Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Simona Č.

Simona Č.
Účastnice akce: Testuju

Úvod do testování je možná nejsnazší cesta, jak se dostat do IT.
Na workshopu se dozvíš základní termíny, něco málo si sama otestuješ a hlavně si odneseš spoustu tipů a užitečných rad!

Testování

Zajímá tě testování a chceš zvýšit svoji kvalifikaci? Cílem kurzu Testování je úspěšné složení certifikační zkoušky CTFL. Získání základních znalostí o testovacích pojmech, osvojení si testovacích technik a porozumění problematice řízení testování.

Kdy

16. září 2020

17:00 — 19:30

Kde

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Česká republika
https://www.czechitas.cz/cs/brno

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 1 000 Kč

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice, které absolvovaly Úvod do testování/programování v rámci Czechitas a mají znalosti angličtiny alespoň na úrovni B2.

ANOTACE:

Po testerech a testerkách je v dnešní době obrovská poptávka. Díky našemu skvělému partnerovi Avast Software s.r.o. Vám můžeme tento kurz dopřát a posunout vás blíže k vašim IT cílům.

Kurz se zabývá problematikou testování softwarových aplikací podle definic organizace ISTQB (International Software Testing Qualification Board). Cílem kurzu je připravit posluchače na úspěšné absolvování certifikační zkoušky CTFL (Certified Tester Foundation Level). Program ISTQB Certified Tester je uznáván a používán ve více jak 120 zemích jako standardní kvalifikační systém pro testování softwaru.

Účastnice získají znalost mezinárodně používaných testovacích pojmů, druhů jednotlivých testů a vyzkouší si použití testovacích technik v praxi. Seznámí se s životním cyklem testování a jeho závislostí na agilních nebo iterativních procesech vývoje softwaru. Naučí se také jak organizovat a řídit testování v jednotlivých fázích vývoje softwaru. Na závěr jsou představeny obecné principy managementu testování a podpůrných nástrojů pro manuální nebo automatizované testování.

Kurz je zakončen certifikační zkouškou, kterou dle pravidel ISTQB zajišťuje nezávislá certifikační autorita. Zkouška probíhá formou papírového testu (v české nebo anglické verzi) s výběrem z více možností (“multiple choice“). Obsahuje 40 otázek a trvá 60 nebo 75min (v závislosti na volbě jazyka testu). Veškeré studijní materiály jsou v angličtině, proto se doporučuje zvolit si anglickou verzi testu. Ke složení zkoušky je třeba dosáhnout úspěšnosti min. 65%. Doba platnosti certifikátu CTFL je neomezená. Poplatky za certifikaci jsou plně hrazeny partnerem kurzu Avast Software s.r.o.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice (na úrovni našeho workshopu Úvodu do testování nebo absolvovaný workshop Úvod do programování 1). Potřebuješ také ovládat základy angličtiny na úrovni B2. Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí přípravu. Pro úspěšné splnění kurzu je potřeba alepoň 80% docházky. Úspěšné složení zkoušky vyžaduje samostudium nad rámec lekcí, které zabere asi 3 hodiny týdně. Samostudium se skládá z procházení rozsáhlé testovací dokumentace a zkušebních testů. Pod vedením Tomáše Maluška vám budeme předávat své znalosti a během 8 týdnů vás naučíme základy testování. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Základy testování
  • Testování v průběhu životního cyklu vývoje softwaru
  • Statické testování
  • Techniky testování
  • Management testování
  • Nástroje pro podporu testování

Testuju

Partneři