tak, aby tě přiblížil juniorní IT roli. Během čtyřměsíčního programu, který probíhá ve všední dny po pracovní době a jeden den o víkendu, získáš nejen potřebné dovednosti, ale i praktické zkušenosti a sebejistotu potřebnou k úspěšnému vstupu do oblasti IT. Digitální akademie jsou místem, kde se můžeš jako žena s vášní pro digitální svět naučit vývoj frontendu, testování, analýzy dat nebo kyberbezpečnosti a to v přátelském a podpůrném prostředí. Jsme tu, abychom ti pomohli dosáhnout tvých kariérních cílů a podpořili tě na tvé cestě do IT. Další informace zjistíš na stránce Digitální akademie.

Kdo je kdo na kurzu?

Koordinátor(ka) akce

Pokud jste zvědavé, kdo vlastně stojí za organizací všech těch úžasných kurzů, tak je to právě koordinátorka akce (anglicky “Event coordinator” a zkráceně EC). EC je tedy ta kouzelná osoba, která má na starosti plánování a zajištění všech našich akcí nejen kurzů a akademie, ale také různá setkání, hackathony, či job fair. EC má na starosti vše od vypisování akce, komunikace s lektory a účastníky, správu registračních procesů až po zajištění potřebného vybavení a hledání perfektních prostor.

Lektor(ka)

Lektor(ka) je klíčovou postavou Czechitas kurzů, která má za úkol ti jasně a srozumitelně vysvětlit složité IT koncepty, podporovat tě při studiu a poskytnout ti konstruktivní zpětnou vazbu. Jejím cílem je nejen předat znalosti, ale také inspirovat a podpořit tvé sebevědomí studentek. Lektor(ka) zodpovídá za přípravu lekcí a na samotném kurzu vede celou výuku. 

Kouč(ka)

Kouč(ka), neboli pravá ruka lektora/ky, je další klíčová osoba tvé cestě k pochopení a zdokonalení se v dané IT oblasti. Když narazíš na obtíž, když se něco zadrhne nebo prostě potřebuješ jasnější vysvětlení, kouč(ka) je tu pro tebe. S bohatými zkušenostmi v probírané látky a aktivním využíváním nástrojů a programů je kouč(ka) schopen/na podat pomocnou ruku a navigovat tě skrz jakékoliv problémy, se kterými se můžeš setkat. Má za úkol nejenom řešit okamžité potíže, ale také tě podpořit a motivovat na tvé cestě.

Workshopist(k)a

Czechitas workshopist(k)a pomáhá s organizací a stará se o vše potřebné v samotném čase kurzu. Neváhej se na ní obracet, pokud máš jakoukoliv organizační otázku.

Speciální role pro Digitální akademii

Spojka

Spojka v Digitální akademii je studentka Akademie, která je zároveň pravá ruka koordinátorky. Pomáhá například s hlídáním a zapisováním docházky, nahrává lekce, vypomáhá s komunikací na ostatní studentky apod. Spojku vybírají naše kariérní specialistky.

Kariérní specialist(k)a (kariérní spojka)

Naše kariérní specialistky - také kariérní spojky vybírají studentky do Akademií, účastní se hlavních akcí, starají se o studentky z kariérního hlediska - pomáhají s otázkami ohledně profesních změn, CV, Linkedinu, přípravy na pohovor, připravují na tato témata workshopy a individuální konzultace a mají přehled o otevřených pozicích, které korespondují s danou Akademií.

Jaké jsou úrovně kurzů?

Kurzy se dělí do několika úrovní dle pokročilosti v dané oblasti, tak aby obsah kurzu odpovídal znalostem jejich studentek. Více informací získáš vždy na stránce daného kurzu. 

Na jaké úrovni jsem?

úplný začátečník

Neumím nic, kromě ovládání svého počítače a psaní na klávesnici, těším se na úplné základy

pokročilý začátečník

Byla jsem už na jednodenním kurzu, na Czechitas "Úvodech do...", mám základní přehled a chci pokračovat třeba dlouhodobým kurzem na stejné téma

mírně pokročilí

Mám za sebou první kurz se série a chci pokračovat (např. z SQL 1 na SQL 2 apod.), nebo se zajímám o jednodenní/dlouhodobý kurz na pokročilejší nebo specifická témata, kde už se předpokládá určitá znalost z IT oboru (např. Django, kde se předpokládá, že ovládám Python apod.)

středně pokročilí

Mám za sebou dva na sebe navazující dlouhodobé kurzy (např. pro kurz Reactu je doporučeno absolvovat JavaScript 1 a 2), nebo jsem absolventkou Digitální Akademie a zajímám se o pokročilejší kurzy, které navazují na toto studium

Z jakých kurzů můžeš vybírat?

Vzdělávací cesty

Nabízíme kurzy, které jsou součástí vzdělávacích cest vedoucích k dané IT roli. Oblasti, kterým se můžeš věnovat:

Digitální dovednosti

Vybrat si také můžeš z kurzů digitálních dovedností, které jsou vhodné pro všechny, kdo se chtějí zdokonalit ve využívání digitálních technologií v některé z následujících oblastí:

  • AI
  • Datová gramotnost
  • Online bezpečnost
  • Tvorba digitálního obsahu

Přehled všech nabízených kurzů, včetně kurzů kariérního rozvoje, najdeš v našem katalogu.