Tvořím web

Kurzy cyklu Tvořím web tě naučí základy tvorby webových stránek, ať už si chceš celý web napsat sama pomocí HTML a CSS, nebo si necháš pomoct redakčním systémem typu WordPress.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Běla Doubravová

Běla Doubravová
Účastnice akce: Tvořím web

Organizace je výborná, přednášky srozumitelné a koučové milí.
Workshop je skvělý! Měla jsem až neuvěřitelný pocit, kolik jsem se toho za pouhý den zvládla naučit. Ráno tam člověk přijde a neví v podstatě nic a odchází k večeru a umí si vytvořit vlastní jednoduchou stránku. Organizace je výborná, přednášky srozumitelné a koučové milí. Doporučuji.

Naučíš se

  • Základy HTML a CSS pro vytvoření statického webu (HTML/CSS)
  • co to je Bootstrap a responzivní web
  • jeden z nejpopulárnějších jazyků vůbec - JavaScript
  • jak využít nabité dovednosti i jinak a upravovat si existující stránky podle sebe
  • jak dodat svému webu šmrnc s jednoduchou webovou hrou

Obsah kurzů

Základní kurz HTML/CSS

Na tomhle kurzu staví celá série Tvořím web. V dnešní době se v IT bez znalosti značkovacího jazyka HTML a stylovacího jazyka CSS prakticky neobejdeš. Když je ale ovládneš, nejen že si dokážeš napsat vlastní web hezky od nuly, ale také upravovat už hotové šablony redakčních systémů.

Tvořím web: Bootstrap a responzivní web!

Tento kurz je přímé pokračování úvodního HTML/CSS kurzu a jak název napovídá, podíváme se v něm na pokročilé stylování webu, zejména zaměřené na responzivitu. Co že to znamená? No přeci to, aby náš web vypadal skvěle jak na stolním počítači, tak na malém displeji mobilu. Abychom věděli, jak se poprat s faktem, že lidé dnes přistupují na web z několika různě velkých zařízení a byli připravené na všechny situace.

K tomu všemu si ulehčíme práci se stylováním pomocí frameworku, který nám poskytne krásný výchozí vzhled bez žádné námahy.

Na tento kurz je nutné znát základy HTML a CSS ale není nutné mít vlastní web, budeme pracovat na ukázkové stránce. Žádné obavy, nabité znalosti budou ale snadno převoditelné na vaše soukromé projekty!

Tvořím web: JavaScript

Úvodní kurz pro jeden z nejrozšířenějších jazyků na světě - JavaScript! Zde se naučíme o co se jedná, proč je tolik populární či jak si sním můžeme oživit své webové stránky. Kurz se připravuje, více informací doplníme.

Tvořím web: Měním web!

Tento kurz je do jisté míry také přímým pokračovatelem úvodního kurzu - ale místo aby prohluboval vaše znalosti HTML a CSS vám ukáže, jak je použít i jinak, než jen na samostatné tvoření webu. Na tomto půl denním workshopu si ukážeme, jak můžeme měnit již existující webové stránky kolem nás!

Nelíbí se nám reklamy? Chtěli bychom si změnit barvu skinu svého Facebooku? A co takhle dostat se k obrázkům, které nám webová stránka z nějakého důvodu nedovoluje přímo stahnout? To vše a mnohem více si ukážeme v tomto jedinečném a praktickém workshopu.

Tvořím web: Game development

Game development je náš oblíbený kurz, protože máme rádi hry! A proto doufáme, že se bude líbit i vám. Běheme celého nabitého dne si ukážeme a vyrobíme vlastní malou prohlížečovou hru. Nic se nemusíte bát, potřeba bude jen základní znalost s HTML a Javascriptem, ale i na to budeme myslet a uděláme si malé opáčko.

Hru budeme tvořit pomocí skvělé knihovny jménem Phaser, která nám usnadní práci a dovolí nám soustředit se na to, co je důležité - vymyslet parádní hru, udělat jí zabavnou a užít si u toho i plno legrace. Workshop není v žádném případě věkově ani jinak omezen, tak si pojďme hrát!

Partneři