Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Zprovozníme ve hře tlačítko "dost" a vysvětlíme si, co je DRY principle.

Pokračujeme v programování hry. Můžeš pokračovat s vlastním kódem z předchozí lekce nebo si podklady pro tuto lekci si stáhni zde. Stažený ZIP rozbal u sebe na počítači a složku otevři v editoru VS Code.

DRY principle

DRY (Don't Repeat Yourself, česky Neopakuj se) principle je princip postupu při psaní kódu, kdy se programátor snaží co nejvíce eliminovat opakování informací. Dá se aplikovat na spoustu oblastí IT, především na práci s databázemi. Pokud se DRY principle využívá správně, nedochází při změně v jedné části kódu k nutnosti změn v dalších částech.

document.querySelector(".odstavec").style.color = "red";
document.querySelector(".odstavec").style.borderColor = "darkred";
document.querySelector(".odstavec").style.fontSize = "1.8rem";

// DRY principle
let odstavecStyl = document.querySelector(".odstavec").style;
odstavecStyl.color = "red";
odstavecStyl.borderColor = "darkred";
odstavecStyl.fontSize = "1.8rem";

Projekt online vzdělávání byl realizován v rámci Stipendia Czechitas v projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

ZAUJAL TĚ TENTO ONLINE KURZ?

Odebírej náš měsíční newsletter, kde najdeš například IT novinky, Tech Meetupy, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter