Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Nyní už víme, s jakými jazyky budeme pracovat a jakou roli v naší hře budou hrát. Máme také založený projekt na Repl.it. Teď si do projektu přidáme potřebnou grafiku.

Editor nám už základní kostru HTML stránky připravil. Když se podíváš do souboru index.html, najdeš v něm spoustu tagů. Nás bude nyní zajímat sekce <head>…</head>. V ní je značka <title>…</title>, která obsahuje titulek naší stránky. Přepíšeme výchozí text "repl.it" na něco rozumnějšího. Já jsem si do titulku napsal "Moje hra".

Upravený kód by měl vypadat takto:

<!DOCTYPE html>

<html>
 
<head>
   <meta charset="utf-8">
   <meta name="viewport" content="width=device-width">
   <title>Moje hra</title>
   <link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
 
<body>
   <div id="game">
       <canvas id="canvas"></canvas>
   </div>
 
   <script src="script.js"></script>
</body>
 
</html>

Stažení obrázků

Do projektu si potřebujeme přidat všechny obrázky, se kterými budeme pracovat v průběhu vývoje.

Grafické podklady najdeš zde. Odkaz vede na Google drive, kde si vše můžeš stáhnout.

ZIP rozbal někde u sebe na disku. Soubory nyní musíme dostat do našeho online editoru. Naštěstí je to v Repl.itu jednoduché. Otevři svůj projekt - všechny své projekty najdeš pod odkazem My repls nahoře v menu.

Nad seznamem souborů vlevo jsou ikonky pro vytváření nových souborů a složek. Klikni na ikonku New folder a vytvoř si v projektu novou složku. Pojmenuj ji images - vše malými písmeny. Pak klikni na 3 tečky a zvol možnost Upload folder, vyber složku kterou sis rozbalila ve svém počítači a naimportuj si ji do projektu. S největší pravděpodobností se ti obrázky nenaimportují do vytvořené složky, postačí, když je do složky přetáhneš.

Na závěr

Grafiku máme, v dalším díle se už pustíme do samotného kódu. :)

Projekt online vzdělávání byl realizován v rámci Stipendia Czechitas v projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

ZAUJAL TĚ TENTO ONLINE KURZ?

Odebírej náš měsíční newsletter, kde najdeš například IT novinky, Tech Meetupy, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter