Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Účastnice

Účastnice
Účastnice akce: Letní škola IT

Letní škola mě vážně nadchla!
Všichni byli moc milí a prostředí FIT ČVUT se mi líbilo a fajn bylo i to, že zde byly studentky z FIT, se kterými jsme se bavily o škole, co je těžký a čeho se naopak vůbec nemusíme bát.

Letní škola IT Ostrava

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol. Pro začátečnice, které se nebojí nakouknout pod pokličku novým technologiím a vyzkoušet si vytvořit webovky nebo grafiku.

Kdy

11. srpna — 17. srpna 2019

Kde

Vysoká škola báňská
(budova Nové auly)
17. listopadu 15/2172
Ostrava,
Česká republika
http://bit.ly/_ODKAZ_NA_MAPKU_SE_SIPKOU

Další informace

Délka trvání: 7d

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: 3.990 Kč vč. DPH

S technologiemi můžeš měnit svět. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT je prostě pro všechny.

Máš jakékoli dotazy? Zavolej naší Irče 776 181 100, odpoví na všechny otázky.

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme

  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
  • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
  • základy programování funkcí pro web

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií, třeba "roztančíme" robota v životní velikosti. V minulých letech jsme si hráli s virtuální realitou nebo s Arduinem.

  • Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
  • V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. Čeká tě exkurze do americké IT firmy, dozvíš se více o ostravském superpočítači nebo budeš grilovat s guru z Microsoftu :)
  • Navštívíš planetárium, kde budeš pozorovat Perseidy, v centru Ostravy si zahraješ týmovou bojovku a zkusíš si, jak uniknout Fake News.
  • Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo začátečnické prvky na akrobatických šálách.
  • Na Letní škole hlavně potkáš partu dalších 20-30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
  • Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!

Chceš vědět víc?

Mrkni na video, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky VŠB-TUO (v Ostravě-Porubě) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Tým

Partneři