Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Pomáhej tvořit kurzy datového inženýrství a datové vědy

Jsme Czechitas, neziskovka plná vášně pro technologie s posláním otevírat ženám svět IT. Hledáme expertky a experty, kteří se s námi pustí do přípravy kurzů nebo celých vzdělávacích cest v oblastech Data Engineering (Big Data) nebo Data Science (v angličtině).

Expertní skupina

Expertní skupina se věnuje danému tématu, vymýšlí obsah kurzů, tvoří materiály, případně vyučuje. Někteří členové skupiny pouze poskytují svoji expertizu, jiní tvoří materiály a další dělají peer review. Anebo kombinují všechno výše zmíněné. Jakou formou se zapojíš, závisí na tvých preferencích.

Hlavním komunikačním kanálem je Slack, skupina se ale v dohodnutých intervalech schází i na callech, někdy i osobně.

Hodíš se k nám? Co očekáváme?

Hledáme datové odborníky a odbornice, kteří nám mohou dát 10–15 hodin svého času měsíčně a mají:

 • Odborné znalosti: Porozumění konceptům datových skladů, ETL procesů, datové analýzy a datového modelování. Zkušenosti s používáním některých z následujících nástrojů a technologií, jako jsou SQL, databázové systémy, Big Data technologie (např. Hadoop, Spark apod.) a cloudové platformy (např. AWS Redshift, Google BigQuery, Azure Data Factory apod.). Oceníme znalost business intelligence nástrojů pro vizualizaci dat (např. Tableau, Power BI).
 • Pedagogické dovednosti: Umíš vysvětlit složité koncepty jednoduchým a přístupným způsobem. Dokážeš vytvořit strukturovaný a srozumitelný výukový materiál, včetně příkladů a cvičení. Sleduješ aktuální trendy v oblasti datového inženýrství nebo data science a díky tomu dokážeš udržet daný kurz aktuální.
 • Komunikační dovednosti: Dovedeš efektivně spolupracovat s ostatními členy týmu.

Pokud se chceš zapojit i jako vyučující, níže najdeš více informací.

Jak probíhají naše lekce?

 • Lekce vede lektorující, který je zodpovědný za obsah, zadávání příkladů a provedení lekce. Využívá k tomu předpřipravené materiály.
 • Na lekci jsou přítomni také koučující, kteří provází studující při zpracování úkolů, odpovídají jim na dotazy a dávají jim zpětnou vazbu. 
 • Výuka probíhá převážně online nebo hybridně (v Praze nebo v Brně).
 • Lekce probíhají v pracovní dny ve večerních hodinách nebo o víkendech.
 • Většina našich intenzivních kurzů probíhá od ledna do června a potom od září do prosince. Toto jsou tedy období, kdy probíhá samotná výuka a spolupráce bývá intenzivnější. V ostatních měsících kurzy chystáme, domlouváme a máme více volného času.

Proč se k nám přidat?

 • Budeš dělat něco smysluplného. Budeš učit motivované ženy, které se chtějí vzdělávat v IT a najít si v tomto oboru práci. Výsledky a dopad své práce uvidíš velmi brzy. Můžeš se mrknout na příběhy našich absolventek, které si po absolvování jednoho z našich kurzů našly práci v oboru.
 • Dostaneš skvělou příležitost k networkingu.  V naší komunitě je přes třicet tisíc lidí z řad IT profesionálů*ek, studujících, absolventek, nadšenců, podporovatelů, firem a dobrovolnic*íků. Tím je naše organizace výjimečná, buď součástí i ty. 
 • Pocítíš podporu našeho organizačního týmu při jakékoliv akci.
 • Můžeš se za zvýhodněnou cenu dostat na konference a přednášky v oboru.
 • Získáš tričko Czechitas i symbolickou finanční odměnu.

Jak se k nám přidat?

Registruj se do našeho komunitního portálu pod tlačítkem Mám zájem.

Náš People Specialista ti do týdne zavolá a domluvíte se na dalším postupu. Budeme se těšit!

Jak si zkrátit čekání? 

Přečíst si náš blog.

Mám zájem!

Potřebuješ vědět víc?