Digitální akademie

Tři měsíce plné informací a získávání praktických dovedností v oblasti datové analýzy. Zorientuj se v oboru budoucnosti. Objev svět dat!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Absolventka

Absolventka
Účastnice akce: Digitální akademie

Vykroč a jdi si za svým cílem
Mně osobně DA posílila víru, že zásadně změnit profesní kariéru je možné v každé životní etapě, jde jenom o to vykročit a jít si za svým cílem.

Registrace otevřena:

IV. běh Akademie Lite Brno

Právě probíhá:

III. běh Akademie Praha

Vychováváme datové analytičky

Technologický rozvoj klade vyšší požadavky na kvalifikaci pracovníků a jejich digitální gramotnost. Talentovaných lidí na trhu práce je žalostně málo, přestože ženy na mateřské dovolené a čerstvé absolventky nemohou najít kvalitní práci. Rozhodli jsme se reagovat a postavit Digitální akademii, která vychová kvalifikované uchazečky o juniorní pozice, které předpokládají práci se zpracováním a vizualizací dat. Absolutorium Akademie slouží jako „certifikát“, tedy balíček dovedností prokazující adekvátní znalosti a kvalifikaci pracovnic jako BI analytička, konzultantka, datová analytička, BI specialistka reportingu, junior analytička v marketingu nebo sales.

O Digitální akademii

Témata probíraná v rámci Akademie kopírují linku znalostí, které potřebuje ke své práci datový analytik, věnují se databázím, čištění dat, vizualizacím, datové analytice, programování v jazyce Python a SQL.

Za tři měsíce získáš pevný základ pro to, abys mohla nastoupit na juniorní pozici v oblasti datové analýzy jako Junior BI analytička nebo Junior analytička v marketing a sales oddělení (naučíš se analyzovat data a tvořit reporty, pracovat s nástroji BI a SQL a osvojíš si základy programování v Pythonu, analytické myšlení i prezentační a komunikační dovednosti).Nevěříš? :) Mrkni na report z minulého ročníku nebo na rozhovor s jednou z účastnic.

Digitální akademie Lite je lehčí variantou Akademie, která soustřeďuje výuku do devíti sobotních celodenních kurzů a volitelných večerních lekcí v pracovním týdnu.

Pro koho je Digitální akademie určena?

Jednoduše – pro všechny ženy, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami. 

Akademie je určena dívkám a ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno. 20 % míst v Akademii držíme maminkám na mateřské dovolené nebo s dětmi až do 15 let, které se chtějí vrátit do pracovního procesu. Dalších 20 % míst garantujeme čerstvým absolventkám, které si nemohou najít práci ve vystudovaném oboru, a zbylých 60 % všem ostatním dívkám a ženám, které se chtějí rekvalifikovat a najít si novou práci v tomto oboru. 

Vůbec nevadí, že nemáš žádné předchozí zkušenosti s IT, všechno potřebné tě naučíme. Důležité je odhodlání začít s datovou analýzou a chuť investovat svůj čas.

Jak Digitální akademie probíhá?

V rámci 10 týdnů* povinných či volitelných předmětů tě naučíme pracovat s daty a datovými nástroji, osvojíš si základy programování i digitálního marketingu. 

*respektive 9 týdnů v případě Digitální akademie Lite

An
Přečti si příběh absolventky I. běhu Akademie, Andrey Bubníkové, na našem blogu.

Výuka v Digitální akademii probíhá obvykle v pondělí, úterý (nebo ve středu) a čtvrtek večer (od 17 nebo 18 hodin), v sobotu celý den. V rámci studia ti navíc představíme prostředí partnerských firem zapojených v Digitální akademii. Součástí Akademie je i účast na jednom z DataGirls workshopů, které pořádáme po celé ČR. Tam si můžeš vyzkoušet koučování spolu s našimi nej lektory!

Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejenom na samotnou výuku, ale také na občasné domácí úkoly. Nemusíš se ale bát, kromě zmíněných lekcí ti nabídneme i pomoc s kariérním poradenstvím, soft-skillové workshopy a podporu od našeho tutoringového týmu. Dále budeš mít k ruce i mentora nebo mentorku, který/á tě povede ke zdárnému vypracování závěrečné práce/projektu.

Rámcový rozvrh DA (změny v programu vyhrazeny)

Rámcový rozvrh DA Lite 

Co je potřeba pro úspěšné absolvování Digitální akademie?

  • Docházka na teoretickou výuku v rozsahu 80 %
  • Absolvování závěrečného on-line testu
  • Zpracování závěrečného projektu a jeho prezentace


Co absolvováním Akademie získáš?

Za absolvování Akademie získáš certifikát, který bude prokazovat, co všechno v oblasti datové analýzy umíš – umění porozumět datům, zpracovat a analyzovat je k zodpovězení businessových otázek, patří rozhodně k nejdůležitějším dovednostem 21. století a do pár let se bez takových znalostí neobejde žádná pracovní pozice. Nemůžeme ti nic slíbit na 100 %, ale už při a po absolvování Akademie se budeme snažit tě propojit na pracovní příležitosti v IT firmách. Třeba klidně hned do těch, které během studia navštívíš ;). Při studiu každopádně získáš mnoho cenných kontaktů.

Co to všechno stojí?

Cena Digitální akademie je díky zapojení našich partnerů 9.900 Kč (Digitální akademie Lite 2.990 Kč). Podrobnější informace najdeš na stránkách jednotlivých běhů, viz odkazy výše. 

Chci se přihlásit, co pro to mám udělat?

Registrace je v tuto chvíli otevřena do Digitální akademie Lite v Brně.

Pokud máš zájem dozvědět se o dalších bězích, až bude otevřeno přihlašování, vyplň prosím tento formulář.

Pokud máš stále dotazy, prosím buď nás kontaktuj prostřednictvím mailu digitalniakademie@czechitas.cz, nebo si dotazy schovej na informační meetup, o kterém se dočteš u registrace na konkrétní běh Digitální akademie (viz odkazy výše).

Jste firma a chcete se do Digitální akademie zapojit?

Chtěli byste svůj tým rozšířit o nadšené datové analytičky s chutí se učit? Zapojte se a podpořte Czechitas a naši Akademii.

Pro spolupráci na pražské Digitální akademii kontaktujte:

Pro spolupráci na brněnské nebo ostravské Digitální akademii kontaktujte:

Tým