Registrace

Registraci většinou otevíráme nejpozději jeden měsíc před akcí.
Dejte mi vědět

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Kateřina Kindlová

Kateřina Kindlová
Účastnice akce: Letní škola IT

Holky, ničeho se nebojte.
Holky, pokud pochybujete a myslíte si, že to nezvládnete, ničeho se nebojte. Všech koučů se vždy můžete na všechno zeptat a oni vám se vším pomůžou a poradí.

Letní škola IT s Czechitas

Letní škola IT pro holky ze středních škol. Během týdne tě naučíme základy tvorby webu, programování i grafiky. IT není jen pro kluky. Pojď do toho s námi!

Kdy

17. srpna — 21. srpna 2020

Kde

Olomouc - místo bude upřesněno
Olomouc,
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 5d

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: 3 990 Kč

71881973 2625245817507293 5152518844484419584 O 1


Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme

 1. vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
 2. upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
 3. základy programování funkcí pro web

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. V jiných městech jsme si v minulých letech hráli třeba s LEGO roboty, virtuální realitou nebo s Arduinem.

 1. Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
 2. V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. V minulých ročnících jsme na Letní škole přivítali třeba vývojářku ze Skype, z Microsoftu či MSD, talentované studentky a také letecké inženýrky. Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo jógu (typ sportu závisí na městě, kam se hlásíš).
 3. Na Letní škole hlavně potkáš partu dalších 20-30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
 4. Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!

Jaký je rámcový harmonogram Letní školy IT?

 1. neděle: Příjezd účastnic
 2. pondělí: Vytvoříš si vlastní webové stránky pomocí HTML a CSS
 3. úterý: Zkrotíme grafické křivky
 4. středa: Seznámíme se s programováním
 5. čtvrtek: Vytvoříme první aplikaci
 6. pátek: Závěrečný hackathon a párty

Poznámka: Změna programu vyhrazena :)

Chceš vědět víc?

Mrkni na video, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU (v Brně), ČVUT (v Praze), VŠB-TUO (v Ostravě), UPOL (v Olomouci) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.