Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Karel

Karel
Ostatní: Czechitas Nová Generace

KODU do výuky programování jako škola určitě zařadíme.
Hratelnost her výborná, žáci se celkem pobavili a rozvoj jejich logického myšlení a představivosti program KODU splnil dokonale. Se staršími jsem programoval v prostředí Touch Develop, kde se žáci celkem rychle zorientovali. Děkuji za školení a poskytnutý software, v budoucnu je do výuky programování určitě jako škola zařadíme.

Meet and Code: Scratch

Cílem workshopu je přiblížit dětem svět programování a zlepšit jejich počítačovou gramotnost.

Kdy

13. října 2020

14:00 — 17:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 3h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: Zdarma

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro zvídavé holky a kluky ve věku od 8 let, které zajímá, jak funguje svět počítačů a programování. Workshop je určen pro začátečníky i mírně pokročilé.

ANOTACE:

Pořádáme virtuální programovací workshop pro děti v programovacím prostředí Scratch. Cílem je naučit děti práci a kooperaci ve virtuálním prostředí a po té základy logického uvažování a programování pomocí programu Scratch, jehož vizuální prostředí seznámí děti s programováním zábavnou formou.
Workshop je rozdělen na 3 části - v první části jsou děti seznámeni s virtuálním prostředím a jak s ním pracovat. V druhé části, která je zaměřena na program Scratch a je výkladová, lektor vysvětluje ovládání programu Scratch a postupně projde na malých příkladech jednotlivé příkazy a možností programu. Děti si v této části vše zkoušejí a zároveň dávají zpětnou vazbu s v prostředí Zoom - využití hlasování a dalších ovládacích prvků. Ve třetí části má lektor připravený komplexní příklad, který obsahuje různé podmínky, cykly a proměnné.

PŘEDPOKLADY

  • Vlastní notebook
  • Myš - není úplně nutná, ale je to Scratch vizuální programovací jazyk, který ovládá primární tahání předmětů po obrazovce, je doporučeno pro snadnější ovládání.
  • Workshop proběhne pomocí nástroje Zoom. Každý účastník obdrží Zoom link kam se připojí a lektor bude virtuálně pracovat s celou skupinou. Workshop je vhodný jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé.Krouzek Programovani

Partneři