Baví tě studovat vlastním tempem z pohodlí domova? Připravili jsme pro tebe několik možností, jak se vzdělávat formou samostudia. Vyzkoušej si kurzy zdarma, díky kterým máš jedinečnou možnost zjistit, které téma tě baví nejvíce.

Tutoriály

Tutoriál je návod krok za krokem. Obvykle představuje práci v určitém softwaru, aplikaci nebo programovacím jazyku. Velmi často využívá záznamy obrazovky nebo screenshoty, na kterých je vidět, jak se co dělá (např. jak se pracuje s vrstvami ve Photoshopu). 

Naše tutoriály můžeš studovat zdarma. Skládají se z deseti 30minutových videolekcí, které jsou doplněny o další studijní materiály - ukázky kódu, praktické příklady a kontrolní otázky - díky kterým si můžeš nejdůležitější učivo zopakovat. Klikni na náhled a vyzkoušej si první lekci nebo se rovnou zaregistruj do studia celého kurzu! 

Videa na YouTube

Pokud se chceš naučit od všeho něco nebo máš třeba jen chvilku při cestě autobusem do práce, jsou tady pro tebe naše kratší vzdělávací videa na YouTube. Najdeš zde spoustu praktických tipů, například:

Jít na Youtube

Online kurzy na IBM SkillsBuild

Na této vzdělávací platformě najdeš stovky online kurzů, které ti mohou pomoci dovzdělat se v IT tématech nebo rovnou zamířit k rekvalifikaci do IT. Výhodou je, že jsou zdarma a také po jejich ukončení dostaneš tzv. badge, tedy certifikát, díky kterému můžeš zaměstnavateli ukázat, co umíš. Většina kurzů je v angličtině, ale několik je také přeložených do českého jazyka. 

Prozkoumej některou z profesních cest:

  • Analytik kybernetické bezpečnosti
  • Datový analytik
  • Projektový manažer
  • Pracovník zákaznického servisu

Nebo balíčky dovedností, které jsou klíčové pro život a zaměstnání v dnešním světě:

  • Připravenost pracovní síly - životopis, LinkedIn, pohovor či práce z domova
  • Způsoby práce - agilita, designové myšlení, podnikání či všímavost
  • Technologické dovednosti - umělá inteligence, blockchain, IoT či open software
Chci se učit s IBM Skills build