Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Miroslav

Miroslav
Účastnice akce: Tvořím web

TOP projekt!!!
Byl jsem na Czechitas kurzy přijat i jako muž a musím konstatovat, že to bylo tak příjemné a motivující prostředí kurzu.. O tom se mi ani nesnilo. Co dělají lidé, protože chtějí, to je nejvíc!

Vue.js

Vue.js je populární javascriptový framework, jehož obliba mezi vývojáři velmi rychle roste. Pokud jsi slyšela o Reactu, tak Vue.js je něco velmi podobného. Vue.js je oblíbené hlavně díky jeho jednoduchosti a vývojářské přívětivosti. Umožní vytvářet snadno a rychle interaktivní a dynamické webové aplikace.

Kdy

17. září — 3. prosince 2020
18:00 — 20:30

Kde

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Česká republika
https://www.czechitas.cz/cs/brno

Další informace

Počet lekcí: 12

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Středně pokročilí

Typ akce: Pravidelný

Cena: 3 990 Kč


Termíny konání lekcí

17. zář. 2020 / 24. zář. 2020 / 1. říj. 2020 / 8. říj. 2020 / 15. říj. 2020 / 22. říj. 2020 / 29. říj. 2020 / 5. lis. 2020 / 12. lis. 2020 / 19. lis. 2020 / 26. lis. 2020 / 3. pro. 2020


PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a pokročilé v JavaScriptu a HTML/CSS.

Předpokladem jsou základní znalosti HTML a CSS – měla bys umět základní HTML značky a být schopná je nastylovat pomocí CSS tříd. HTML a CSS sice nejsou předmětem kurzu, ale budeme vytvářet webové aplikace, takže s nimi budeme neustále pracovat. Měj za sebou alespoň náš workshop Úvod do HTML a CSS nebo jeho ekvivalent v online podobě.

Vue.js je javascriptový framework, takže hlavní náplní kurzu bude JavaScript. Měla bys proto umět alespoň základy programování v JavaScriptu. Nezbytné minimum jsou základní znalosti JavaScriptu –⁠ proměnné, podmínky, funkce, cykly, objekty a pole. Máš-li za sebou náš dlouhodobý kurz JavaScript 1, je to naprosto ideální. Pokud ne, projdi si alespoň náš online kurz JavaScriptu. Potřebný JavaScript si vždy rychle vysvětlíme, ale nemůžeme na kurzu ztrácet čas výkladem úplných základů.

Před přihlášením na kurz zvaž časovou náročnost. Nejde pouze o 2,5 hodiny výuky týdně. Součástí kurzu jsou i povinné domácí úkoly, jejichž vypracování může zabrat i několik hodin týdně. Bez plnění domácích úkolů si z kurzu neodneseš maximum. A my rozhodně chceme, aby sis odnesla co nejvíce.

ANOTACE:

Lekce probíhají jako kombinace teoretického výkladu a praktických cvičení s důrazem na praktickou stránku. Součástí kurzu jsou i domácí úkoly, kde si procvičíš znalosti získané na lekcích.

Kurz má dohromady 12 setkání. Je důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně. Naučíš se toho opravdu hodně.

Základy HTML/CSS a JavaScriptu si můžeš zopakovat v našich online kurzech:

https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/chci-se-ucit-online.

Oba kurzy mají 10 krátkých lekcí (15-30 minut) a jsou dostupné zdarma, pouze je po shlédnutí první lekce nutné zaregistrovat se emailem (odkaz najdeš na konci článku u první lekce).</p>

PŘEDPOKLADY:
 • Základní znalost HTML a CSS
 • Alespoň základní znalost JavaScriptu (víš, co je proměnná, funkce, podmínka, cyklus, objekt a pole). S pokročilejší znalostí JavaScriptu bude pro tebe kurz jednodušší.
 • Notebook (je nám jedno, jaký máš operační systém, ale uměj ho ovládat)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nabíječka
 • Plnění domácích úkolů
 • Alespoň 70 % docházky
 • Dobrá nálada! :)
AGENDA:
 • Velmi rychle si spolu zopakujeme potřebné základy JavaScriptu a ukážeme si moderní zápis v syntaxi ES6 a novější.
 • Vysvětlíme, co Vue.js je a s čím nám může pomoci. Ukážeme si základní principy jeho fungování.
 • Vyzkoušíme si, jak Vue.js přidat do již existující webové stránky nebo pomocí něj vytvořit aplikaci úplně od základu.
 • Jednotlivé funkce Vue.js si ukážeme na samostatných jednoduchých příkladech.
 • Při psaní složitější aplikace je jednodušší a praktičtější rozdělit ji na samostatné funkční celky –⁠ tzv. komponenty.
 • Dozvíme se, jak komponenta vypadá, jak se ve Vue.js vytváří a jak z komponent skládáme celou aplikaci jako z lega.
 • Naučíme se, jak jednotlivé komponenty i celou aplikaci nastylovat pomocí CSS.
 • Popíšeme si, jak pomocí Vu.js vytvářet interaktivní formuláře, které tvoří integrální prvek většiny běžných webových aplikací.
 • Naučíme se ve Vue.js komunikovat se serverem a získávat z něho data. Data následně v aplikaci zobrazíme.
 • Vytvoříme několik praktických projektů – od zcela primitivních až po jednodušší webové aplikace, tvořené několika stránkami, které může uživatel procházet, zobrazovat na nich data apod.
VÝSLEDEK:
 1. Na konci kurzu budeš umět používat Vue.js pro tvorbu webových stránek a aplikací.
 2. Budeš umět vytvářet zajímavé aplikace reagující na vstupy uživatele.
 3. Budeš umět ve Vue.js pracovat s daty –⁠ načítat je ze serveru a zobrazovat je v aplikaci, případně je zpět na server i posílat.
 4. Budeš umět vytvářet interaktivní formuláře.
 5. Budeš mít za sebou řadu jednoduchých projektů, které ti poslouží jako vzor, podle kterého můžeš později vytvářet své vlastní aplikace.
 6. Budeš mít skvělý základ pro získávání dalších znalostí o Vue.js.


Na konci kurzu dostaneš certifikát o úspěšném dokončení kurzu. Získání certifikátu je podmíněno alespoň 70% účastí a plněním domácích úkolů.

Z každé lekce bude k dispozici video záznam, takže ti nic neuteče, i když nebudeš moci přijít nebo když si budeš potřebovat lekci doma zopakovat.

Tvorim Web

Tým