Délka kurzu
Semestrální
Rozsah hodin
300
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Pokročilí začátečníci
Doplňující informace
Digitální akademie: Data

O čem to celé bude?

Získáš základ pro to, abys mohla pracovat jako junior BI analytička nebo junior datová analytička, zkrátka vše potřebné pro práci datové analytičky. 

Uplatnění: Mnoho absolventek najde po absolvování Digitální akademie uplatnění v IT firmách a změní svou kariéru, jako třeba Anna, Bára nebo Aneta.

Přijď na Poznej Digitální akademii a doptej se na cokoliv, co tě ještě zajímá, nebo si přečti článek Digitální akademie Data: Krok za krokem, ať vidíš, co tě čeká. Jak postupovat při podání přihlášky? Mrkni na návod zde.

Co se naučíš a získáš

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky. 
 • Cenné kontakty.
 • Příležitost získat nové uplatnění a práci.
 • Propojení na partnerské firmy, nejen z oblasti datové analytiky, možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury.
 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu.
 • Možnost připojit se nad rámec Digitální akademie k nepovinnému kurzu angličtiny se zaměřením na oblast datové analýzy a přípravu na pohovor.

Budeš umět pracovat s databázemi, čistit data, vizualizovat je a tvořit analýzy. Naučíš se základy SQL, programování v jazyce Python a pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem. K tomu všemu rozvineš své prezentační schopnosti na lekcích komunikačních dovedností a na individuální konzultaci ti náš kariérní kouč nabídne své poradenství, abys mohla vykročit vstříc nové kariéře kompletně připravená.

Rozvrh studia

Prohlédni si modelový rozvrh pro Brno a Prahu. Jednotlivé oblasti a předměty aktualizujeme podle současných potřeb na trhu práce a nejlepších lektorů. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Forma výuky: hybridní (kombinovaná) forma

Hybridní formát znamená, že si budeš moct vybrat, zda se výuky a akcí Digitální akademie zúčastníš prezenčně nebo online. (Pozn. Vybrané lekce budou probíhat pouze online pro všechny studentky.)

Akademii je tedy možné absolvovat kompletně online, avšak doporučujeme osobní účast. Navazování vztahů s Czechitas komunitou – dalšími studentkami, lektory, kouči, mentory a zástupci partnerských firem, je důležitou součástí celé Digitální akademie.

Cena

 • Early bird: 19 990 Kč (přihlášení do 9. 1. 2023)
 • Běžná cena: 21 990 Kč (přihlášení od 10. do 23. 1. 2023)

Splátkový kalendář společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie ti bude nabídnuta možnost financování studia i prostřednictvím splátkového kalendáře, na kterém se následně společně domluvíte s naší koordinárkou. Je třeba počítat s tím, že první platba musí být uhrazena před začátkem studia a poslední před jeho koncem.

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.  

Stipendium

V Czechitas chceme podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují – znevýhodněné skupiny. Proto spouštíme vlastní nadační fond, prostřednictvím kterého pomůžeme ekonomicky znevýhodněným ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Více informací zde, žádost o stipendium zde.

Pro koho je Digitální akademie určena

 • Pro ženy, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami nebo pracovat na podobných IT pozicích.
 • Pro maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které hledají práci.
 • Pro absolventky, které nemůžou najít práci ve vystudovaném oboru.
 • Pro ženy, které se chtějí kariérně posunout nebo je současná práce nenaplňuje.

Co je potřeba umět

Základy IT a datové analýzy. Pro úplné začátečnice doporučujeme rozsah znalostí, dostupný v těchto prerekvizitních kurzech:

Co Digitální akademie zahrnuje

 • Povinné a nepovinné předměty: ve večerních hodinách (cca od 18:00 do 21:00) a jeden den o víkendu (cca od 09:30 do 17:30) v modulech datové analytiky, programování v Pythonu, SQL a databáze, vizualizace, kariérní rozvoj a soft skills. Každý běh se může mírně lišit.
 • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je potřeba samostatná a skupinová práce na domácích úkolech a samostudium pomocí online zdrojů.
 • Exkurze do firem: ve večerních hodinách v pracovních dnech.
 • Závěrečný projekt: dokazující objem získaných znalostí a praktickou zkušenost na reálných datech. Ukázka zde. Na projektu se začíná pracovat od 5. týdne. K dispozici ti bude po celou dobu mentor nebo mentorský tým z partnerských firem. 
 • Hackathon: probíhá v jednom víkendovém dni uprostřed Digitální akademie, ve kterém se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech.
 • Závěrečný test: v 10. týdnu absolvuješ online test.
 • Galavečer: v 15. týdnu odprezentuješ svůj závěrečný projekt za účasti odborné komise, mentorů, lektorů a zástupců firem. Následuje networking s cateringem, který bude zajištěn i na jiných hlavních akcích.

Jak Digitální akademii zakončíš

 • Budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your Mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty a 80% na exkurze.  
 • Splníš povinné domácí úkoly.
 • Vypracuješ projekt a odprezentuješ ho na Galavečeru.
 • Uspěješ v závěrečném testu.
 • Budeš vyplňovat zpětné vazby.

Nejčastější otázky

Nevadí, že jsem začátečník, neumím programovat a nemám vystudované IT?

Ne, Digitální akademie je určena právě zájemkyním, které se do IT chtějí teprve dostat. Nemusíš mít proto vystudovanou školu v tomto oboru. Před zahájením Digitální akademie (nikoliv před podáním přihlášky) je ale důležité absolvovat námi doporučené kurzy/prerekvizity (najdeš konkrétně vypsané u každé specializace), následně tak budeme začínat studium s vědomím těchto získaných znalostí.

Mohu předepsané prerekvizity studovat až po odeslání přihlášky, nebo je nutné mít prerekvizity hotové dříve?

Určitě můžeš prerekvizity splnit až po podání přihlášky, ale prohlídej si, abys vše stihla do startu Digitální akademie.

Proč bych měla studovat právě s Czechitas?

Jsme neziskovka, která má za cíl přivést do IT více žen. Spolupracujeme s nejlepšími lektory a firmami ze sféry informačních technologií, které nás dotují, proto ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí + kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi. Certifikát od Czechitas má ve světě IT dobré jméno a ty díky němu získáš konkurenční výhodu.

V jakém období běží Digitální Akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání se také různí.

Podle čeho vybíráte účastnice?

Stěžejní je pro nás tvá přihláška. Věnuj čas motivaci, která ukáže tvůj zápal a prozradí o tobě hodně. Neboj se své nadšení přenést i do videovizitky, je to naše první (virtuální) setkání. Více o kritériích, podle kterých studentky vybíráme, najdeš zde. Tipy, jak na podání přihlášky a tvorbu videovizitky, jsme připravili do blogového článku zde.

Kdy se dozvím, zda jsem přijata?

Začátkem února obepíšeme všechny účastnice s naším rozhodnutím. 

Více zde.

Co říkají absolventky?

Holky, já jsem vám chtěla moc poděkovat. V první řadě, že jste mi daly šanci a vybraly mě do DA a pak ještě za úžasné pracovní možnosti. Věděla jsem, že Czechitas je skvělá volba, ale až teď po asi pěti pohovorech v jednom týdnu konečně rozumím i tomu dalšímu rozměru, který jste nám otevřely. Takže ještě jednou ze srdce moc děkuju a dal fandím a podporuji.

Veronika Bedáňová

Otevřené termíny

1
.
3
.
a
13
.
6
.

Praha

St
,
Čt
,
So
,
Po
,
Út
,
18:00
21:00
,
18:00
21:00
také
Online
Hlavní lektor
Jiří Macourek
Lecturer
Kontaktní osoba
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Digitální akademie: Data
Uzavřená registraceDejte mi vědět
Registrace uzavřena

21990

Zdarma

Registrace do:

(nebo do naplnění kapacity)
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
Upozornit na kurz
DEJTE MI VĚDĚT
všechny kurzy

Lektoři

Jana Prchlová
Lecturer
Martin Zelený
Lecturer
Miloš Minařík
Lecturer
Martin Stružský
Lecturer
Jiří Macourek
Lecturer
Michal Donát
Lecturer
Jakub Červinka
Lecturer
Anita Lévárdi
Lecturer
Dominika Pipova
Lecturer

Partneři