Chci se učit online

Rozcestník zdrojů k samostudiu IT jak z naší dílny, tak i z doporučení naší komunity. Začni hned teď!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Veronika Eningerova

Veronika Eningerova
Účastnice akce: Tvořím web

Účast na workshopu mi pomohla vrátit ztracenou IT sebedůvěru.
Nejsem IT úplně nepolíbená, mám vystudovanou informatiku. Už jsem ale 4 roky na mateřské dovolené a to představuje ve světě IT velký problém. Navštívila jsem 3 workshopy a dalo mi to nad očekávání hodně. Účast na workshopech mi pomohla vrátit ztracenou IT sebedůvěru.

Rád/a by ses naučil/a něco z IT ideálně z pohodlí domova, protože bydlíš daleko, staráš se o miminko nebo je ti to jednoduše v online prostředí bližší?

36293321 1886916841340198 3073223085118193664 O

Pokud ti náš kalendář akcí zatím z jakéhokoliv důvodu nestačí, připravili jsme si pro tebe několik cest, jak se učit. Samozřejmě máš u nás stále dveře otevřené a my doufáme, že se jednou na některé z Czechitas akcí uvidíme.

Možnosti máš hned dvě (a na dalších se pracuje) - online tutoriály z dílny Czechitas a nebo odkazy na jiné super stránky, které jsme v naší komunitě dali dohromady.

Online materiály z dílny Czechitas vznikly pro Akademii programování, můžeš se na ně mrknout tady na webu Akademie programování.

Jiné, volně dostupné zdroje jsme v komunitě seřadili do přehledu, na který se můžeš mrknout níže. Vybereš si, ať už se chceš naučit programovat nebo by sis chtěl/a vytvořit vlastní web.


Tuto stránku průběžně aktualizujeme, tak se sem nezapomeň občas zastavit. Dej nám prosím zpětnou vazbu, kdykoli si některý z výukových materiálů vyzkoušíš a budeš mít chuť podělit se o své hodnocení. Pokud chceš být stále v obraze, přidej se k nám do FB skupiny Chci se učIT.

FB Chci se učIT

Pojďme na to

Mezi nejoblíbenější témata v IT vzdělávání patří tvorba webu (kam patří HTML pro popis struktury stránek, CSS pro popis jejich vzhledu, a programovací jazyky jako je Javascript pro oživení stránek), klasické programování (zde mezi oblíbené zástupce programovacích jazyků patří Python, Java, C#) a datová analytika. Podívej se s námi na pár odkazů, které jsme ti do těchto skupin setřídili.

Tvorba webu

Javascript

Python

Java

C#

Datová analytika

Obecné platformy pro vzdělávací kurzy online

Vedle sesbíraných odkazů existuje řada obecných platforem online vzdělávání, kde se neustále objevují nové kurzy, často nejen ze světa IT. Jejich přehledný seznam najdeš níže, případně s popisem je pěkný výběr na Mimoskolu.cz.

Tady jsou:

Tým