Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Marie Knetlová

Marie Knetlová
Rodič: Czechitas Nová Generace

Vyzkoušíš si ozoboty..
...jako rodiči se mi velice líbil přístup slečen školitelek, zdravé promyšlené svačiny pro děti, prostředí a v neposlední řadě finanční dostupnost. Děkujeme.

Girls Day s Czechitas a Red Hat

Svět IT očima holek. Přijď na inspirativní odpoledne setkání žen, které pracují v technických oborech. To je Girls day s Czechitas a Red Hat.

Kdy

24. dubna 2019

15:00 — 19:00

Kde

Red Hat
Purkyňova 647/111
Brno, 61200
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 4h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: Zdarma

Girls Day Logo 01

PRO KOHO JE GIRLS DAY URČEN:

Akce je určena pro všechny holky na středních školách. Chceš jít na výšku s technickým zaměřením, nebo tě jen láká dozvědět se něco nového? Dojdi si poslechnout inspirativní přednášky žen ze společnosti Red Hat a poznej, jak funguje práce v IT.

ANOTACE:

Holky do IT patří. Ale jak vypadá svět IT očima holek? Liší se v něčem? Přijď si poslechnout inspirativní přednášky českých žen, které ti poví o své cestě k IT. Tyto ženy rády zodpoví tvé dotazy a podělí se o své příběhy. Poznej nové lidi, bourej stereotypy a hlavně se bav. Girls day je mezinárodní den, jehož cílem je dívkám představit práci v oblasti techniky, IT a přírodních věd. Každý rok v dubnu se dívkám otevírají dveře technických univerzit, pořádají inspirativní přednášky a kurzy. Oslav Girls day s námi!

CO NÁS ČEKÁ?:

Inspirativní přednášky od českých IT žen, odbornic z praxe a exkurze na jejich pracoviště.

KOHO USLYŠÍŠ?

Bára Bühnová
Bára se věnuje výzkumu a vývoji nových technologií pro kritické infrastruktury a města budoucnosti. Nyní působí jako docentka na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Bára vede několik výzkumných týmů a podílí se na organizaci řady mezinárodních konferencí. A protože je ji velice blízké téma popularizace vzdělání v oblasti informačních technologií, a to zejména mezi dívkami, působí současně ve vedení Czechitas, kde zodpovídá za obsahovou náplň celého portfolia aktivit.

Helena Havelková

Helena je absolventkou Letní školy IT z roku 2016, kde se velmi nadchla do IT! Od té doby se zúčastnila mnoha kurzů od czechitas a byla rok na stáži v Red Hatu. Nyní se chystá na VUT, kde bude studovat manažerskou informatiku.

Anna Khaitovich
Anna v Red Hatu pracuje 2 roky a 3 měsíce v BaseOS QE týmu, konkretně v SST CS Apps & Stacks. Její tým se zabývá testováním komponent RHELu, Anna testuje hlavně NodeJS, Python, a databáze.

Petra Miková
Petra pracuje pro Red Hat jako Quality Engineer pro OpenJDK QA tým. Většinu času tráví zlepšováním a rozšiřováním testů. Rovněž pracuje na OpenJDK balíčcích pro Fedoru a EPEL.

Lucie Vrtelová
Lucie je v Red Hatu teprve 5 měsíců, pracuje v Satellite 6 týmu jako Associate Quality Engineer. Vystudovala bakaláře na Fakultě Informačních Technologií na VUT.

Pavlína Moravcová Vařeková
Pavlína v Red Hatu pracuje více než 2 roky na částečný úvazek jako Associate Software Engineer. Její obor je balíčkovací systém RPM, jde o programování v jazyku C a skriptování.

Eva Ambrusová
Eva pracuje v Red Hatu 6 měsíců jako Interaction designer - komunikuje s uživateli a zjišťuje jejich problémy a požadavky. Podle toho tvoří design uživatelského rozhraní tak, aby byla pro lidi jejich práce co nejjednodušší.

Jana Schormová
Jana pracuje na technické podpoře Red Hatu. Patří do malého týmu překladatelů, který zajišťuje technické překlady jak pro naše zákazníky, tak pro naše inženýry. S našimi zákazníky komunikuje také přímo když nás kontaktují se svými technickými otázkami.

Katka Procházková

Katka Procházková začínala v Red Hatu před třemi lety jako intern na zákaznické lince, poté pracovala 2 roky jako Team leader a nyní je půl roku manažerkou malého teamu překladatelů na Technické podpoře

Lucie Leistnerová

Lucie vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně - Fakultu informatiky. Nejprve pracovala přes 11 let jako webový vývojář. Pak ale přesedlala na pozici Quality Engineer v Red Hat a nyní přes 2 roky testuje oVirt

Dorota Volakvová

Dorota začínala v Red Hatu téměř před třemi lety jako intern v týmu Facilities a dnes dnes se věnuje Site Managementu. Její práce je velmi různorodá, má na starosti program stáži pro středoškolské studenty, ale také se podílí na organizaci nejrůznejsich eventu a konferenci.Partneři