Registrace

Registraci většinou otevíráme nejpozději jeden měsíc před akcí.
Dejte mi vědět

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Jana Mášová

Jana Mášová
Účastnice akce: Programuju

Jděte do toho!
Kromě pár hodin a pár stovek nemáte co ztratit, ale můžete získat spoustu informací a hlavně motivaci.

Internet věcí jednoduše a prakticky

Internet věcí (IoT) patří mezi fenomény dnešní doby. Nástup nových technologií umožňuje připojení téměř jakéhokoliv fyzického zařízení k internetu a tím vzniká možnost takovéto zařízení vzdáleně ovládat a pracovat s jeho daty. Jedná se o multidisciplinární oblast, ve které se uplatňují znalosti z mnoha oborů - matematiky, fyziky, programování, ale také naoříklad z ekonomiky nebo geografie.

Kdy

5. září 2020

9:30 — 17:30

Kde

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 8h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 990 Kč

Dsc 5535 1

Pro koho je workshop určen:

Workshop je určen pro úplné začátečnice bez jakýchkoliv vstupních znalostí. Pro úspěšné absolvování stačí pouze chtít se naučit něco nového.

Anotace:

Během workshopu tě seznámíme se základy internetu věcí, IoT protokoly, speciálními přenosovými sítěmi a populárními IoT platformami. Workshop bude protkán praktickými projekty se stavebnicí HARDWARIO, u kterých budeš schopna okamžitě ověřit nabytou teorii. Ukážeme si také hromadu reálných IoT projektů, které se stanou tvou zásobárnou nápadů na vylepšení pracoviště nebo domácnosti.

Pracovní pozice související s intermetem věcí a Průmyslem 4.0 jsou velmi atraktivní. Náš workshop tě může inspirovat ke změně povolání, nebo k posílení tvých znalostí v rámci současného zaměstnání. Moc rádi tě na něm uvidíme!

Předpoklady:

Jediné, co potřebuješ, je chuť to zkusit a nějakou úplně základní počítačovou gramotnost. Také je potřeba přinést si vlastní notebook, nejlépe aktualizovaný, ať se Ti nestane, že budeš na kurzu dvě hodiny instalovat aktualizace Windows.

Agenda:

Během workshopu budeme používat osvědčený pedagogický rámec Realise-Experiment-Apply-Reflect. Projdeme celkem 3 ucelenými bloky. Každý blok začneme teoretickým základem na který navážeme praktickým experimentem. Poté si ukážeme, jak to, co jsme se naučili, můžeme využít v praxi. A na konci každého bloku se pobavíme o smysluplnosti daného tématu a jeho možném rozvoji.

  • 1. Blok: Základy internetu věcí s experimentem IoT tlačítko
  • 2. Blok: IoT platforma Blynk s rozšířením experimentu IoT tlačítko
  • 3. Blok: IoT integrace s Google Sheet a Grafanou s experimentem Monitoring kvality vnitřního klimatu
Co s sebou:
  • Notebook s nainstalovaným HARDWARIO Playgroundem
  • Chytrý telefon s nainstalovanou aplikací Blynk
  • Papír a tužku
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Dobrou náladu!
Výsledek:
Po workshopu budeš mít mnohem lepší přehled o internetu věcí a budeš schopná spolupracovat na IoT inovacích v práci i doma.