Známe vítězky soutěže Cena Czechitas

Letošní ročník soutěže opět dokázal, že holky do IT patří!

Cena Czechitas, soutěž o nejlepší dívčí bakalářskou práci psanou na téma související s IT, se konala už počtvrté. A které práce oslnily porotu?

Od začátku ledna do konce února byla otevřena registrace, kdy mohly dívky obhajující svoji práci v období únor 2019 až únor 2020 přihlásit svoji bakalářskou práci do této soutěže. Zastoupení univerzit bylo velmi pestré - bakalářské práce pocházely z 7 různých vysokých škol (Česká zemědělská univerzita, Technická univerzita v Liberci, Masarykova univerzita v Brně, Vysoká škola ekonomická v Praze, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Technická univerzita Ostrava). Největší zastoupení měla Masarykova univerzita, ze které bylo přihlášeno 8 bakalářských prací.

Dsc 4128

Přijaté bakalářky jsme potom předali zástupcům partnerských IT firem, aby práce přečetli a vybrali ty nejlepší. Takto vybrali 8 finalistek. Ty byly potom rozděleny do partnerských firem a následující měsíc měly projít mentoringem. Během této doby finalistky mohly s mentorem rozvinout svoji práci dál. Holky tak získaly možnost řešit svůj projekt s lidmi z praxe a nahlédnout do firem.

Plánovaný časový harmonogram tohoto ročníku narušila situace kolem Covid-19 a slavnostní vyhlášení vítězek se tak odložil o měsíc a půl. Tyto týdny se ale efektivně využily, holky totiž mohly pokračovat v mentoringu.

Dne 11. 6. 2020 nám už situace dovolila se společně setkat a vybrat tři nejlepší bakalářské práce tohoto ročníku. Slavnostní zakončení se konalo v Praze na Václavském náměstí v Czechitas Home. Setkali se zde všechny finalistky (jedna online :)), jejich přátelé a rodina, zástupci partnerských firem a tým Czechitas.

Dsc 4115

Nejlepší tři práce vybírala porota složená ze zástupců firem Accenture, Honeywell, Oracle/Netsuite a SAP. Finalistky představili veřejnosti a porotě své práce a objasnily potenciál přesahu práce do praxe. Porota hodnotila originality nápadu, kvalitu zpracování, přesah do praxe, inovační potenciál záměru, míru posunu projektu v rámci mentoringu a také prezentaci na tomto galavečeru.

A Cenu Czechitas vyhrávají...

Porota to neměla vůbec jednoduché, všechny práce byly úžasné, ale výherkyně mohly být jen tři. :) Vítězné projekty v soutěži Cena Czechitas jsou:

Model pohybu šestinohého kráčejícího robota od Nguyen Minh Thao,

Návrh a konstrukce zařízení využívající technologii RFID pro identifikaci závodníků od Kamily Liškové,

Vizualizace pro robotickou platformu RoFI od Markéty Naušové.

Gratulujeme! ❤

Autorky si odnesly věcné ceny od partnerů a finanční odměnu ve výši 5.000 Kč. Velké díky patří partnerům, Accenture, Honeywell, RedHat, Oracle/Netsuite, Škoda Auto, SAP, Thermo Fisher Scientific za podporu Ceny Czechitas 2020, a také všem talentovaným holkám, které přihlásily svoji práci. Věříme, že další ročník bude alespoň tak silný jako tento.

Dsc 4806

Dsc 4777
Kdo pro tebe napsal tento příběh?