Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Zadej sem svůj e-mail a budeš dostávat naše měsíční vymazlené newslettery s akcemi a děním v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Java 1

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru, pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých aplikacích pro Windows (Linux, Mac).


Kdy

2. dubna — 4. června 2019
18:00 — 19:30

Kde

Agentes, s.r.o.
Skuherského 1361/45, 370 01
České Budějovice,
Česká republika

Další informace

Počet lekcí: 10

Délka jedné lekce: 1h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 2 400 Kč


Termíny konání lekcí

2. dub. 2019 / 9. dub. 2019 / 16. dub. 2019 / 23. dub. 2019 / 30. dub. 2019 / 7. kvě. 2019 / 14. kvě. 2019 / 21. kvě. 2019 / 28. kvě. 2019 / 4. čvn. 2019

Kurz je určen pro úplné začátečnice, které absolvovaly pouze Úvod do programování v rámci Czechitas nebo to jen zkoušely ve škole. Je dobré rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus a podmínka.

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací na telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Více než tvrdé znalosti (naučit vás kompletní syntax Javy a její knihovny), se vás budeme snažit naučit měkké znalosti (myšlení, programovací stereotypy, "jak na to"). Tvrdé znalosti si potom můžete přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti určitě řekneme na hodinách.

Prvním cílem je vás uvést do programátorského myšlení. To znamená: Jaké problémy můžete programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, abyste si zvykly na běžnou programátorskou praxi.

Budeme pracovat typicky na zábavných programech (i s grafickým rozhraním). V zadání budete mít většinu programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chcete začít učit anglicky, nenaučíte se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budete připravené si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abyste věděly, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Pod vedením lektora Martina vám budeme předávat své znalosti a během 10 týdnů vás naučíme myslet v Javě. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

Tým

Partneři