Smysluplný dárek pod stromeček? Daruj vstupenku do světa IT.
Dárkové poukazy

Spouštíme vlastní nadační fond

#
min

Je to tady! Prostřednictvím fondu poskytneme zdarma vzdělání znevýhodněným skupinám.

Nadační fond Czechitas poskytne znevýhodněným skupinám možnost vzdělávat se v perspektivním oboru, který nabízí jen v Česku více než 20 000 volných pracovních pozic.

Podmínky na trhu práce se mění – firmy zpomalují v náboru nových zaměstnanců a navíc, v důsledku digitalizace a automatizace, se spousta pracovních pozic brzy změní nebo dokonce zanikne. Celoživotní vzdělávání a rozvoj v digitálních dovednostech je proto nezbytný i pro udržení aktuální pracovní pozice, zejména pak ve vyšším věku. Ne každý si ale může dovolit uvolnit finance na vzdělávání vzhledem ke zhoršující se ekonomické situaci způsobenou nejen inflací a rostoucími cenami energií a nájemného.

V Czechitas chceme podpořit ty, kteří to nejvíc potřebují – znevýhodněné skupiny. Proto spouštíme vlastní nadační fond, prostřednictvím kterého dáme možnost vzdělávat se v perspektivním oboru – IT. V prvním projektu nadačního fondu pomůžeme ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si dovolit kurzovné ve výši dotovaných cen kurzů Czechitas ani rozdělené do několika splátek. 

Budeme pravidelně vypisovat kurzy, v rámci kterých se budou moct využít stipendia na studium. Nadační fond pokryje sto procent nákladů na absolvování kurzu. Znevýhodněné ženy se o něj budou moct ucházet prostřednictvím žádosti, která bude brzy zveřejněna na webu fondu. Hlavním kritériem výběru bude ekonomická a osobní situace a motivace žadatelky. Kromě vzdělávání samotného budeme pomáhat získat pracovní pozici dle aktuálních zkušeností a plánovat další kariérní rozvoj. 

Na dobrou věc 

Do nadačního fondu může přispět jednotlivec i firma, libovolnou částkou jednorázově nebo pravidelně. Dárci tak darují možnost zlepšit život těm, co si nemohou dovolit zaplatit studium. 

Podpořit nás můžete buď formou jednorázového příspěvku nebo trvalým příkazem.

ČÍSLO ÚČTU

2202326673/2010

Czechitas mají nízké kurzovné díky podpoře partnerů

Ceny kurzů Czechitas jsou dlouhodobě hluboce pod průměrem tržních cen srovnatelných IT kurzů. Díky štědré podpoře od partnerů, kteří jsou hlavním zdrojem financování Czechitas, a taky zapojení IT profesionálů dobrovolně nebo za symbolickou odměnu je cena kurzů až o 80 % nižší, než jsou náklady na vytvoření a realizaci těchto studijních programů.

„Czechitas chtějí zachovat vynikající kvalitu vzdělávání a zároveň udržet ceny dostupné pro širokou veřejnost. Nadační fond jsme založili právě proto, abychom dali všem, bez ohledu na jejich ekonomickou situaci, šanci zúčastnit se našeho kurzu a změnit svoji kariéru.“ Ondřej Čejka, ředitel organizace Czechitas

Více informací o nadačním fondu najdete na www.nadacnifondczechitas.cz

Kdo pro tebe napsal tento příběh?

Czechitas Podcast

Příběhy, které vytvářejí ženy v IT - protože IT je budoucnost. I tvoje!

Zůstaňme v kontaktu

Odebírej náš měsíční newsletter, ve kterém se seznámíš s IT, najdeš inspirativní příběhy, novinky z oboru, ale i pozvánky na konference. Čas od času ti dohodíme slevu na vstup, zajímavé pracovní příležitosti nebo tipy, kde se dál vzdělávat. Buď v obraze!

Odebírej Newsletter