Czechitas Nová Generace

Někdo propadne IT až v dospělosti, někdo již na základní škole. Vrhněte se na IT s námi a umožněte svým dětem ovládnout digitální svět!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Petr Rys

Petr Rys
Ostatní: Czechitas Nová Generace

Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry
Za největší přínos projektu považuji, že se většina žáků seznámila s tím, že lze dělat i něco jiného na ICT a že aby výsledek vypadal hezky, tak je to poměrně dost práce. Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry a 3. rozpracovat. Akademie programování mi osobně přinesla práci, ale také poměrně kvalitní podpůrný materiál pro práci s žáky.

IT akce pro holky i pro kluky, s námi, do školy i na doma

  • Ukazujeme jednoduchou a hravou formou, že informatika není jen o programování – a že i to programování je super. Co se s námi vaše děti naučí, při hledání práce nebo zakládání vlastní firmy jako když najdou. A pozor! Tohle není jen pro holky, ale pro všechny od 8 do 20 let.
  • Podporujeme děti a dospívající k tomu, aby se stali aktivními tvůrci v IT a dokázali pomocí technologií měnit svět. Zaměřujeme se na práci s dívkami, aby vnímaly IT jako přirozenou volbu svého budoucího směřování.

REGISTRACE NA AKCE

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA

Proč se učit digitálním dovednostem?

Ovládání složitějších operací, jako třeba základy programování nebo práce s databázemi bude brzy stejně důležité jako znalost cizích jazyků. Aby se člověk v davu odlišil, musí nabídnout něco víc – takzvané dovednosti 21. století. Mezi ně patří třeba logické myšlení nebo hlubší IT znalosti, jako jsou právě základy programování.

Podle Evropské komise bude v nejbližších letech Evropě chybět až 900 tisíc IT profesionálů. Tohle je velká šance a stojí za to se do toho vrhnout po hlavě!


Kde a jak začít - aneb jaké typy akcí v rámci Czechitas Nové Generace pořádáme?

Akce, které uvádíme níže najdete v Kalendáři pod “tématem” Czechitas Nová Generace. Organizujeme je v různých koutech České republiky.

Jednodenní workshopy

Robotika, základy programování, bezpečnosti v kyberporstoru apod. Tyto akce pořádáme v průběhu roku, například k příležitosti EU Codeweeku (říjen), Girls Day (duben), Hour of Code (prosinec). Akce jsou určeny pro děti do přibližně 16 let, vítáme i rodiče :)

CzechITas víkendy

Víkendy jsou určeny pro různé cílové skupiny. V roce 2018 jsme realizovali víkendy na téma základy programování, programování v Pythonu, základy mikroelektroniky, bezpečnost na internetu. Hlavním cílem je motivace k dalšímu objevování IT či k přihlášení se na technický obor. Pro aktuální nabídku klikněte na náš Kalendář.

CzechITas tábory

Tábory probíhají v létě a jsou určeny dětem ve věku 8-12 let. Děti se na táboře naučí hravou formou základům robotiky, fyziky, programování a IT. Program začíná v 9.00 a končí v 17.00, děti spí doma. Kapacita je 20-25 dětí. Pro aktuální nabídku klikněte na náš Kalendář.

Letní škola IT

Týdenní tábor pro středoškolačky (ochutnávky z různých oblastí IT - programování, tvorba webu, grafický design, mikroelektronika/arduino a spoustu dalšího)

Programování s Czechitas

Kroužky realizované v průběhu školního roku pro děti různých věkových skupin. Pro mladší děti 8 - 12 let pořádáme témata jako je úvod do programování hravou formou od Scratche přes různé hračky jako jsou Strawbies, Little bits, Pixels, Legoroboty a Ozoboty. Pro starší děti 13 - 16 let pořádáme programování v Pythonu.

Tutoriály na učení doma či ve škole

Tutoriály jsou metodické materiály, které mají buď tisknutelnou nebo video podobu. Cílíme na důležitá a zajímavá témata, kterými je možné obohatit výuku a nebo objevovat IT doma. Tutoriály průběžně přidáváme. Doporučujeme také Kódování na doma či na Hodinu kódu.

Semináře pro pedagogy

Půldenní workshopy pro pedagogy. Pro výuku ve školách sledujte web Akademie programování.

Chci se dovědět o aktuálních akcích v rámci Czechitas Nové Generace

Tutoriály ke stažení: KODU Tipy a triky, Začínáme s Ozoboty, Programuju ve Scratchi, Programuju Ozoboty.

Koduju 161

Tým