Dlouhodobým cílem Czechitas je vzdělávání žen a dětí v oblasti IT a vytvoření jedinečné platformy, která by poskytovala kvalitní a komplexní IT vzdělání nejen ženám a dětem, ale celé naší komunitě. Naší vizí je stát se leaderem v oblasti kvalitního neformálního IT vzdělávání, které bude paralelou k národnímu vzdělávacímu systému v České republice. Tento ojedinělý komunitní prostor propojuje naše absolventy, partnery a širokou veřejnost a nabízí inovativní prostředí vhodné ke sdílení znalostí a vytváření nových příležitostí.

Czechitas Brno

Ve spolupráci s naším strategickým partnerem, firmou CTP, vytváříme v Brně inovativní prostředí přístupné nejen naší komunitě, ale celé široké veřejnosti. Koncept komunitního vzdělávacího centra je svým účelem jedinečným místem v ČR, které bude poskytovat komplexní IT podporu ženám, mládeži, dětem a celé naší komunitě na jednom místě. Jak budou tyto prostory vypadat?

01

Czechitas House bude zahrnovat plně vybavené učebny pro workshopy a kurzy, zázemí pro lektorskou komunitu, otevřený prostor s možností pronájmu pro menší i větší aktivity s kapacitou až 300 osob. Nezapomínáme ani na veřejnost - vytváříme koncept komunitní kavárny, která vás v příjemné atmosféře seznámí s činností Czechitas.

Speciálně pro dětské aktivity máme připravené učebny upravené tak, aby odpovídaly metodice dětského vzdělávání - propojují klasické prvky školní učebny s hravým prostředím.

Hlavní sál nabídne technické zázemí pro konference, přednášky nebo výuku většího počtu účastníků. Kromě naší komunity bude prostor nabízen k pronájmu také široké veřejnosti.

Czechitas Brno vám všem otevřeme v září 2019. Budeme tu pořádat naše klasické aktivity, které probíhaly dosud v prostorách JICu a FI MUNI. Dopoledne si můžete například pronajmout prostory nebo tady potkat studenty základních a středních škol. Odpoledne a večer probíhá většina našich vzdělávacích akcí, ale i v této době je možný pronájem.

02

Zajímal by vás pronájem? Poptávat ho můžete už nyní, s nejbližším termínem v polovině září 2019. Bližší informace vám rádi sdělíme osobně po vyplnění poptávacího formuláře. :)

Napište nám!

Partnerství

Czechitas Brno vzniká mimo jiné díky našim partnerským firmám, které nás podporují. Bez našeho generálního partnera CTP by prostor nemohl v této podobě vzniknout, díky dalším strategickým partnerům v Brně bychom nemohli vytvářet stále lepší a inovativnější prostředí pro ženy, mladé a celou veřejnost.

Mezi naše partnery patří jak velké IT firmy, tak i další vzdělávací a komunitní organizace a vysoké školy v Brně. Vytváříme tím jedinečný prostor pro setkávání lidí z různého prostředí.

Proč se zapojit do projektu? Důvodů je hned několik. Samotná podpora prostor znamená rozšíření možností pro naši komunitu. Díky partnerům jsme schopni zajistit dostatečně kvalitní technické zázemí, přístupy k nejnovějším technologiím a vytvořit prostor pro vzdělávání žen a dětí v IT.

Oficiální první event pro veřejnost v Czechitas Brno bude Job Fair Czechitas, který proběhne 7. září 2019. Zapojit se můžete už nyní - společné aktivity, partnerské pronájmy, vybavení. To vše připravujeme už teď.

Jak se můžete zapojit? Možnostem se meze nekladou. :) Ozvěte se nám nebo vyplňte náš poptávací formulář. Můžeme si k tomu poté říct více.

Chci se stát partnerem

Kontaktní osoba Czechitas Brno

Generální partner Czechitas Brno

Ctp