IT je budoucnost.
I tvoje.

Pomáháme ženám a dětem poznat svět informačních technologií. Učíme je programovat, kódovat i pracovat s daty. Organizujeme workshopy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Inspirujeme a vzděláváme nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Dostáváme novou krev tam, kde je jí nejvíc potřeba.

Co děláme
Arduino pro středoškolačky - Czechitas
Arduino pro středoškolačky

Vyzkoušej si programování na vlastní kůži a zjisti, že je to zábava. S Arduino stavebnicí hned uvidíš výsledky své práce – pomocí senzorů, blikačů...

více
Náš první online kurz - Czechitas
Náš první online kurz

První Czechitas online kurz je na světě! :) Nauč se pomocí video kurzu, jak tvořit web.

více
Czechitas e-shop - Czechitas
Czechitas e-shop

Nakup v našem mini obchůdku. Uděláš tím dobrý skutek. :)

více
Proč zvolit náš kurz?
Iva Kabátová

Iva Kabátová
Účastnice akce: Grafický design

Po celou dobu workshopu vládne báječná nálada a nadšení.
Jsem ráda, že existují holky jako tyto. Z jejich přístupu je vidět, že dělají věc, které věří, a po celou dobu workshopu tak vládne báječná nálada a nadšení. Strašně moc děkuji za individuální jednání, předání dovedností, názorů i motivace.

Czechitas nová generace

Pořádáme kroužky, workshopy, tábory a další akce pro holky a kluky od 8 do 18 let. Hravou formou je seznamujeme se světem IT, díky kterému si procvičí i své logické myšlení. Chceme se podílet na výchově nové generace v IT tak, aby se z uživatelů stali aktivní tvůrci, kteří pomocí technologií budou měnit svět.

více

Přidejte se k nám

Jsem v IT a chci pomáhat učit

Aby se člověk něco naučil, potřebuje to především pochopit. V tom je individuální přístup k nezaplacení. Proto má na našich kurzech lektor/ka k ruce vždy i partu koučů a kouček, kteří pomohou s jakýmkoli zádrhelem. Chtěl/a bys své IT znalosti předat dál? Přidej se k týmu lektorů a koučů Czechitas.

více
Jsme firma

IT odborníků je žalostně málo. A bude hůř. Při dosavadním tempu technologického vývoje bude v příštím desetiletí světu chybět až 5,5 milionu ajťáků/ček. Pojďte nám pomoci mezi ženami a novou generací najít nové talenty a představit jim svět IT a jeho možnosti.

více

Naše úspěchy

Naše velké díky patří všem dobrovolníkům, holkám i klukům, firmám i jednotlivcům, kteří se do našich projektů ochotně zapojili. Udělali jsme společně pořádný krok vpřed.

2018

Absolventek
Lektorů a koučů
Akcí
Zaměstnaných žen
Měst v ČR
3 673
fanoušků na
LinkedIn
3 009
followerů na
instagramu

Strategičtí partneři

Regionální partneři

České Budějovice
Mladá Boleslav
Ostrava
Zlín