Testuju

Víš, že podle některých statistik na testování připadá až 40 % času při vývoji softwaru?

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Kateřina Kučová

Kateřina Kučová
Účastnice akce: Jsem digitální

Workshop mi pomohl zefektivnit práci s Gmail účtem.
Workshop "Gmail krok za krokem" mi maximálně pomohl zefektivnit práci se svým vlastním osobním účtem. Byť se zdá toto téma v současné době jako banální (pracovat s emailem přece umí každý), není tomu ve skutečnosti tak. Stejný chaos, jako jsem měla ve svém osobním účtu, v němž jsem se naprosto nevyznala a děsně mě rozčiloval, se přenášel pak i do normálního života. Kromě efektivní správy účtu Gmail (Zero Inbox, práce se štítky a systém třídění pošty...

IT se začíná starat o spoustu činností, ve kterých by jakákoliv chyba mohla mít vážné následky, a proto se z testování stává hodně důležitá aktivita, které se v IT firmách přikládá velká důležitost.

Na našich testovacích kurzech a workshopech se naučíš jak teoreticky, tak hlavně prakticky, hodně z testování softwaru. Zjistíš jak pracovat s dokumentací, zkusíš si napsat vlastní testovací případy, otestuješ nejrůznější aplikace a zapíšeš si defekty, které objevíš. Získáš tak základní znalosti a dovednosti potřebné pro odstartování kariéry v oblasti testovaní. To je super, viď?

Workshopy začínají celkovým úvodem do testování softwaru, seznámíš se se základní terminologii jako je testovací případ, defekt, uvidíš techniky návrhu testů, modely vývoje softwaru (SDLC), úrovně testování a spoustu dalšího. V další části se ponoříš o praktického použití technik návrhů testů, dotkneme se i databází a SQL a nakonec si ozkoušíš otestovat vybranou aplikaci.

V této sekci se nám daří i spolupracovat s firmami, které si vychovávají nováčky do IT na své testerské pozice a tomu moc fandíme. Ze zpětné vazby víme, že tyto role jsou skvělé pro vstup do IT. Zároveň se bez testování dnes už žádný vývojář neobejde:)