Tvořím web

Kurzy cyklu Tvořím web tě naučí základy tvorby webových stránek, ať už si chceš celý web napsat přímo pomocí HTML a CSS, nebo si necháš pomoct redakčním systémem typu WordPress.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Anna Tůmová

Anna Tůmová
Účastnice akce: Tvořím web

Pojďte do toho taky!
Když někomu říkám, že jsem sekla s nudnou administrativou a chodím na kurzy IT, říkají mi: "To jsi dobrá, v IT je budoucnost." A já jim odpovídám: "Pojďte do toho taky!"

Naučíš se

  • Základy HTML a CSS pro vytvoření statického webu (HTML/CSS)
  • Co to je Bootstrap a responzivní web
  • Jeden z nejpopulárnějších jazyků vůbec - JavaScript
  • Jak využít nabité dovednosti i jinak a upravovat si existující stránky podle sebe
  • Jak dodat svému webu šmrnc s jednoduchou webovou hrou

Obsah kurzů

Základní kurz HTML/CSS

Na tomto kurzu staví celá série Tvořím web. V dnešní době se v IT bez znalosti značkovacího jazyka HTML a stylovacího jazyka CSS prakticky neobejdeš. Když je ale ovládneš, nejen že si dokážeš napsat vlastní web hezky od nuly, ale také upravovat už hotové šablony redakčních systémů.

Tvořím web: Bootstrap a responzivní web!

Tento workshop je přímým pokračováním úvodního HTML/CSS kurzu a jak název napovídá, podíváme se v něm na pokročilé stylování webu, zejména zaměřené na responzivitu. 

Co že to znamená? No přeci to, aby náš web vypadal skvěle jak na stolním počítači, tak na malém displeji tvého telefonu. Abychom věděli, jak se poprat s faktem, že lidé dnes přistupují na web z různě velkých zařízení a byli připraveni na všechny situace.  K tomu všemu si ulehčíme práci se stylováním pomocí frameworku, který nám poskytne krásný výchozí vzhled bez námahy. Na tento jednodenní workshop je nutné znát základy HTML a CSS, ale není nutné mít vlastní web. Budeme pracovat na ukázkové stránce. Žádné obavy, nabité znalosti budou snadno převoditelné na vaše soukromé projekty!

K tomu všemu si ulehčíme práci se stylováním pomocí frameworku, který nám poskytne krásný výchozí vzhled bez žádné námahy.

Na tento kurz je nutné znát základy HTML a CSS ale není nutné mít vlastní web, budeme pracovat na ukázkové stránce. Žádné obavy, nabité znalosti budou ale snadno převoditelné na vaše soukromé projekty!

Tvořím web: JavaScript

Úvodní kurz pro jeden z nejrozšířenějších jazyků na světě - JavaScript! Zde se naučíme o co se jedná, proč je tolik populární, či jak si sním můžeme oživit své webové stránky. 

Tvořím web: Měním web!

Tento workshop je do jisté míry také přímým pokračovatelem úvodního kurzu - ale místo toho, aby prohluboval vaše znalosti HTML a CSS, vám ukáže, jak tyto znalosti použít i jinak, než jen na samostatné tvoření webu. Na tomto půldenním workshopu si ukážeme, jak můžeme měnit již existující webové stránky kolem nás! 

Nelíbí se ti reklamy? Chceš si změnit barvu skinu svého Facebooku? A co takhle dostat se k obrázkům, které nám webová stránka z nějakého důvodu nedovoluje přímo stáhnout? To vše a mnohem více si ukážeme v tomto jedinečném a praktickém workshopu.

Tvořím web: Game development

Game development je náš oblíbený workshop, protože máme rádi hry! A proto doufáme, že se bude líbit i vám. Během nabitého dne si ukážeme a vyrobíme vlastní malou prohlížečovou hru. Nemusíte se bát, potřeba bude jen základní znalost HTML a Javascriptu, ale i na to budeme myslet a uděláme si malé opáčko.  Workshop není v žádném případě věkově omezen, tak si pojďme hrát!

-

Partneři