Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Blanka Štolcová

Blanka Štolcová
Účastnice akce: Tvořím web

Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří.
Děvčata, pokud přemýšlíte nad intenzivním kurzem nebo si chcete jen pomoct s výrobou vlastního web a zjistit, co s tím vaším webem jde všechno dělat, tak doporučuji. Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří a nejspíše vám pomůže se rozhodnout, jestli je to něco, o co se i dál chcete zajímat.

Tvořím web od A do Z - 2

Prohlub své znalosti HTML a CSS a nauč se tvořit komplexní responzivní weby. Naučíš se vytvářet moderní layout pomocí CSS gridu, kódovat časté interaktivní prvky uživatelského rozhraní jen s pomocí CSS a vytvořit web složitější web s použitím šablonového systému.

Kdy

24. srpna — 28. srpna 2020
9:00 — 16:30

Kde

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Česká republika

Další informace

Počet lekcí: 5

Délka jedné lekce: 7h 30m

Vstupní znalosti: Mírně pokročilí

Typ akce: Intenzivní

Cena: 4 990 Kč


Termíny konání lekcí

24. srp. 2020 / 25. srp. 2020 / 26. srp. 2020 / 27. srp. 2020 / 28. srp. 2020

Dsc 5278

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Pro všechny, kdo chtějí prohloubit své znalosti HTML a CSS a posunout se ve tvorbě stránek na pokročilejší úroveň a naučit se další technologie, které jsou dnes pro moderní web nutností.

Kurz je zamýšlen jako volné pokračování dlouhodobého kurzu Web od A do Z 1. Absolvování předchozího kurzu není nutné, ale ujisti se, že máš požadované znalosti HTML, CSS a responzivního webdesignu.

Pozor, jedná se o nový intenzivní typ kurzu, který trvá celý pracovní týden, každý den cca 6,5 hodin výuky. Před přihlášením zvaž časovou náročnost kurzu.

ANOTACE:

V kurzu navážeme na předchozí znalosti HTML a CSS a ukážeme si, jak moderně kódovat nejčastější interaktivní prvky uživatelského rozhraní jen pomocí CSS (hamburger menu, záložky, galerii se zvětšováním fotek, apod.).

Podrobně si popíšeme a vyzkoušíme CSS grid - nejnovější standard pro vytváření layoutu (rozložení stránky). I vizuálně složité stránky najednou budou hračka na pár řádků kódu.

Zběžně si ukážeme metodiku BEM pro psaní CSS a preprocessor Sass (vylepšená “nadstavba” CSS), díky kterému rozdělíme CSS kód do spousty malých a zvládnutelných souborů, místo psaní jednoho dlouhého monolitického CSS, ve kterém se nikdo nevyzná. Ukážeme si i nástroje pro minifikaci CSS pro zrychlení načítání stránek a autoprefixer pro zlepšení kompatibility se staršími prohlížeči.

Umět HTML a CSS je fajn, ale budovat skutečný složitější web jen pomocí nich je často problematické. Většina webů má požadavek na redakční systém pro správu obsahu.

Naučit se psát šablony pro redakční systém (často v jazyce PHP) vyžaduje celou novou skupinu znalostí a hlavně hodně času a trpělivosti. Existuje ale i další cesta, tzv. generátory statických webů. Ty jsou jakýmsi mezikrokem mezi čistým HTML a CSS kódem a plným redakčním systémem. Mají mnohem blíže k front-end kódování než serverové programovací jazyky.

V kurzu si do generátoru statických webů převedeme vzorový projekt. Ukážeme si, jak z našeho HTML a CSS udělat šablony a jak odděleně od nich spravovat obsah webu a eliminovat tak potřebu pro redakční systém.

Výsledkem bude web, na kterém lze měnit obsah jednoduchou editací textových souborů, ale přitom má dynamické části jako novinky nebo blog. Web lze jednoduše spravovat (obsah i šablony) a přitom je extrémně rychlý a lze ho nasadit na libovolný webhosting bez jakýchkoliv zvláštních nároků.

Pokud nám zbyde čas, ukážeme si, jak přidat do webu nejčastější analytické a marketingové nástroje (Google Analytics, Facebook pixel). Nastavíme je tak, aby pro nás sledovaly a vyhodnocovaly požadované události.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je zamýšlen jako volné pokračování dlouhodobého kurzu Web od A do Z. Pokud máš tento kurz za sebou, znáš vše potřebné.

Nejsi-li absolventkou Webu od A do Z, nevadí. Jen se prosím ujisti, že umíš HTML a CSS na požadované úrovni. Měla bys umět:

 • Rozumět box-modelu v CSS
 • Ovládat různé druhy pozicování v CSS (relative, absolute, apod.)
 • Znát techniky pro tvorbu layoutu stránek (float, flexbox)
 • Responzivní webdesign - psaní media query, mobile first přístup k tvorbě stránek
 • Když dostaneš (jednodušší) grafický návrh stránky, umíš ho nakódovat v HTML a CSS

Kurz je určen pro středně pokročilé, ideálně absolventky Webu od A do Z nebo s odpovídajícími znalostmi.

AGENDA:
 • Kódování interaktivních UI prvků jen pomocí HTML a CSS
 • CSS grid a komplexní layouty
 • Převod webu do šablonovacího systému
 • Správa webu pomocí statického generátoru webů
 • Metodologie BEM
 • Sass - vylepšené CSS
 • Nástroje - minifikace, autoprefixer, live reload
 • Použití a nasazení analytických a marketingových nástrojů do webu
VÝSLEDEK:
 1. Budeš umět nakódovat složitější prvky moderního webového UI
 2. S pomocí CSS gridu pro tebe nebude problém nakódovat ani složitější layout stránky
 3. Na závěr převedeš čistý HTML/CSS projekt do šablonovacího systému, přidáš správu obsahu a web nasadíš do internetu
 4. Budeš umět používat nástroje, které ti usnadní práci s CSS a vylepší kompatibilitu se staršími prohlížeči
 5. Dozvíš se, jak se o návštěvnících stránky dozvědět co nejvíce pomocí analytických nástrojů
PODMÍNKY ABSOLVOVÁNÍ KURZU:

Kurz je intenzivní, probíhá během pracovního týdne, každý den cca 6,5 hodiny výuky. Podmínkou pro úspěšné absolvování kurzu a udělení certifikát je docházka minimálně 80% a dokončení závěrečného společného projektu.

Tým