Digitální akademie

Tři měsíce plné informací a získávání praktických dovedností v oblasti datové analýzy. Zorientuj se v oboru budoucnosti. Objev svět dat!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Eva

Eva
Účastnice akce: Digitální akademie

Neodejdete stejné, jako jste přišly :)
DataGirls jsou základ! Strávíte úžasné dva dny v partě skvělých lidí zapálených do analýzy dat. Ocenila jsem velmi i možnost vyzkoušet si nástroje na vizualizaci dat. Opravdu všem doporučuji se této sešlosti zúčastnit :).

Připravujeme:

Další běhy Akademií

Vychováváme datové analytičky

Technologický rozvoj klade vyšší požadavky na kvalifikaci pracovníků a jejich digitální gramotnost. Talentovaných lidí na trhu práce je žalostně málo, přestože ženy na mateřské dovolené a čerstvé absolventky nemohou najít kvalitní práci. Rozhodli jsme se reagovat a postavit Digitální akademii, která vychová kvalifikované uchazečky o juniorní pozice, které předpokládají práci se zpracováním a vizualizací dat. Absolutorium Akademie slouží jako „certifikát“, tedy balíček dovedností prokazující adekvátní znalosti a kvalifikaci pracovnic jako BI analytička, konzultantka, datová analytička, BI specialistka reportingu, junior analytička v marketingu nebo sales.

Google Org Tm Color 852X272Px

Celý projekt vznikl za podpory Google.org, děkujeme.

O Digitální akademii

Témata probíraná v rámci Akademie kopírují linku znalostí, které potřebuje ke své práci datový analytik, věnují se databázím, čištění dat, vizualizacím, datové analytice, programování v jazyce Python a SQL.

Za tři měsíce získáš pevný základ pro to, abys mohla nastoupit na juniorní pozici v oblasti datové analýzy jako Junior BI analytička nebo Junior analytička v marketing a sales oddělení (naučíš se analyzovat data a tvořit reporty, pracovat s nástroji BI a SQL a osvojíš si základy programování v Pythonu, analytické myšlení i prezentační a komunikační dovednosti).Nevěříš? :) Mrkni na report z minulého ročníku nebo na rozhovor s jednou z účastnic.

Pro koho je Digitální akademie určena?

Jednoduše – pro všechny ženy, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami. 

Akademie je určena dívkám a ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno. 20 % míst v Akademii držíme maminkám na mateřské dovolené nebo s dětmi až do 15 let, které se chtějí vrátit do pracovního procesu. Dalších 20 % míst garantujeme čerstvým absolventkám, které si nemohou najít práci ve vystudovaném oboru, a zbylých 60 % všem ostatním dívkám a ženám, které se chtějí rekvalifikovat a najít si novou práci v tomto oboru. 

Důležitá je pro nás motivace, velkou výhodou je absolvování workshopu datové analytiky nebo jiná aktivita, kterou se vzděláváš v oblasti dat.

Jak Digitální akademie probíhá?

V rámci 10 týdnů* povinných či volitelných předmětů tě naučíme pracovat s daty a datovými nástroji, osvojíš si základy programování i digitálního marketingu. 

*respektive 9 týdnů v případě Digitální akademie v Brně a Ostravě

An
Přečti si příběh absolventky I. běhu Akademie, Andrey Bubníkové, na našem blogu.

Výuka v Digitální akademii Praha probíhá obvykle v pondělí, úterý (nebo ve středu) a čtvrtek večer (od 17 nebo 18 hodin), v sobotu celý den. V rámci studia ti navíc v rámci exkurzí představíme prostředí partnerských firem zapojených v Digitální akademii. Součástí Akademie je i účast na jednom z DataGirls workshopů, které pořádáme po celé ČR. Tam si můžeš vyzkoušet koučování spolu s našimi nej lektory!

Digitální akademie v Brně a Ostravě soustřeďuje výuku do devíti sobotních celodenních kurzů a volitelných a několik povinných večerních lekcí v pracovním týdnu.

Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejenom na samotnou výuku, ale také na občasné domácí úkoly. Nemusíš se ale bát, kromě zmíněných lekcí ti nabídneme i pomoc s kariérním poradenstvím, soft-skillové workshopy a podporu od našeho tutoringového týmu. Dále budeš mít k ruce i mentora nebo mentorku, který/á tě povede ke zdárnému vypracování závěrečné práce/projektu.

Rámcový rozvrh DA Praha

Rámcový rozvrh DA Brno, Ostrava

Změny rozvrhu jsou vyhrazeny.

Co umí absolventka Digitální akademie?

  • umí pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem a ví o dalších
  • rozumí funkcím pro zpracování dat v programovacím jazyce Python
  • orientuje se v datech a práce s nimi (analytické myšlení, problem solving): řeší problém, ví že existuje několik způsobů řešení
  • umí základy SQL: agregace, spojování tabulek, čištění dat, komunikace s databází

Co je potřeba pro úspěšné absolvování Digitální akademie?

Dsc7860

  • docházka na teoretickou výuku v rozsahu 80 %
  • absolvování závěrečného on-line testu
  • účast na minimálně na 50% exkurzí (= cca 3-5 exkurzí)
  • zpracování závěrečného projektu a jeho prezentace na galavečeru


Co absolvováním Akademie získáš?

Za absolvování Akademie získáš certifikát, který bude prokazovat, co všechno v oblasti datové analýzy umíš – umění porozumět datům, zpracovat a analyzovat je k zodpovězení businessových otázek, patří rozhodně k nejdůležitějším dovednostem 21. století a do pár let se bez takových znalostí neobejde žádná pracovní pozice. Nemůžeme ti nic slíbit na 100 %, ale už při a po absolvování Akademie se budeme snažit tě propojit na pracovní příležitosti v IT firmách. Třeba klidně hned do těch, které během studia navštívíš ;). Při studiu každopádně získáš mnoho cenných kontaktů.

Co to všechno stojí?

Cena Digitální akademie je různá díky zapojení našich partnerů. Podívej se do konkrétních eventů v kalendáři (odkazy výše) a zjisti více.  

Chci se přihlásit, co pro to mám udělat?

Pokud máš zájem dozvědět se o dalších bězích, až bude otevřeno přihlašování, vyplň prosím tento formulář.

Pokud máš stále dotazy, prosím buď nás kontaktuj prostřednictvím mailu digitalniakademie@czechitas.cz.

Jste firma a chcete se do Digitální akademie zapojit?

Chtěli byste svůj tým rozšířit o nadšené datové analytičky s chutí se učit? Zapojte se a podpořte Czechitas a naši Akademii.

Pro spolupráci na pražské Digitální akademii kontaktujte:

Pro spolupráci na brněnské Digitální akademii kontaktujte:

Pro spolupráci na ostravské Digitální akademii kontaktujte:

Otevřené registrace

V nejbližších 6 měsících nejsou otevřené žádné registrace.

Kalendář akcí

Tým