Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Využij státní příspěvek od MPSV a zaplať za semestrální kurz méně

#
min

Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo nový projekt, díky kterému si můžeš nechat proplatit většinovou část kurzovného.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo nový projekt – online aplikaci Databáze rekvalifikací a kurzů dalšího vzdělávání, jehož cílem je podpořit kurzy v oblasti digitálního vzdělávání a jejich finanční dostupnost. Do projektu jsem se zapojili a zařadili velkou část našich podzimních semestrálních kurzů, které tak můžeš mít za výhodnější cenu. Podmínky pro uplatnění slevy jsou jednoduché.

Jak příspěvek funguje a jak ho získat? MPSV ti uhradí 82 % z celkové částky semestrálního kurzu Czechitas. Příspěvek od MPSV se počítá z nedotované ceny našich kurzů. Pokud se tedy rozhodneš využít proplacení od MPSV, zaplatíš o 1787 Kč méně* oproti tomu, kdyby sis kurz platila sama za dotovanou cenu. O dotovaných a nedotovaných cenách Czechitas píšeme více níže v tomto příspěvku. 

* U kurzu Staň se kodérkou ušetříš 1278 Kč, u ostatních semestrálních kurzů ušetříš 1787 Kč.

Mám nárok na slevu? Podmínky pro zažádání

O proplacení většinové částky může zažádat téměř kdokoliv. Podmínek je pouze pár základních:

  • Žádost může podat pouze fyzická osoba.
  • Splníš podmínky pro účast v našem kurzu a vejdeš se do kapacity. 
  • Přihlášku podáš do 11. srpna 2023.

A to je vše. Tak jednoduché to je. 

Jak na to? 

Příspěvek můžeš získat od Ministerstva práce a sociálních věcí poměrně jednoduše. Nejdříve si vyber kurz od Czechitas, který je zařazen do programu MPSV a přihlas se na něj u nás na webu. Pak si založ profil v online aplikaci MPSV ZDE a přihlas se na stejný kurz i na tomto místě. Pro vstup do aplikace můžeš využít datovou schránku nebo některý z identifikačních prostředků Identity občana, jako je např. bankovní identita. 

Pokud budeš splňovat podmínky pro účast v našem kurzu a vejdeš se do jeho kapacity, koordinátorka tvou přihlášku schválí a zašle ti fakturu pro zaplacení kurzu, která bude obsahovat částku poníženou o příspěvek od MPSV. Potom tvoje přihláška putuje ke schválení místně příslušnému Úřadu práce dle tvého bydliště. Po schválení přihlášky Úřadem práce uvidíš ve svém účtu v aplikaci MPSV potvrzení s informacemi o výši a podmínkách úhrady ze strany Úřadu práce.

Důležitá věc, kterou při čerpání příspěvku musíš mít na paměti, je fakt, že ho MPSV zasílá přímo organizátorovi kurzu a vyplatí ho pouze při úspěšném zakončení kurzu studentem. Nejvýše může ministerstvo jednomu účastníkovi poskytnout ve třech letech příspěvky do souhrnné výše 50 000 Kč.

Kurzy Czechitas jsou finančně výhodné a se státním příspěvkem od MPSV teď mohou být ještě dostupnější. Máme z toho radost a doufáme, že této nabídky využije co možná nejvíce lidí pro vzdělání se v oborech budoucnosti. 

Dotovaná a nedotovaná cena v Czechitas

Jako nezisková organizace rozdělujeme dva typy kurzovného. Ani u jedné varianty cenová politika nepočítá s marží za účelem generování zisku.

Dotovaná cena

Díky příspěvkům od partnerských firem, nadací či grantům můžeme pokrýt většinu nákladů spojených s realizací kurzů, a můžeme si je dovolit nabízet za výhodnější ceny než konkurence. Poskytujeme tak IT vzdělávání i těm, kteří by si ho jinak nemohli dovolit. Cena bývá většinou o ⅔ nižší, než je cena nedotovaná. Kurz za dotovanou cenu nabízíme fyzickým osobám nepodnikajícím.

Nedotovaná cena

Nedotovaná cena není zvýhodněná a je určena pro osoby, které si plánují nechat proplatit kurz od svého zaměstnavatele, nebo jsou samy osobou podnikající.

Více o cenotvorbě najdeš zde.

Kdo pro tebe napsal tento příběh?

Czechitas Podcast

Příběhy, které vytvářejí ženy v IT - protože IT je budoucnost. I tvoje!

Zůstaňme v kontaktu

Odebírej náš měsíční newsletter, ve kterém se seznámíš s IT, najdeš inspirativní příběhy, novinky z oboru, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter