Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Získali jsme světové ocenění Equals in Tech a zúčastnili se finále soutěže Neziskovka roku

#
min

Czechitas je historicky první organizací v Česku, která dostala ocenění Equals in Tech.

Equals in Tech

Nedávno jsme získali cenu Equals in Tech ve švýcarské Ženevě. Toto ocenění předává Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), což je specializovaná agentura OSN pro informační a komunikační technologie. Ocenění Equals in Tech založilo ITU v roce 2016 s cílem zmírnit genderovou digitální propast. Ocenění se uděluje ve čtyřech kategoriích: Access, Skills, Leadership a Research a my jsme zvítězili v kategorii SKILLS.

„Celkově se přihlásilo víc než 155 projektů z celého světa a my jsme historicky první organizace v Česku, která ocenění dostala, což je pro nás obrovská pocta. Nominaci jsme podávali už v minulosti, ale ocenění jsme získali až nyní. To dokazuje, že jsme už dozráli ve vskutku profesionální organizaci, která obstojí v celosvětovém měřítku. ITU nás podle svých slov ocenila nejen za naše úspěchy, ale především proto, že se stáváme důležitým vzorem pro podobné organizace na celém světě,“ dodává Olga Maximová, ředitelka Czechitas pro mezinárodní spolupráce a vztahy s dárci.

Neziskovka roku

Vítězem v kategorii Velká neziskovka, které se účastní neziskové organizace mající alespoň 20 pracovních úvazků, se stal zapsaný ústav Dobromysl. Moc gratulujeme! My jsme se probojovali mezi nejlepší tři neziskovky v této kategorii. Nezávislé prestižní ocenění Neziskovka roku uděluje od roku 2012 Nadace rozvoje občanské společnosti nejlépe vedeným neziskovým organizacím v České republice.

Postupu do finále prestižního ocenění Neziskovka roku si velmi vážím. Potvrzuje celému týmu Czechitas, komunitě IT profesionálů, našim partnerům a dárcům, že jdeme správným směrem jak v osvětě a vzdělávání žen v digitálních dovednostech, tak ve vedení a profesionalizaci naší neziskové organizace. Každý rok zvyšujeme kvalitu kurzů a aktualizujeme jejich obsah s ohledem na změny na trhu práce. V letošním roce plánujeme proškolit v základních až pokročilých informačních dovednostech dalších 15 tisíc lidí,” říká ředitel Czechitas Ondřej Čejka.
photo credit: Neziskovka roku

Podpořte s námi vzdělávání žen a mládeže v oblasti IT.

Kdo pro tebe napsal tento příběh?

Czechitas Podcast

Příběhy, které vytvářejí ženy v IT - protože IT je budoucnost. I tvoje!

Zůstaňme v kontaktu

Odebírej náš měsíční newsletter, ve kterém se seznámíš s IT, najdeš inspirativní příběhy, novinky z oboru, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter