Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Pomáhej tvořit kurzy v oblasti Testování

Jsme Czechitas, neziskovka plná vášně pro technologie a poslání podporovat ženy ve světě IT. Nyní hledáme nové tvůrce obsahu našich kurzů, kteří budou součástí expertní skupiny! Pojď se společně s námi podílet na tvorbě nových kurzů na testování, které pomůžou našim účastnicím překročit hranice IT světa.

Expertní skupina

Jako člen expertní skupiny se budeš podílet na tvorbě materiálů a vývoji kurzů. Ale není to jen o tom. Budeš mít možnost revidovat obsah kurzů, doporučovat materiály pro samostudium a pomáhat nám vytvářet sylabus, který je skutečně relevantní a užitečný. Oceníme tvoje postřehy a nápady z firemní praxe a díky rychlému vývoji v oblasti testování budeš pracovat na aktuálnosti našich kurzů.

Expertní skupina funguje převážně online - je tedy možné se k nám připojit napříč celou republikou. Hlavním komunikačním kanálem je SLACK.

Hodíš se k nám? Co očekáváme?

Hledáme zapálené testery, kteří nám mohou dát cca 10 - 15 hodin svého času měsíčně a mají:

 • Odborné znalosti a zkušenosti alespoň v jednom, ideálně ve více, z těchto témat: Testovací strategie, Ticketovací nástroje, Test analýza, Testovací techniky a Práce s požadavky. V oblasti hard skills SQL, Verzování kódu, GIT, Testování na API vrstvě. V oblasti Automatizace No code, Low code automatizace a Selenium IDE.
 • Pedagogické dovednosti: Umíš vysvětlit složité koncepty jednoduchým a přístupným způsobem. Dokážeš vytvořit strukturovaný a srozumitelný výukový materiál, včetně příkladů a cvičení. Máš zájem o zaškolování juniorních testerek a také o nové postupy a trendy v testování a díky tomu dokážeš udržet daný kurz aktuální.
 • Komunikační dovednosti: Dovedeš efektivně spolupracovat s ostatními členy týmu.

Budeme rádi, pokud se kromě zapojení do expertní skupiny staneš součástí i našeho lektorského/koučovského týmu!

Jak probíhají naše lekce?

 • Lekce vede lektorující, který je zodpovědný za obsah, zadávání příkladů a provedení lekce. Využívá k tomu předpřipravené materiály, které si může upravit, ale zároveň respektuje celkovou koncepci vzdělávání.
 • Na lekci jsou přítomni také koučové/koučky, kteří provádí účastnice na lekcích při zpracování úkolů, odpovídají jim na dotazy a dávají jim zpětnou vazbu.
 • Výuka probíhá převážně online nebo hybridně, občas i prezenčně v Praze, Brně nebo Ostravě.
 • Lekce probíhají v pracovní dny ve večerních hodinách nebo o víkendech.
 • Většina našich intenzivních kurzů probíhá od ledna do června a potom od září do prosince. Toto jsou tedy období, kdy probíhá samotná výuka a spolupráce bývá intenzivnější. V ostatních měsících kurzy chystáme, domlouváme a máme více volného času.

Proč se k nám přidat?

 • Budeš dělat něco smysluplného. Budeš učit motivované ženy, které se chtějí vzdělávat v IT a najít si v tomto oboru práci. Výsledky a dopad své práce uvidíš velmi brzy. Můžeš se mrknout na příběhy našich absolventek, které si po absolvování kurzu našly práci v oboru.
 • Vzděláváním druhých posouváme i sami sebe. Zlepšíš si vysvětlovací a prezentační dovednosti.
 • Dostaneš skvělou příležitost k networkingu. V naší komunitě je přes tisíc odborníků, lektorů, koučů, účastnic, nadšenců, partnerů, firem a dobrovolníků. Tím je naše organizace výjimečná, buď součástí i ty.
 • Pocítíš podporu našeho organizačního týmu při jakékoliv akci.
 • Můžeš se za zvýhodněnou cenu dostat na konference a přednášky v oboru.
 • Získáš krásné modré tričko Czechitas i symbolickou finanční odměnu jako kompenzaci tvého času.
 • Není to jen o lektorování nebo koučování. Rádi zajdeme po lekcích třeba na pivko. Taky pořádáme setkání přímo pro naše lektory a kouče – teambuildingy a školení.

Jak se k nám přidat?

Vyplň krátký formulář pod tlačítkem Mám zájem!

Náš People Specialista ti do týdne zavolá a domluvíte se na dalším postupu (online call ke spolupráci). Budeme se těšit!

Jak si zkrátit čekání?

Mám zájem!

Potřebuješ vědět víc?