Kariérní rozvoj

Věříme, že ženy mají v IT své místo. Pomůžeme ti nastartovat kariéru v tomto oboru.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Zuzka

Zuzka
Účastnice akce: Meetupy

Parádní akce, už teď se těším na další Czechipub.
Dozvěděla jsem se zajímavé věci, poseděla v příjemném prostředí a pokecala s holkama – zkrátka parádní akce. Už teď se těším na další Czechipub.
Chceš nastartovat kariéru v IT nebo pomoct s jejím nasměrováním?

Věříme, že ženy do IT patří a jsme připravené pro to udělat všechno. Od roku 2014 jsme v informačních technologiích pomohli zaměstnat stovky žen a za naši činnost jsme v roce 2017 získali i Národní cenu kariérního poradenství.

Přijď na naše jednodenní kariérní workshopy, unikátní Job Fair, napiš a my ti poradíme s IT kariérou, podívej se na pozice na našem portálu O práci v IT nebo na příběhy našich absolventek.

Job Fair Czechitas

Kariérní workshopy

Holkám dodáváme sebevědomí a motivaci to vyzkoušet a také rady a tipy jak se do IT dostat, které pozice jsou žádané a jak se chovat na pohovorech. Ve spolupráci s našimi partnery a lektory pořádáme pravidelné soft-skills workshopy v Praze a Brně na téma osobní brand a trendy v IT, jak na životopis a na pohovor.

PŘIHLÁSIT SE

Job Fair Czechitas

Přijď za námi na Job Fair Czechitas a zažij super den s námi a firmami, které mají zájem o nové IT talenty (v říjnu 2020 v Praze a Brně, v kalendáři jsou už termíny). Nejenže se dozvíš aktuální pracovní pozice na trhu, ale i další tipy a trendy v práci v IT. Akce je určená pro všechny - ženy i muže. :)

Jak to probíhalo? Koukni na stránky či na video z akce.


Job Fair Czechitas online 10. dubna 2021


Chceš se zorientovat v IT pozicích?

Připravili jsme pro tebe, za podpory EU a ve spolupráci s Accenture, video a infografiky 12 typických IT pozic, které dnes a denně vídáváme v pracovních nabídkách firem.

Na portálu O práci v IT zjistíš, co dělá v práci tester, Frontend a Backend vývojář, BI analytik a další a jaké znalosti jsou potřeba pro dané pozice.

12 TYPICKÝCH POZIC


Kariérní koučink

Pro posun ve tvé kariéře jsme pro tebe připravili individuální kariérní setkávání s koučkou Petrou Drahoňovskou v Praze a Monikou Ptáčníkovou v Brně. Pomůžeme ti promyslet a zmapovat, kam profesně směřuješ a jaké jsou tvé hodnoty. Výstupem je zpracovaná „diagnostická myšlenková mapa“, která je vodítkem pro tvůj další rozvoj. Vše ti pomůžeme zapracovat do tvé osobní prezentace na pohovoru i obecně, tvého CV, LinkedIn i motivačního dopisu. Délku setkání, místa a času si nastavíš sama individuálně podle svých potřeb.

Chci kariérní koučink

Už víš, kam směřovat, a hledáš práci nebo stáž v IT? Ozvi se nám a dáme to dohromady!

Chci práci

Nabídky práce u našich partnerských firem

Podporují nás a chtějí víc holek v IT. Chceš programovat, psát web, nebo třeba testovat aplikace? Pak zkus nabídky našich partnerských firem a odstartuj svou kariéru v IT. Třeba si vybereš z volných pozic u našich partnerů.

Avast, Google, Microsoft, Nestlé, Oracle|NetSuite, SAP, T-Mobile

Každý rok našimi kurzy prochází tisíce holek a žen. Řada z nich pak ve studiu IT pokračuje dál, nebo odstartuje úplně novou kariéru. A proto to děláme. #TvorimePribehy

Kam vedou cesty absolventek našich kurzů?

Vždycky máme radost, když se nám některá z holek ozve s tím, že jsme jí pomohli nastartovat úplně novou kariéru. Přečti si příběhy několika z nich. Láká tě to taky? Není nic jednoduššího. Začíná to na našich kurzech.

Tvorime Pribehy Lenka

Adéla Větrovcová

Když jsme potkali Adélu, bylo jí 26 let a snila o práci grafičky v oblasti her. V Czechitas prošla celou řadou kurzů, včetně těch intenzivních. Teď se dostala do jedné z největších českých firem ve svém vytouženém oboru a dostala příležitost na sobě pracovat.

„Hned na prvním kurzu mě totálně nadchl jejich přístup a celá komunita. V průběhu jsem zjistila, čeho chci v IT dosáhnout a díky Czechitas jsem před pár dny získala svou vysněnou práci v herním průmyslu.“

- Adéla Větrovcová

Běla Beránková

Běla u nás absolvovala jednodenní kurz HTML/CSS a DataGirls. Pak se rozhodla vzít příležitost za pačesy a zúčastnit se našeho týdenního testerského kurzu. Teď pracuje jako softwarová testerka.

„Díky workshopům od Czechitas jsem získala práci na hlavní pracovní poměr v IT firmě. Děkuju moc za nakopnutí k nové kariéře. Už teď se těším na další kurzy!“

Michaela Kuchařová

Míša Kuchařová byla jednou z účastnic našich dětských kurzů. Dneska pracuje jako juniorní vývojářka v C#.

„O Czechitas jsem se dozvěděla od kamaráda a ihned mě celý koncept zaujal. Absolvovala jsem u nich několik jednodenních i intenzivních kurzů a později s nimi začla i učit další holky. Nejvíc mě nadchlo programování v C# a holky mi dokonce pomohly najít skvělé pracovní místo jako juniorní vývojářka.“

Veronika R.

Verča pracuje v HR, ale uvědomila si, že ji více než práce s lidmi baví práce s čísly. Tak začala programovat na našich kurzech a studovat informatiku na VŠ.

„Absolvovala jsem v Czechitas kurz C#. Ačkoliv jsem netušila, do čeho jdu, ukázalo se, že programování může být zábava. A že holky do IT fakt patří. Obdivuji jejich neustálou podporu, zájem o názory ostatních a snahu věci měnit a zlepšovat. Pouze díky nim už také jednám s konkrétní IT firmou o pracovním úvazku.“

Kam dále?

DOSTÁVAT NOVINKY Z CZECHITAS

PROZKOUMAT DALŠÍ OBLASTI IT

Otevřené registrace

V nejbližších 6 měsících nejsou otevřené žádné registrace.

Všechny akce

Tým