Délka kurzu
Semestrální
Rozsah hodin
300
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Pokročilí začátečníci
Doplňující informace
Digitální akademie: Data
Countdown

Zajímá tě více? Přihlas se na webinář zdarma a zjisti, o čem je Digitální akademie Czechitas. Těšíme se na tebe!

12. 6. Poznej Digitální akademii

O čem to celé bude?

Získáš základ pro to, abys mohla pracovat jako junior BI analytička nebo junior datová analytička, zkrátka vše potřebné pro práci datové analytičky. 

Uplatnění: Mnoho absolventek najde po absolvování Digitální akademie uplatnění v IT firmách a změní svou kariéru, jako třeba Anna, Bára nebo Aneta.

Přijď na Poznej Digitální akademii a doptej se na cokoliv, co tě ještě zajímá, nebo si přečti článek Digitální akademie Data: Krok za krokem, ať vidíš, co tě čeká.

Co se naučíš a získáš

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky. 

 • Cenné kontakty.

 • Příležitost získat nové uplatnění a práci.

 • Propojení na partnerské firmy, nejen z oblasti datové analytiky, možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury.

 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu.

 • Možnost připojit se nad rámec Digitální akademie k nepovinnému kurzu angličtiny se zaměřením na oblast datové analýzy a přípravu na pohovor.

Budeš umět pracovat s databázemi, čistit data, vizualizovat je a tvořit analýzy. Naučíš se základy SQL, programování v jazyce Python a pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem. K tomu všemu rozvineš své prezentační schopnosti na lekcích komunikačních dovedností a na individuální konzultaci ti náš kariérní kouč nabídne své poradenství, abys mohla vykročit vstříc nové kariéře kompletně připravená.

Rozvrh studia

Prohlédni si modelový rozvrh pro Brno, Ostravu a Prahu. Jednotlivé oblasti a předměty aktualizujeme podle současných potřeb na trhu práce a nejlepších lektorů. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Forma výuky: hybridní (kombinovaná) forma

Hybridní formát znamená, že si budeš moct vybrat, zda se výuky a akcí Digitální akademie zúčastníš prezenčně nebo online

Akademii je tedy možné absolvovat kompletně online, avšak doporučujeme osobní účast. Navazování vztahů s Czechitas komunitou – dalšími studentkami, lektory, kouči, mentory a zástupci partnerských firem, je důležitou součástí celé Digitální akademie.

Cena

 • Early bird: 19 990 Kč (přihlášení do 26. 6. 2023)

 • Běžná cena: 21 990 Kč (přihlášení od 27. 6. do 17. 7. 2023)

Splátkový kalendář – společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie ti bude nabídnuta možnost financování studia i prostřednictvím splátkového kalendáře, na kterém se následně společně domluvíte s naší koordinárkou. Je třeba počítat s tím, že první platba musí být uhrazena před začátkem studia a poslední před jeho koncem.

Stipendium

V Czechitas chceme podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují – znevýhodněné skupiny. Proto spouštíme vlastní nadační fond, prostřednictvím kterého pomůžeme ekonomicky znevýhodněným ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Více informací zde, žádost o stipendium zde.

Pro koho je Digitální akademie určena

 • Pro ženy, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami nebo pracovat na podobných IT pozicích.

 • Pro maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které hledají práci.

 • Pro absolventky, které nemůžou najít práci ve vystudovaném oboru.

 • Pro ženy, které se chtějí kariérně posunout nebo je současná práce nenaplňuje.

Co je potřeba umět

Pro úplné začátečnice doporučujeme rozsah znalostí dostupný v těchto prerekvizitních kurzech:

AJ minimálně na úrovni A2 –⁠ neboj, Digitální akademie probíhá v češtině, ale pro úspěšnou kariéru v IT je zapotřebí alespoň pasivní znalost anglického jazyka, tzn. porozumění psanému textu.

*Pokud neznáš svou jazykovou úroveň a nevíš, co nám do přihlášky vyplnit, odkaz zde ti může pomoci.

Ideální uchazečka

 • Je starší 19ti let.

 • Je motivovaná a má zájem o danou oblast IT.

 • Anglický jazyk má na úrovni alespoň A2.

 • Vyplnila všechny body přihlášky a vyplnila je dle zadání.

Doporučený postup přihlášení do Akademie

 • Jak postupovat při vyplňování přihlášky? Mrkni na návod zde.

*Do Digitální akademie se hlásí mnohonásobně více žen, než je kapacita třídy. Podání přihlášky tedy neznamená automatické přijetí. Kritéria, která při výběru zohledňujeme, i to, co by měla splňovat "ideální" přihláška, najdeš zde.

Co studium Digitální akademie zahrnuje

 • Povinné a nepovinné předměty: ve večerních hodinách (cca od 18:00 do 21:00) a jeden den o víkendu (cca od 09:30 do 17:30) v modulech datové analytiky, programování v Pythonu, SQL a databáze, vizualizace, kariérní rozvoj a soft skills. Každý běh se může mírně lišit.

 • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je potřeba samostatná a skupinová práce na domácích úkolech a samostudium pomocí online zdrojů.

 • Exkurze do firem: ve večerních hodinách v pracovních dnech.

 • Závěrečný projekt: dokazující objem získaných znalostí a praktickou zkušenost na reálných datech. Ukázka zde. Na projektu se začíná pracovat od 5. týdne. K dispozici ti bude po celou dobu mentor nebo mentorský tým z partnerských firem. 

 • Hackathon: probíhá v jednom víkendovém dni uprostřed Digitální akademie, ve kterém se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech.

 • Závěrečný test: v 10. týdnu absolvuješ online test.

 • Galavečer: v 15. týdnu odprezentuješ svůj závěrečný projekt za účasti odborné komise, mentorů, lektorů a zástupců firem. Následuje networking s cateringem, který bude zajištěn i na jiných hlavních akcích.

Jak Digitální akademii zakončíš

 • Budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your Mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty a 80% na exkurze.  

 • Splníš povinné domácí úkoly.

 • Vypracuješ projekt a odprezentuješ ho na Galavečeru.

 • Uspěješ v závěrečném testu.

 • Budeš vyplňovat zpětné vazby.

Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.

Nejčastější otázky

Nevadí, že jsem začátečník, neumím programovat a nemám vystudované IT?

Ne, Digitální akademie je určena právě zájemkyním, které se do IT chtějí teprve dostat. Nemusíš mít proto vystudovanou školu v tomto oboru. Před zahájením Digitální akademie (nikoliv před podáním přihlášky) je ale důležité absolvovat námi doporučené kurzy/prerekvizity (najdeš konkrétně vypsané u každé specializace), následně tak budeme začínat studium s vědomím těchto získaných znalostí.

Mohu předepsané prerekvizity studovat až po odeslání přihlášky, nebo je nutné mít prerekvizity hotové dříve?

Určitě můžeš prerekvizity splnit až po podání přihlášky, ale pohlídej si, abys vše stihla do startu Digitální akademie.

V jakém období běží Digitální Akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání se také různí.

Kdy se dozvím, zda jsem přijata?

Začátkem srpna obepíšeme všechny účastnice s naším rozhodnutím. 

Proč bych měla studovat právě s Czechitas?

Jsme neziskovka, která má za cíl přivést do IT více žen. Spolupracujeme s nejlepšími lektory a firmami ze sféry informačních technologií, které nás dotují, proto ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí + kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi. Certifikát od Czechitas má ve světě IT dobré jméno a ty díky němu získáš konkurenční výhodu.

Více zde.

Co říkají absolventky?

Holky, já jsem vám chtěla moc poděkovat. V první řadě, že jste mi daly šanci a vybraly mě do DA a pak ještě za úžasné pracovní možnosti. Věděla jsem, že Czechitas je skvělá volba, ale až teď po asi pěti pohovorech v jednom týdnu konečně rozumím i tomu dalšímu rozměru, který jste nám otevřely. Takže ještě jednou ze srdce moc děkuju a dal fandím a podporuji.

Veronika Bedáňová

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz a je určena samoplátcům, tedy fyzickým osobám. V případě, že kurz hradí firma, pak účtujeme plnou tedy nedotovanou cenu. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.

Otevřené termíny

1
.
9
.
a
14
.
12
.

Praha

,
So
,
Po
,
Út
,
St
,
18:00
21:00
,
18:00
21:00
Hybridní
Hlavní lektor
Kontaktní osoba
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Přihlásit sePřihlásit se
Registrace uzavřena

19990

Zdarma

Registrace do:

(nebo do naplnění kapacity)
5
.
9
.
a
14
.
12
.

Brno

Út
,
Čt
,
So
,
Po
,
St
,
18:00
20:00
,
18:00
20:00
Hybridní
Hlavní lektor
Kontaktní osoba
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Přihlásit sePřihlásit se
Registrace uzavřena

19990

Zdarma

Registrace do:

(nebo do naplnění kapacity)
5
.
9
.
a
7
.
12
.

Ostrava

Út
,
St
,
Po
,
So
,
Čt
,
18:00
21:00
,
18:00
21:00
Hybridní
Hlavní lektor
Kontaktní osoba
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Přihlásit sePřihlásit se
Registrace uzavřena

19990

Zdarma

Registrace do:

(nebo do naplnění kapacity)
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Martin Stružský
Lecturer
Vojta Tůma
Lecturer
Pavel Chocholouš
Lecturer
Nikola Koktavá
Lecturer
Miloš Minařík
Lecturer
Lenka Kmeťová
Lecturer, Event Girl
Adéla Bierská
Lecturer
David Miller
Lecturer
Anita Svoboda-Lévárdi
Lecturer
Jana Prchlová
Lecturer
Martin Zelený
Lecturer
Lucie Hynková
Career Development Coordinator
Pavla Wittner
Partnerships Specialist & Career Development Brno
Jiří Pešík
Lecturer
Kateřina Grabcová
Lecturer
Michal Koláček
Lecturer
Martina Matta
Event Coordinator
Pavel Šabatka
Lecturer
Anna Volčíková
Lecturer
Anna Jasková
Lecturer
Jiří Macourek
Lecturer
Michal Donát
Lecturer
Dominika Pipova
Lecturer
Anna Krejčí
Lecturer
Hedvika Pajerová
Lecturer
Darius Maraulas
Lecturer
Petra Drahoňovská
Career Development & Partnerships & HR Mentor
Soňa Kapusňáková
Career Development Coordinator
Jakub Červinka
Lecturer
Jakub Balada
Lecturer
Tereza Szkatulová
Team Leader Event Coordinatorů

Partneři