Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Účastnice akce: Programuju

Už se nemůžu dočkat na dlouhodobý kurz Javy.
O Javě mi všichni říkali, že je mnohem náročnější než třeba JavaScript, se kterým už trochu zkušeností mám. Trošku jsem se bála, ale má motivace byla silnější. Kurz mi ukázal, že bát se bylo zbytečné.

Java 1 - ONLINE

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru (IDE), pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt, třída. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých appkách pro Windows (Linux, Mac).

Kdy

5. října — 14. prosince 2020
18:00 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 11

Délka jedné lekce: 2h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 2 690 Kč


Termíny konání lekcí

5. říj. 2020 / 12. říj. 2020 / 19. říj. 2020 / 26. říj. 2020 / 2. lis. 2020 / 9. lis. 2020 / 16. lis. 2020 / 23. lis. 2020 / 30. lis. 2020 / 7. pro. 2020 / 14. pro. 2020

190302110601 0 U5 A6399

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT:
 • NA AKCI SE MŮŽEŠ PŘIHLÁSIT ODKUDKOLIV. VŠE BUDE PROBÍHAT ONLINE. Takže ti stačí kvalitní připojení na internet a klid pro učení.
 • Jednou týdně ti pošleme výukové video k samostudiu a příklady na procvičení (zhruba 2 hodiny práce pro tebe)
 • Jednou týdně v pondělí večer se potkáš online živě s lektorem, kouči a spolužačkami na videohovoru, kde se budou řešit dotazy, procvičovat, vysvětlovat detaily
 • Po celou dobu kurzu budeš v komunikace s lektorem a kouči, kteří tě budou provázet učením se, zkoušením, děláním chyb a objevováním nových možností a tvého potenciálu
PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro začátečnice, které absolvovaly Úvod do programování 1 (bez ohledu na programovací jazyk) a Úvod do programování 2 - Java v rámci Czechitas. Případně pro ty, které Javu zkoušely ve škole. Je nutné rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus, podmínka, objekt a volání existujících metod na objektech. Není třeba umět psát vlastní třídy. Pokud jsi s námi neabsolvovala uvedené kurzy prezenčně a nemáš dané znalosti, jako prerekvizitu kurzu si dostuduj náš Online kurz Java zdarma. Dál už stačí jen chuť učit se, účastnit se živých online lekcí a dělat domácí úkoly. Během 12 týdnů vás naučíme myslet v Javě. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací pro telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Budeme vám předávat měkké znalosti: algoritmické myšlení, programovací stereotypy, prostě "jak na to". Nebudeme se snažit vás naučit kompletní syntax Javy ani její knihovny, ale to vůbec nevadí. Tvrdé znalosti si potom můžete přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti řekneme průběžně na hodinách.

Prvním cílem je vás uvést do programátorského myšlení. To znamená: jaké problémy můžete programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, abyste si zvykly na běžnou programátorskou praxi.

Budeme pracovat typicky na malých hrách (Angry Birds, želva, pexeso, a podobně). V zadání budete mít část programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chcete začít učit anglicky, nenaučíte se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budete připravené si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

AGENDA:
 • Základ algoritmizace (cykly, podmínky)
 • Proměnné
 • Metody
 • Metody s parametry
 • Metody vracející návratovou hodnotu
 • Tvorba tříd
 • Zapouzdření a vlasnosti
 • Instanciování existujících objektů z Java SE
 • Jednoduché desktopové aplikace
VÝSLEDEK:
 1. Napíšeme si několik menších konzolovoých aplikací.
 2. Vytvoříme spolu jednu závěrečnou trošku rozsáhlejší desktopovou aplikaci pro Windows, Linux, Mac)
 3. Po kurzu budete připravené vstoupit do světa programování, pořídit si učebnici Javy a efektivně se z ní Javu naučit.

Tým