Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Zadej sem svůj e-mail a budeš dostávat naše měsíční vymazlené newslettery s akcemi a děním v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Účastnice akce: Programuju

Už se nemůžu dočkat na dlouhodobý kurz Javy.
O Javě mi všichni říkali, že je mnohem náročnější než třeba JavaScript, se kterým už trochu zkušeností mám. Trošku jsem se bála, ale má motivace byla silnější. Kurz mi ukázal, že bát se bylo zbytečné.

Java 1

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru, pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých appkách pro Windows (Linux, Mac).

Kdy

20. března 2018

18:00 — 20:30

Kde

FI MUNI
Botanická 68a
Brno, 602 00
Česká republika
http://www.fi.muni.cz/

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 3 000 Kč

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro úplné začátečnice, které absolvovaly pouze Úvod do programování vrámci Czechitas nebo to jen zkoušely ve škole. Je nuté rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus a podmínka.

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací na telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Více než tvrdé znalosti (naučit vás kompletní syntax Javy a její knihovny), se vás budeme snažit naučit měkké znalosti (myšlení, programovací stereotypy, "jak na to"). Tvrdé znalosti si potom můžete přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti určitě řekneme na hodinách.

Prvním cílem je vás uvést do programátorského myšlení. To znamená: Jaké problémy můžete programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, abyste si zvykly na běžnou programátorskou praxi.

Budeme pracovat typicky na malých hrách (Angry Birds, želva, pexeso, a podobně). V zadání budete mít většinu programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chcete začít učit anglicky, nenaučíte se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budete připravené si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abyste věděly, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Pod vedením Kamila Ševečka vám budeme předávat své znalosti a během 11 týdnů vás naučíme myslet v Javě. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Základ algoritmizace (cykly, podmínky)
  • Proměnné
  • Metody
  • Obsluha událostí
  • Používání existujících objektů
  • Instanciování nových objektů
  • Tvorba vlastních tříd (složených typů)
VÝSLEDEK:
  1. Napíšeme si několik menších aplikací pro Windows (Linux, Mac)
  2. Vytvoříme spolu jednu závěrečnou trošku rozsáhlejší hru (ve stylu Ping Pong)
  3. Po kurzu budete připravené vstoupit do světa programování, pořídit si učebnici Javy a efektivně se z ní Javu naučit.

Tým