Letní škola IT

Během týdne tě naučíme základy tvorby webu, programování i grafiky. Letní škola je pro středoškolačky, naprosté IT začátečnice, které se nebojí nakouknout pod pokličku novým technologiím.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Eliška

Eliška
Účastnice akce: Letní škola IT

IT je super!
IT je budoucnost a letní škola tě odstartuje na cestu za velkým kariérním snem.

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než jen jako uživatelka. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno znamená a jak to chodí v praxi.

Programuj, buď kreativní, vytvoř si vlastní blog nebo hru. S technologiemi můžeš měnit svět. Programování se dá naučit. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a trošku vytrvalosti. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT je prostě pro všechny .

CHCI JÍT NA LETNÍ ŠKOLU

39242396 757347157960186 6432166077874044928 N

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme:

 • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
 • pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
 • základy programování funkcí pro web.

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. V minulých letech jsme si třeba hráli s LEGO roboty, virtuální realitou nebo s Arduinem.

 • Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
 • V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. V minulých ročnících jsme na Letní škole IT přivítali třeba vývojářku ze Skype, z Microsoftu či MSD, talentované studentky z Fakulty Informatiky Masarykovy Univerzity a také letecké inženýrky. Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo jógu (typ sportu závisí na městě, kam se hlásíš).
 • Na Letní škole IT hlavně potkáš partu dalších 20-30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
 • Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!

Jaký je rámcový harmonogram Letní školy IT?

 • neděle: Příjezd účastnic
 • pondělí: Seznámíme se s programováním
 • úterý: Vytvoříme první aplikaci
 • středa: Zkrotíme grafické křivky
 • čtvrtek: Vytvoříš si vlastní webové stránky pomocí HTML a CSS
 • pátek: Závěrečný hackathon a párty

Pozn.: Změna programu vyhrazena. Letní škola se koná obvykle v srpnu.

Chceš vědět víc?

Letní školu IT Czechitas pořádá už od roku 2015. Mrkni na videa, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Namotivuj se článkem Po střední rovnou do IT

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU (v Brně), ČVUT (v Praze) nebo VŠB-TUO (v Ostravě) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích, zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy IT. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Vyplnila jsem přihlášku (registrační formulář), byla jsem přijata a zaplatila poplatek. Potřebuji ještě vyplnit nějaké formuláře?

Kromě registračního formuláře je třeba první den donést vytisknuté a podepsané následující formuláře: potvrzení od lékaře / potvrzení o bezinfekčnosti, dobrozdání rodiče (o samostatných odchodech) a kopii kartičky pojišťovny. K tomuto však vyzveme přihlášené včas e-mailem.


Kam dále?

Dostávat novinky z Czechitas

Prozkoumat další oblasti IT

Tým