Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Barča Veselá

Barča Veselá
Účastnice akce: Czechitas Nová Generace

Skvělý tábor!
Učila nás výborná lektorka Pája, která nám ukázala, jak naprogramovat hru. Chodili jsme i ven na hřiště a hráli vtipné hry s ostatními.

Girls day s Czechitas

Pojďte se podívat na IT svět očima Czechitas. Bude to hravé, přátelské i vzdělávací. Připravujeme pro širokou veřejnost inspirativní setkání a mini workshopy. Girls day s Czechitas v Ostravě bude akce pro celou rodinu. :-)

Kdy

27. dubna 2019

13:30 — 17:30

Kde

VŠB Fakulta elektrotechniky a informatiky (FEI)
17. listopadu
Ostrava, 708 00
Česká republika
http://bit.ly/BUDOVA_FEI

Další informace

Délka trvání: 4h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: ZDARMA

Girls Day Logo 01

PRO KOHO JE GIRLS DAY URČEN:

Akce je určena pro širokou veřejnost - tedy nejen pro holky!
Láká Tě strávit s námi neobyčejné odpoledne? Dojdi i s rodinou nebo přáteli poslechnout si inspirativní přednášky a nauč se něco nového na našich krátkých workshopech.
Holky středoškolačky budou mít navíc příležitost doptat se na detaily týdenní Letní školy IT, kterou pro ně plánujeme v Ostravě na letošní srpen. O podzimní Digitální akademii se taky zmíníme. :)

Holky do IT patří. Kluci samozřejmě taky.


CO NÁS ČEKÁ?:

Připravili jsme pro vás sérii krátkých workshopů, které se dají stihnout rychleji než za jednu hodinu. V každém ze tří bloků si můžete na místě vybrat až ze tří lekcí či přednášek.

Všechny aktivity jsou pro naprosté začátečnice a začátečníky. U lekcí uvádíme věkové doporučení, které ale nemusíte dodržet. :-DNástin jednotlivých workshopů najdeš níže.

Pozor!
Časy workshopů budeme možná trochu upravovat i na místě, například lektor na FakeScape za námi jede až z Řípu! Tak neřeš časy a dojdi na celou akci. :-D


-------------------------- 14:00 - 15:00 --------------------------
VYTVOŘ SI WEB NA MOBILU

workshop vhodný od 12 let

Tušili jste, že vlastní web si můžeš "naklikat" i přes mobil? Pojď tomu nakouknout pod pokličku a přiučit se programovacím trikům. S SEBOU na tento workshop vezmi chytrý telefon a případně i nabíječku.

OZOBOTI

workshop pro děti od 6 let

Zajímá Tě, jak se dá programovat pomocí kreslení čar a bez počítače? S námi to můžeš zkusit! Dostaneš do ruky fixy, ozobota, což je malý robot, který fix dokáže následovat, a spoustu papírů. Společně se naučíme, jak ozobotovi 'říct'-nakreslit, co má dělat.


PowerBI

workshop pro všechny nadšence do grafů a vizualizací dat od 15 let

Úvod do světa datové analýzy? Že to není právě pro tebe? Společně si představíme si jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro datovou analýzu součastnosti – PowerBI. Pomocí toho společně zanalyzujeme naše data z Facebooku a neboj se, uvidíš, že to zvládneš i Ty!

-------------------------- 15:00 - 16:00 --------------------------
FAKESCAPE

úniková hra pro děti od 12 let

Na workshopu sestavíme týmy, které budou čelit manipulativním technikám, budou nuceny si ověřovat informace, vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičíme i koordinaci a práci v týmu.
www.fakescape.cz

MINECRAFT

workshop pro děti od 8 let - a třeba i s rodiči :-)

"Že se dá v Minecraftu i učit? A že se dá dokonce i programovat? Na tomto workshopu si společně vyzkoušíme základy programování a ukážeme si, že se tomu může věnovat úplně každý.


-------------------------- 16:00 - 17:00 --------------------------
CZECHITAS 2019

přednáška a diskuze

Přijď si vyslechnout zákulisní info o plánovaných Czechitas projektech - jako je Letní škola IT pro středoškolačky a Digitální akademie zaměřená na datovou analýzu. Doptat se můžeš na cokoli Tě napadne.

FAKESCAPE

úniková hra pro děti od 12 let

Na workshopu sestavíme týmy, které budou čelit manipulativním technikám, budou nuceny si ověřovat informace, vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičíme i koordinaci a práci v týmu.
www.fakescape.cz

AZURE

workshop od 15 let

Jak si zdarma založit vlastní WordPress blog během několika minut, s možnostmi škálováním výkonu, přidáváním botů, napojením na Microsoft Machine Learning Studio a spoustou dalšího? Co to je Microsoft Azure a kde je budoucnost cloudových služeb? A jak se stát studentem v Microsoftu? To vše na workshopu - WordPres přes Azure.

Se změnou časů v programu prosím počítejte. :-)


CO S SEBOU:
  • Svačinu
  • Dobrou náladu!

Logo2

Tým

Partneři