Co tě nejvíce zajímá ohledně Digitální akademie

Anička, projektová koordinátorka Digitálních akademií, sepsala vaše nejčastější dotazy a odpovědi na ně


181013145105 0 U5 A2759


Uvažuju, že se přihlásím na Digitální akademii, ale…

 • Nevadí, že neumím programovat a nemám vystudované IT?

Ne, Akademie je určená právě zájemkyním, které se do IT chtějí teprve dostat. Nemusíš mít proto vystudovanou školu v tomto oboru. Jen u některých témat Akademií vyžadujeme, abys měla úplné základy nebo prošla nějakými našimi kurzy. Co přesně to má být, zjistíš v jednotlivých událostech.

 • Nestihla jsem přijít na doporučené kurzy předem. Můžu se na ni i přesto registrovat?

Záleží na tématu, na který se hlásíš. U některých Akademií vyžadujeme absolvování přímo našeho kurzu. U některých stačí, abys prošla online kurzem s danou tématikou a stejným obsahem jako u doporučených kurzů od nás.

 • Jak se správně rozhodnout pro obor? Data, Web, nebo Testování?

Pokud absolutně netušíš a nemáš základ žádné z těchto oblastí, pak 1. zkus naše úvodní kurzy, aby sis mohla udělat obrázek, 2. zjisti, co by tě bavilo, v jakém oboru je tvá vysněná pozice (např. testy na internetu, konzultace s kariérním koučem, nebo 3. si přečti, jaké by měly být vlastnosti na těchto pozicích.

 • Co všechno musím splňovat, abych mohla Akademii studovat?

Podmínky najdeš v jednotlivých událostech Akademií v kalendáři.

 • Je modelový rozvrh konečný nebo se bude měnit? Potřebuju si rezervovat čas v kalendáři už teď.

Modelový rozvrh je jen orientační a může se před Akademií ještě změnit. Můžeš ale počítat se stejnou náročností a frekvencí výuky.

Pokud budeš přijatá, tak přibližně 2 týdny před Akademií ti pošleme fixní rozvrh, který se během Akademie může změnit už jen nepatrně (např. když onemocní lektor). Samozřejmě můžou přijít nečekané okolnosti (např. pandemie).

 • Můžu Akademii absolvovat i na dálku? Žiju v zahraničí.

Pokud není v události přímo uvedené, že je výuka v Akademii vyučována online a nejsou v ní žádné prezenční akce, pak taková možnost bohužel není. Ale nyní začínáme pracovat i na online Akademii. Na podzim přibližně 20 % Digitální akademie: Web a Data bude vyučíváno online.

Dsc 2770


Tak já se přihlásím, ale…

 • Můžu poslat video jinak než přes gmail? Nedaří se mi načíst.

Preferujeme vypsaný způsob dodání videa. Pokud máš ale problémy, dej vědět koordinátorce konkrétní Akademie a určitě se nějak domluvíte.

 • Poslala jsem registraci, obdrželi jste ji?

Po úspěšné registraci by se ti měla zobrazit stránka s potvrzením přijetí. Ve svém účtu bys měla vidět registraci v seznamu přihlášek. Pokud se tak nestalo, je možné, že při odesílání došlo k nějaké chybě. V tom případě ji pošli znovu. Kdyby problém přetrvával, napiš koordinátorce projektu.

 • Mohli byste mě ještě přijmout, když už jsou zavřené registrace?

Pokud už jsou zavřené registrace, bohužel nemůžeme nikoho dalšího přijímat. Znamená to, že jsme již naplnili kapacitu nebo už jsme kurz začali. Pokud máš opravdu velký zájem, můžeš zkusit napsat koordinátorce Akademie. V případě, že by měla volné místo a zároveň bys splňovala veškeré podmínky pro přijetí, můžou tě možná vzít jako náhradnici.


Přihlásila jsem a teď čekám…

 • Kolik přijímáte dohromady účastnic?

Do každého běhu přijímáme přibližně 30 účastnic, vždy podle kapacity prostor daného města.

 • Jaká je šance, že se do Akademie dostanu? Kolik zájemkyň se většinou přihlásí?

Záleží na konkrétním městě a běhu. Např. v Praze jsme naposledy přijali cca polovinu zájemkyň, v Brně to bylo o něco více.

 • Kolik přijímáte maminek na mateřské dovolené, nebo studentek? Preferujete nějakou skupinu?

Žádnou skupinu nepreferujeme. Ale vždy jsou ve skupině studentky i maminky na mateřské dovolené, nebo těsně po ní. Nejdůležitější je pro nás motivace. V případě Digitální akademie: Testování, která je podporována EU, je situace jiná.

 • Můžu zaplatit ve splátkách?

Ano, ve výjimečných případech můžeme schválit platbu na splátky. Napiš koordinátorce konkrétní Akademie, poradí ti co a jak.

 • Budu na začátku/uprostřed/na konci Akademie pryč, můžu přesto nastoupit? Dá se látka nějak dohnat?

Obecně nedoporučujeme chybět na jakoukoliv část. Nicméně ve výjimečných případech povolujeme krátkou absenci. Záleží na tom, na jak dlouho a o co přesně přijdeš. Domluv se s koordinátorkou. Látka se dá dohnat pomocí materiálů a zápisků od spolužaček.

Img 7253


Zvládnu to, když…

 • Jsem maminka na mateřské a mám práci na částečný úvazek. Myslíte, že zvládnu Akademii?

Každý si čas plánuje jinak, proto nedokážeme na tuto otázku odpovědět se 100% jistotou. Nicméně ti můžeme prozradit, že už jsme měli v Akademii ženy v různých situacích: od maminek se dvěma dětmi a částečným úvazkem až po studentky s plným, a zvládly to. Takže záleží na každým, jak si to celé nastaví.

 • Žiju v jiném městě. Myslíte, že bych zvládala dojíždět?

To záleží čistě na tobě. Měli jsme absolventky, které dojížděly z Liberce nebo Mladé Boleslavi do Prahy na každou výuku. Část výuky ale bude nyní online.

Dcm 0079


Tak jste mě vybrali…

 • Jaké procento výuky z celé Akademie musím absolvovat?

Počet odchozené výuky může být trochu odlišné v jednotlivých tématech (Data, Web, Testování) i městech. Zeptej se nejlépe koordinátorky Akademie.

Přibližně ale můžeš počítat se 100% docházkou na všech hlavních akcích (zahájení, Meet Your Mentor, Galavečer apod.), 80% docházkou na povinných předmětech, 25% docházkou na volitelných předmětech a 75% docházkou na exkurzích.

 • Musím dělat projekt v průběhu Akademie?

Ano, projekt je praktická část Akademie, na které si vyzkoušíš všechny nabyté znalosti. Bez něho Akademii na konci neabsolvuješ a nemůžeme ti udělit certifikát.

 • Kolik účastnic DA většinou nedokončí běh?

Většinou běh nedokončí 1 nebo 2 účastnice. Měli jsme ale i třídy, ve kterých absolvovaly všechny účastnice.

 • Jaké procento účastnic si po Akademii najde práci?

Přibližně 60 % účastnic, které si hledaly práci, si ji po Akademii našly.

Dsc 7800


Potřebuju čas na rozmyšlenou…

 • V jakém období běží Akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen-červen) a na podzim (září-prosinec).

 • Budou se témata Akademie (Data, Web, Testování) každý rok opakovat? Tzn. že když se nepřihlásím tento rok, tak mám jistotu, že v příštím ho otevřete?

To bohužel nemůžeme slíbit. Otevření Akademií se váže na více faktorů. Jeden z nich je poptávka na trhu práce. Snažíme se učit to, co je aktuálně nejvíce žádané. Jestli Akademii otevřeme, víme nejpozději půl roku před dalším během. Proto doporučujeme se přihlásit.

VÍCE O DIGITÁLNÍ AKADEMII

Kdo pro tebe napsal tento příběh?
Anna Mai
Event & Partnerships Coordinator Praha