Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Blanka Štolcová

Blanka Štolcová
Účastnice akce: Tvořím web

Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří.
Děvčata, pokud přemýšlíte nad intenzivním kurzem nebo si chcete jen pomoct s výrobou vlastního web a zjistit, co s tím vaším webem jde všechno dělat, tak doporučuji. Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří a nejspíše vám pomůže se rozhodnout, jestli je to něco, o co se i dál chcete zajímat.

Staň se kodérkou – ONLINE

Chceš se naučit vytvářet webové stránky nebo se chceš dokonce v budoucnu uplatnit jako HTML/CSS kodérka? Tento online program je pro tebe to pravé! Nebudeme se zabývat programováním, tady budeme kódovat!

Kdy

17. února — 26. května 2021
18:00 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 14

Délka jedné lekce: 2h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: 8 990 Kč


Termíny konání lekcí

17. úno. 2021 / 24. úno. 2021 / 3. bře. 2021 / 10. bře. 2021 / 17. bře. 2021 / 24. bře. 2021 / 31. bře. 2021 / 7. dub. 2021 / 14. dub. 2021 / 21. dub. 2021 / 28. dub. 2021 / 5. kvě. 2021 / 12. kvě. 2021 / 26. kvě. 2021

V kurzu se budeme zabývat kódováním webových stránek – převodem grafického návrhu webu do kódu, který je schopen zobrazit webový prohlížeč. Až na výjimečné jednořádkové drobnosti se nebudeme v kurzu zabývat programováním. Kurz je tedy vhodný i pro ty, co zjistily, že je baví web, ale programování jim (zatím) moc nejde.

Co získáš absolvováním online kurzu Staň se kodérkou?

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti kódování webových stránek
 • Podporu při vytvoření vlastní webové stránky a zpětnou vazbu
 • Cenné kontakty

Co budeš jako absolventka kurzu umět

 • Nakódovat komplexní webovou stránku pomocí HTML a CSS
 • Vytvářet responzivní webové stránky pro mobil, tablet nebo počítač
 • Používat pokročilé techniky pro tvorbu layoutu stránky, jako je flexbox a CSS grid
 • Psát HTML a CSS pomocí metodiky BEM (v praxi obecně asi nejpoužívanější)
 • Rozšířit možnosti CSS pomocí preprocessoru Sass
 • Vytvářet obsahově komplexní weby pomocí generátoru statických webů a napojit je na jednoduchý redakční systém
 • Psát kód stránky s ohledem na základní zásady přístupnosti
 • Pracovat s šablonovacím systémem pro snazší tvorbu komplexních webových šablon
 • Používat nástroje pro práci s kódem, které se běžně používají v praxi
 • Upravit CSS tak, aby fungovalo správně v různých prohlížečích
 • Přidat do stránky měřící kódy, které ti umožní analyzovat návštěvnost webu a chování uživatelů
 • Vystavit stránku do internetu, objednat webhosting a doménu
 • Základy správy verzí pomocí Git a práci se vzdáleným repozitářem na GitHubu
 • Pracovat s grafickým návrhem webu od grafika – získávat z něj rozměry, velikosti písma, barvy a další parametry, které potřebuješ pro úspěšný převod návrhu do kódu
 • Zpracovat grafiku pro webu, znát rozdíly mezi grafickými formáty a v jakých případech který použít
 • Základy UX a návrhu webu

Komu je kurz určen?

Všem ženám a dívkám, které se chtějí vzdělávat online v oblasti tvorby webu. Ať už se chceš do budoucna uplatnit jako kodérka nebo si vytvořit své vlastní stránky, tento kurz ti pro to poskytne všechny potřebné základy. Je to skvělá příležitost pro všechny z různých koutů republiky i pro ty, kteří při studiu potřebují časovou flexibilitu a nemůžou být například dvakrát týdně fyzicky na daném místě ve stanoveném čase. Zda by tě kódování bavilo si vyzkoušej na našich kurzech Úvod do HTML a CSS nebo v našem online kurzu na toto téma, který najdeš zde.

190302105256 0 U5 A6352

Obsah a průběh kurzu

Naučíš se kódovat komplexní a responzivní webové stránky, které přizpůsobují svůj vzhled a chování zařízení, na kterém si je uživatel prohlíží, ať už je to mobil, tablet nebo počítač.

V kurzu se seznámíš s technikami a naučíš se používat nástroje, které se běžně používají v praxi při kódování webů. Naskočit do reálné praxe by pak pro tebe neměl být velký problém.

Kurz Staň se kóderkou probíhá online. Každý týden budeš mít k dispozici 3 nové video-lekce, každou v rozsahu cca 1-2 hodiny. Výuková videa ti vysvětlí teorii a ke každé lekci dostaneš navíc i spoustu praktických příkladů, na kterých si teorii prakticky vyzkoušíš.

Každý týden bude zároveň živá online konzultace s lektorem. Během této konzultace můžeš mít jakýkoliv dotaz ohledně probírané látky, můžeš zde řešit problémy s domácími úkoly, apod.

Kromě příkladů ke každé lekci dostaneš během celého kurzu také cca 8-10 praktických projektů - reálných webových stránek, které nakóduješ za domácí úkol. Na začátku to budou jednoduché stránky nebo i jenom jejich část. Postupně budou ale složitější a na konci kurzu bys měla být schopná nakódovat třeba e-shop nebo jinou složitější stránku.

Součástí kurzu budou i základy UX - naučíš se principy, které ti umožní vytvářet dobře použitelné weby. Seznámíš se i se základy tvorby grafiky pro web. Neuděláme z tebe grafika, ale naučíme tě s grafikou na webu pracovat - od výběru správného formátu, přes různé fígle, jak grafiku pro web správně připravit.

V kurzu se naučíme používat i generátor statických webů, který ti umožní vytvořit obsahově bohaté weby bez jakékoliv znalosti serverových programovacích jazyků nebo redakčních systémů. Ukážeme si, jak statický generovaný web na jednoduchý redakční systém napojit, aby si zadavatel webu nadále mohl obsah měnit sám.

Na konci kurzu vypracuješ závěrečný projekt - stránku podle vlastního návrhu na téma, které si sama zvolíš.

I když kurz probíhá kompletně online a na video lekce se můžeš dívat vlastním tempem, budeš od nás mít připravený doporučený rozvrh, který zajistí, že nezůstaneš pozadu. Abys získala závěrečný certifikát, je nutné odevzdat úkoly a závěrečný projekt ve stanovených termínech.

Počítej s relativně velkou časovou náročností. Každá ze 3 lekcí týdně ti včetně příkladů zabere 2 - 3 hodiny, někdy o trochu více. Zároveň je potřeba vyhradit si čas i na vypracování projektů, které budou za domácí úkoly.

Dsc00584

Harmonogram

 • 17.2. – online zahajovací večer (motivace, seznámení, organizační průběh)
 • 18. - 23.2. – prostor na dostudování prerekvizit, příprava na výuku
 • 18.2. - 6.5. – každý čtvrtek zveřejnění videí a úkolů k samostudiu a vypracování
 • 24.2. - 12.5. - každou středu živé skupinové konzultace s lektorem a kouči, vždy 18:00-20:00
 • 13.5. - 21.5. - prostor pro dokončení posledního úkolu, dodělání projektů, dle domluvy individuální konzultace s kouči
 • 21.5. deadline na odevzdání a splnění všech podmínek úspěšného absolvování
 • 26.5. - online slavnostní zakončení – udělení certifikátů, představení projektů

Tým