Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Odborníci na kybernetickou bezpečnost budou bez pochyb stále více nezbytnou součástí každé firmy nebo organizace. V posledních letech jsme mohli být svědky různých útoků nejen na firmy v odvětví IT, ale i instituce ve státní správě nebo neziskové organizace.Dle studií bude do roku 2030 poptávka po těchto specialistech téměř o třetinu vyšší než dnes.

V Czechitas se vzdělávání bezpečnosti v oblasti IT věnujeme již řadu let, ale velkou novinkou je spuštění Digitální akademie na téma Kyberbezpečnost se zaměřením na pokročilejší pozice v IT než doposud. Obsahem připravované Digitální akademie jsou témata jako sítě, detekce a útoky, operační systémy a nezapomeneme ani na identity management či aktuální legislativu.

Základy uživatelské bezpečnosti
Bezpečnost koncových zařízení
Úvod do kybernetické bezpečnosti
samostudium
Digitální akademie

Digitální akademie: Kyberbezpečnost

Cílová skupina

Naší cílovou skupinou jsou ženy, které v IT již pracují nebo splní minimální definované požadavky na znalosti pro vstup do akademie formou testu. Na přípravu na test jsme připravili pro zájemkyně několik zdrojů pro samostudium. Cílem testu není nic jiného, než do studia přijmout zájemkyně se znalostmi na dostatečné úrovni.

Formát

Digitální akademie: Kyberbezpečnost bude obsahovat 400 hodin přímé výuky. Celý program bude trvat přibližně 35 týdnů. Část výuky bude vedena online formou s ohledem na vytíženost účastnic a také délku programu. Součástí akademie budou také prezenční víkendové bootcampy v Praze a Brně, během kterých bude probíhat výuka a jejichž součástí bude i večerní neformální program s možností partnerských exkurzí.

Profil absolventky

  • Má komplexní znalosti v oblasti operačních systémů, sítí, legislativy a kybernetické bezpečnosti.
  • Dokáže pracovat se základními nástroji pro analýzu incidentů a síťového provozu.
  • Zná aktuální nařízení v oblasti kybernetické bezpečnosti a znásoučasnou platnou legislativu.
  • Rozumí procesům kolem log managementu a principům detekčních pravidel.

Kdy proběhne pilot

Registrace do podzimního pilotního běhu Digitální akademie: Kyberbezpečnost bude spuštěna od května 2023. Pilotní běh odstartuje na podzim 2023 s přesahem do dalšího roku.