Czechitas Nová Generace

Někdo propadne IT až v dospělosti, někdo již na základní škole. Vrhni se na IT s námi a ovládni digitální svět. Zapoj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Petr Rys

Petr Rys
Ostatní: Czechitas Nová Generace

Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry
Za největší přínos projektu považuji, že se většina žáků seznámila s tím, že lze dělat i něco jiného na ICT a že aby výsledek vypadal hezky, tak je to poměrně dost práce. Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry a 3. rozpracovat. Akademie programování mi osobně přinesla práci, ale také poměrně kvalitní podpůrný materiál pro práci s žáky.

IT do školy i na doma, pro holky i pro kluky

IT je zábava, a to my víme. Také je součástí našeho každodenního života a je v něm budoucnost. Jak se ale v informatice vyznat?

Jednoduše, přidej se k nám. Zajdi na workshop, pojeď s námi na tábor nebo se s námi uč z pohodlí domova.

Chceme ti jednoduchou a hravou formou ukázat, že informatika není jen o programování – a že i to programování je super. Co se s námi naučíš, při hledání práce nebo zakládání vlastní firmy jako když najdeš.

A pozor! Tohle není jen pro holky, ale pro všechny od 8 do 26 let.

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA

Proč se učit digitálním dovednostem?

Ovládaní složitějších operací, jako třeba základy programování nebo práce s databázemi bude brzy stejně důležité jako znalost cizích jazyků. Aby se člověk v davu odlišil, musí nabídnout něco víc – takzvané dovednosti 21. století. Mezi ně patří třeba logické myšlení nebo hlubší IT znalosti, jako jsou právě základy programování.

Podle Evropské komise bude v nejbližších letech Evropě chybět až 900 tisíc IT profesionálů. Tohle je velká šance a stojí za to se do toho vrhnout po hlavě!

Kde a jak začít?

Začni s IT s námi – vyber si způsob, který se ti bude líbit nejvíc.

Chci si vše ozkoušet doma o samotě nebo s pomocí rodičů

Tutoriály ke stažení: KODU Tipy a trikyZačínáme s Ozoboty, Programuju ve Scratchi, Programuju Ozoboty.

Od ledna 2018 postupně přidáváme nové výukové materiály, které si jednoduše stáhneš a které ti pomohou s objevováním informatiky. Mrkni se také na Kódování na doma či na Hodinu kódu.

Mám raději akce s dalšími vrstevníky

Právě pro tebe jsou určené akce, které v kalendáři označujeme Czechitas Nová Generace. Během roku se můžeš těšit na víkendové kempy plné programování a robotiky, v létě pak na příměstské tábory nebo Letní školu IT pro holky.

Chci vědět víc

Kodujeme
Kodujeme
Legoroboti
Legoroboti
Robotika
Robotika
Programujeme
Programujeme

Chci zapojit celou třídu

Nabídni paní učitelce/panu učiteli projekt Akademie programování. Každá škola se může přihlásit přímo na stránkách Akademie programování. Tam taky najdeš podrobnější informace.

Koduju 161

Absolvovala jsem Letní školu IT

Přihlas se na víkendové kempy. Mrkni do kalendáře na sekci Czechitas Nová Generace a vyzkoušej si třeba Mikroelektroniku nebo Úvod do programování v jazyce Python.

Tým