Digitální akademie

Tři měsíce plné informací a získávání praktických dovedností. Objev s námi svět dat, tvorby webu a Javy.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Simona

Simona
Účastnice akce: Digitální akademie

Vzali ma do odd. Retail BI reportingu
Zvládla som pohovor, testy aj SQL a vzali ma v Prahe do Českej sporitelny do odd. Retail BI reportingu. Vďaka Czechitas, má to zmysel, ste úžasné!

Do poloviny roku 2018 jsme se v Digitální akademii zaměřovali na datovou analytiku (Digitální akademie: Data). Od září 2018 ji nově rozšiřujeme o výuku programování v Javě (Digitální akademie: Java) a od září 2019 o výuku tvorby webu (Digitální akademie: Web). #chciseucIT

Nejvíce absolventek pracuje právě v analýze a BI reportingu, další si našly práci jako vývojářky, testerky, řada pracuje na managerských či marketingových pozicích, ale najdou se i technické konzultantky či pozice v UX designu.

Pojď do toho taky!

Vychováváme datové analytičky, junior programátorky, testerky a nacházíme jim uplatnění

A to doslova! Po prvním roce Digitální akademie (DA) se certifikátem absolventky může pochlubit už 146 žen. Dvě třetiny z nich změnily či našly novou práci a pro většinu tento krok znamenal kariérní změnu o 180°.

“Velký dík za získané zkušenosti, bez nich bych se nedokázala dostat tam, kde jsem teď. Přesně rok po DA jsem získala Senior data analyst pozici, takže vlastně takový můj dream job! <3”

- Tereza Hajíčková, absolventka DA Praha

Co absolvováním Digitální akademie získáš?

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky, programování v Java nebo tvorby webu;

 • poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu;

 • propojení na partnerské firmy nejen z oblasti datové analytiky a možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury;

 • příležitost získat nové uplatnění a práci;

 • cenné kontakty.

Technologický rozvoj klade vyšší požadavky na kvalifikaci pracovníků a jejich digitální gramotnost. Talentovaných lidí na trhu práce je žalostně málo, přestože ženy na mateřské dovolené a čerstvé absolventky nemohou kvalitní práci najít. Rozhodli jsme se reagovat a postavit Digitální akademii, která vychová kvalifikované uchazečky o juniorní pozice zaměřené na zpracování a vizualizaci dat, programování nebo tvorbu webu. Absolutorium Akademie slouží jako „certifikát“, tedy balíček dovedností prokazující adekvátní znalosti a kvalifikaci.

Google Org Tm Color 852X272Px

Komu je Digitální akademie určena?

Ženám, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami, junior programátorkami, front-ent developerkami či testerkami.

Akademie je určena všem ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno.
20 % míst v Akademii držíme maminkám na mateřské dovolené nebo s dětmi až do 15 let, které se chtějí vrátit do pracovního procesu.
Dalších 20 % míst garantujeme čerstvým absolventkám, které si nemohou najít práci ve vystudovaném oboru, a zbylých 60 % všem ostatním dívkám a ženám, které se chtějí rekvalifikovat a najít si novou práci. Důležitá je pro nás motivace, velkou výhodou je předchozí absolvování workshopu datové analytiky nebo programování, stejně tak další způsoby sebevzdělávání v těchto oborech.

O čem je Digitální akademie se specializací na data?

Akademie je postavena na znalostech a dovednostech nezbytných pro práci datové analytičky. Tedy databáze, čištění dat, vizualizace, datová analytika, programování v jazyce Python a SQL.

Za 3 měsíce získáš pevný základ pro to, abys mohla nastoupit na juniorní pozici v oblasti datové analýzy jako Junior BI analytička nebo Junior analytička v marketing a sales oddělení (naučíš se analyzovat data a tvořit reporty, pracovat s nástroji BI a SQL a osvojíš si základy programování v Pythonu, analytické myšlení i prezentační a komunikační dovednosti). Nevěříš? :) Mrkni na rozhovory s účastnicemi minulých běhů nebo na projekty absolventek na našem blogu.

Co umí absolventka Digitální akademie: Data?

 • Umí pracovat dobře alespoň s jedním vizualizačním nástrojem a ví o dalších;

 • rozumí funkcím pro zpracování dat v programovacím jazyce Python;

 • orientuje se v datech a v práci s nimi (analytické myšlení, problem solving);

 • umí základy SQL: agregace, spojování tabulek, čištění dat, komunikace s databází.

O čem je Digitální akademie se specializací na Javu?

Digitální akademie: Java je dvou a půl měsíční intenzivní kurz programovacího jazyka Java. Absolventky získají schopnosti základního programování v Javě. Mimo teorie studentky zpracují vlastní projekty pod vedením zkušených mentorů během společného hackathonu (celodenního programovacího dne).

Co umí absolventka Digitální akademie: Java?

 • Orientuje se v základních programovacích funkcích;

 • rozumí fungování programovacího jazyka Java;

 • má povědomí o dalších jazycích a jejich odlišností od Javy;

 • zvládne si naprogramovat například jednoduchou hru.

O čem je Digitální akademie se specializací na Web?

Digitální akademie: Web je tříměsíční intenzivní kurz webového front-end vývoje, primárně zaměřený na Javascript framework Vue.js. Mimo teorie studentky pracují v rámci akademie na reálných příkladech, kdy si vyzkouší všechny znalosti i v praxi. Součástí akademie jsou i exkurze v partnerských firmách. Na konci akademie proběhne víkendový hackathon, na kterém budou pod vedením zkušených mentorů pracovat na závěrečném projektu.

Co umí absolventka Digitální akademie: Web?

 • Orientuje se v základních principech webového vývoje (front-end);
 • zvládne práci s JS frameworkem Vue.js;
 • dokáže napsat webovou stránku pomocí jazyků HTML a CSS;
 • zná základní principy CSS frameworku Bootstrap;
 • zná základy UX.

Harmonogram Digitální akademie

Výuka v Digitální akademii probíhá jak v průběhu týdne (večer), tak v soboty (celý den). Výuka se může v jednotlivých regionech lišit, proto se podívej na modelové rozvrhy.

Modelový rozvrh DA: Data v Praze (změny vyhrazeny)

Modelový rozvrh DA: Data v Brně (změny vyhrazeny)

Modelový rozvrh DA: Java v Ostravě (bude upřesněno)

V rámci povinných či volitelných předmětů tě naučíme pracovat s daty a datovými nástroji nebo se zorientuješ v programovacím jazyce Java nebo JavaScript. Během studia ti navíc prostřednictvím exkurzí představíme prostředí partnerských firem zapojených v Akademii. Dále budeš mít k ruce i mentora nebo mentorku, který/á tě povede ke zdárnému vypracování závěrečné práce/projektu. Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejenom na samotnou výukovou část, ale také na občasné domácí úkoly.

Co je potřeba pro úspěšné absolvování Digitální akademie?

 • Docházka na teoretickou výuku v rozsahu 80 %;

 • absolvování závěrečného on-line testu;

 • účast na minimálně 70 % exkurzí;

 • zpracování závěrečného projektu a jeho prezentace na galavečeru.

Co to všechno stojí?

Cena Digitální akademie je v regionech různá a díky zapojení našich partnerů dotovaná. Podívej se na stránky konkrétních běhů (najdeš nahoře na této stránce nebo kalendáři) a zjisti více. Zrušení účasti v Akademii se řídí platnými pravidly v Obecných podmínkách Czechitas.

Chci se přihlásit, co pro to mám udělat?

Mrkni do kalendáře na vypsané termíny a postupuj podle návodu.

Pokud máš dotazy, ozvi se nám prostřednictvím mailu digitalniakademie@czechitas.cz a do předmětu uveď, kterého běhu Digitální akademie se tvůj dotaz týká

Těšíme se na Tebe!

Chtěli byste svůj tým rozšířit o nadšené datové analytičky, junior programátorky či testerky s chutí se učit?

Zapojte se a podpořte Czechitas a naši Akademii.

Pro spolupráci na pražské Digitální akademii kontaktujte:

Jste firma a chcete se do Digitální akademie zapojit?

Pro spolupráci na brněnské Digitální akademii kontaktujte:

Pro spolupráci na ostravské Digitální akademii kontaktujte:

Návaznost kurzů a aktivit

Czechitas Digitalni Akademie Data Webove Aplikace

Otevřené registrace

V nejbližších 6 měsících nejsou otevřené žádné registrace.

Všechny akce

Tým