Letní škola IT

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol. Naprosté začátečnice, které se nebojí nakouknout pod pokličku novým technologiím.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Helena Vidovičová

Helena Vidovičová
Rodič: Letní škola IT

Přátelům vás doporučuji a nadále doporučovat budu.
K Letní škole jsem jako rodič přišla jako slepý k houslím, dcera si ji našla sama; byla nadšená v jejím průběhu a je nadšená i zpětně, pokračovala v dalších kurzech, účasti na konferencích a workshopech a vážně uvažuje, že by se IT věnovala profesionálně. Takže z mého pohledu samá pozitiva.

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než jen jako uživatelka. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno znamená a jak to chodí v praxi.

Programuj, buď kreativní, vytvoř si vlastní blog nebo hru. S technologiemi můžeš měnit svět. Programování se dá naučit. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a trošku vytrvalosti. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT je prostě pro všechny .

Vždy na jaře otevíráme registrace

39242396 757347157960186 6432166077874044928 N

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme:

 • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
 • pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
 • základy programování funkcí pro web.

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. V minulých letech jsme si třeba hráli s LEGO roboty, virtuální realitou nebo s Arduinem.

 • Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
 • V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. V minulých ročnících jsme na Letní škole IT přivítali třeba vývojářku ze Skype, z Microsoftu či MSD, talentované studentky z Fakulty Informatiky Masarykovy Univerzity a také letecké inženýrky. Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo jógu (typ sportu závisí na městě, kam se hlásíš).
 • Na Letní škole IT hlavně potkáš partu dalších 20-30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
 • Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!

Jaký je rámcový harmonogram Letní školy IT?

 • neděle: Příjezd účastnic
 • pondělí: Vytvoříš si vlastní webové stránky pomocí HTML a CSS
 • úterý: Zkrotíme grafické křivky
 • středa: Seznámíme se s programováním
 • čtvrtek: Vytvoříme první aplikaci
 • pátek: Závěrečný hackathon a párty

Pozn.: Změna programu vyhrazena. :)

Chceš vědět víc?

Mrkni na videa, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU (v Brně), ČVUT (v Praze) nebo VŠB-TUO (v Ostravě) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích, zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy IT. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Vyplnila jsem přihlášku (registrační formulář), byla jsem přijata a zaplatila poplatek. Potřebuji ještě vyplnit nějaké formuláře?

Kromě registračního formuláře je třeba první den donést vytisknuté a podepsané následující formuláře: potvrzení od lékaře / potvrzení o bezinfekčnosti, dobrozdání rodiče (o samostatných odchodech) a kopii kartičky pojišťovny. K tomuto však vyzveme přihlášené včas e-mailem.

Tým