Délka kurzu
Semestrální
Rozsah hodin
300
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Pokročilí začátečníci
Nedotovaná cena kurzu
84700

Pro podnikající osoby a firmy poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu.

Dotovaná cena kurzu

Zdarma

21990

Doplňující informace
Digitální akademie: Testování
Registrace uzavřeny

Na vaše přihlášky se opět budeme těšit na podzim 2023.

Chci upozornění na nový termín

O čem to celé bude?

Získáš základ pro to, abys mohla nastoupit na juniorní pozici softwarové testerky nebo QA Engineerky (kterou časopis Forbes označil ve svém žebříčku jako druhou nejšťastnější práci na světě :-)).

Mnoho absolventek po absolvování Digitální akademie najde uplatnění v IT firmách a změní svou kariéru jako třeba Jana, Eliška nebo digitální nomádka Adéla.

O testingu

„Na této pozici máte neskutečné možnosti rozvíjet se v dalších nových dovednostech a směřovat pomalu tam, kam vás to potáhne. Čísla, analýzy, bádání, hledání, ale i psaní a spolupráce – tohle všechno je testing. Držím vám všem, které to táhne do IT, palce a říkám: Jděte do toho!”

—  Jana Zíková, absolventka Digitální akademie

Připoj se na Poznej Digitální akademii a doptej se na cokoliv, co tě ještě zajímá, nebo si přečti článek Digitální akademie Testování: Krok za krokem, ať vidíš, co tě čeká.

Co se naučíš a získáš

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti testování.

 • Cenné kontakty.

 • Příležitost získat nové uplatnění a práci.

 • Propojení na partnerské firmy, možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury.

 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu.

 • Možnost připojit se nad rámec Digitální akademie k nepovinnému kurzu angličtiny se zaměřením na oblast testování a přípravu na pohovor.

Naučíš se principy a techniky testování v rámci agilního přístupu k vývoji softwaru. Kromě analýzy uživatelských požadavků, budeš umět testovat aplikace a své výsledky reportovat. Vše si vyzkoušíš na reálném projektu, kde si postupně osvojíš jednotlivé aspekty testování – psaní a spouštění testů nebo reportování chyb. Podíváme se na zoubek i základním technickým dovednostem, bez kterých se v této práci neobejdeš. K tomu všemu rozvineš své prezentační schopnosti a také tě čekají lekce komunikačních dovedností a na individuální konzultaci ti náš kariérní kouč nabídne své poradenství, abys mohla nové kariéře vykročit vstříc kompletně připravená.

Rozvrh studia

Prohlédni si modelový rozvrh pro Brno a Prahu. Jednotlivé oblasti a předměty aktualizujeme podle současných potřeb na trhu práce a nejlepších lektorů. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Forma výuky: hybridní (kombinovaná) forma

Hybridní formát znamená, že si budeš moct vybrat, zda se výuky a akcí Digitální akademie zúčastníš prezenčně nebo online.

Akademii je tedy možné absolvovat kompletně online, avšak doporučujeme osobní účast. Navazování vztahů s Czechitas komunitou – dalšími studentkami, lektory, kouči, mentory a zástupci partnerských firem je důležitou součástí celé Digitální akademie.

Cena

 • 21 990 Kč (registrace probíhají do 17. 7. 2023)

Splátkový kalendář – společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie ti bude nabídnuta možnost financování studia i prostřednictvím splátkového kalendáře, na kterém se následně společně domluvíte s naší koordinárkou. Je třeba počítat s tím, že první platba musí být uhrazena před začátkem studia a poslední před jeho koncem.

Stipendium

V Czechitas chceme podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují – znevýhodněné skupiny. Proto spouštíme vlastní nadační fond, prostřednictvím kterého pomůžeme ekonomicky znevýhodněným ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Více informací zde, žádost o stipendium zde.

Pro koho je Digitální akademie určena

 • Pro ženy, které chtějí změnit kariéru a stát se testerkami nebo pracovat na podobných IT pozicích.

 • Pro maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které hledají práci.

 • Pro absolventky, které nemůžou najít práci ve vystudovaném oboru

 • Pro ženy, které se chtějí kariérně posunout nebo je současná práce nenaplňuje.

Co je potřeba umět

Pro úplné začátečnice doporučujeme rozsah znalostí dostupný v těchto prerekvizitních kurzech:

AJ minimálně na úrovni A2 –⁠ neboj, Digitální akademie probíhá v češtině, ale pro úspěšnou kariéru v IT je zapotřebí alespoň pasivní znalost anglického jazyka, tzn. porozumění psanému textu.

*Pokud neznáš svou jazykovou úroveň a nevíš, co nám do přihlášky vyplnit, odkaz zde ti může pomoci.

Ideální uchazečka

 • Je starší 19ti let.

 • Je motivovaná a má zájem o danou oblast IT.

 • Anglický jazyk má na úrovni alespoň A2.

 • Vyplnila všechny body přihlášky a vyplnila je dle zadání.

Doporučený postup přihlášení do Akademie

 • Jak postupovat při vyplňování přihlášky? Mrkni na návod zde.

*Do Digitální akademie se hlásí mnohonásobně více žen, než je kapacita třídy. Podání přihlášky tedy neznamená automatické přijetí. Kritéria, která při výběru zohledňujeme, i to, co by měla splňovat "ideální" přihláška, najdeš zde.

Co studium Digitální akademie zahrnuje

 • Povinné a volitelné předměty: ve večerních hodinách (cca od 17:30 do 20:30) a jeden den o víkendu (cca od 9:30 do 17:30) v modulech test analýza a tvorba testů, úvod a agilní vývoj v software, základy webových prohlížečů, základy databází, kariérní rozvoj a soft skills. Každý běh se může mírně lišit.

 • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je potřeba samostatná a skupinová práce na domácích úkolech a samostudium pomocí online zdrojů.

 • Exkurze do firem: ve večerních hodinách v pracovních dnech.

 • Kariérní poradenství: otevřené hodiny pro konzultace tvého profesního směřování.

 • Mentoring: online nebo osobní mentoring s odborníky z firem, se kterými se seznámíš na setkání Meet Your Mentor. Mentoři ti pomohou s dalším vzděláváním, orientací v oboru a proniknutím do praxe.

 • Závěrečný test: před ukončením absolvuješ online test.

 • Hackathon: budeš testovat webovou aplikaci pro našeho “klienta” a výsledky svého testování zpracuješ do finální dokumentace a testovací strategie. Ukázka zde.

 • Galavečer: odprezentuješ výsledky z Hackathonu. Následuje networking s cateringem, který bude zajištěn i na jiných hlavních akcích.

Jak Digitální akademii zakončíš

 • Budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty, 80% na exkurze.

 • Splníš povinné domácí úkoly.

 • Výsledky z Hackathonu odprezentuješ na Galavečeru.

 • Odevzdáš finální dokumentaci a testovací strategii z Hackathonu.

 • Uspěješ v závěrečném testu a projdeš krátkým pohovorem.

 • Budeš vyplňovat zpětné vazby.

Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.

Nejčastější otázky

Nevadí, že jsem začátečník, neumím programovat a nemám vystudované IT?

Ne, Digitální akademie je určena právě zájemkyním, které se do IT chtějí teprve dostat. Nemusíš mít proto vystudovanou školu v tomto oboru. Před zahájením Digitální akademie (nikoliv před podáním přihlášky) je ale důležité absolvovat námi doporučené kurzy, tzv. prerekvizity (najdeš je konkrétně vypsané u každé specializace), následně tak budeme začínat studium s vědomím těchto získaných znalostí.

Mohu předepsané prerekvizity studovat až po odeslání přihlášky nebo je nutné mít prerekvizity hotové dříve?

Určitě můžeš prerekvizity splnit až po podání přihlášky, ale pohlídej si, abys vše stihla do startu Digitální akademie.

Proč bych měla studovat právě s Czechitas?

Jsme neziskovka, která má za cíl přivést do IT více žen. Spolupracujeme s nejlepšími lektory a firmami ze sféry informačních technologií, které nás dotují, proto ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí + kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi. Certifikát od Czechitas má ve světě IT dobré jméno a ty díky němu získáš konkurenční výhodu.

V jakém období běží Digitální Akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání se také různí.

Kdy se dozvím, zda jsem přijata?

Začátkem srpna obepíšeme všechny účastnice s naším rozhodnutím. 

Více zde.

Co říkají absolventky?

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz a je určena samoplátcům, tedy fyzickým osobám. V případě, že kurz hradí firma, pak účtujeme plnou tedy nedotovanou cenu. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Petr Benda
Lecturer
Michal Fárka
Lecturer
Štěpánka Fikaisová
Lecturer
David Sedláček
Lecturer
Adam Zlatohlávek
Lecturer
Petr Hodrment
Lecturer
Monika Protivová
Lecturer
Veronika Rychlá
Lecturer
Jan Trnavský
Lecturer
Jiří Koudelka
Lecturer
Jakub Kmínek
Lecturer
Jan Přibyslavský
Lecturer
Vladimír Plachý
Lecturer
Andrea Smažáková
Lecturer
Lucie Hynková
Career Development Coordinator
Kristýna Kounková
Lecturer
Vitalii Postolov
Lecturer
Simona Humpolová
Lecturer
Kateřina Grabcová
Lecturer
Ondřej Šrámek
Lecturer
Klára Pavelková
Lecturer
Monika Ptáčníková
Branch Lead, Career Development Mentor, Co-founding & Governing Board Member

Partneři