Pomáháme ženám najít práci v IT.

Jsme nezisková organizace, která pomáhá převážně ženám a dětem poznat svět informačních technologií.

vyplnit Dotazník

IT je profese budoucnosti a v Česku aktuálně chybí 20 000 IT odborníků. Využij této příležitosti a najdi nové uplatnění na trhu práce.

Studuj s námi

Intenzivní studium Digitální akademie v českém jazyce je tím největším krokem ke změně práce. V rámci výuky se budeš potkávat se skupinou dalších studentek a s našimi lektory a kouči, kteří jsou skutečnými kapacitami ve svém oboru.

Vyber si z témat:
Testování
Datová analýza
Vývoj webu
zdarma
online i osobně
Digitální akademie
v češtině

Studuj po vlastní ose

Samostudium je skvělou cestou, jak si rozšířit znalosti ve tvém rodném jazyce a zároveň zvýšit uplatnění na trhu práce. Rozhodně tě v tom nenecháme samotnou. Můžeš se také těšit na podporu, konzultace, kariérní workshopy a inspirativní setkání.

Vyber si z témat:
IT support
Digital Marketing & E-Commerce
zdarma
online
Samostudium
v ukrajinštině

Nevíš si rady s výběrem?

Pokud se chceš dozvědět víc a nejsi si jistá, kterou formu studia zvolit, přihlas se na setkání. Dozvíš se, jaké máš s Czechitas možnosti a poradíme ti, který kurz je pro tebe ten pravý.

1) 13. 2. 2023 17:30-19:30 prezenčně v Praze

2) 8. 3. 2023 17:00-19:00 online

Poznámka: Náš interní a registrační systém je v českém jazyce, proto doporučujeme stažení pluginu pro automatický překlad v prohlížeči, bude se ti určitě hodit při vyplňování přihlášky nebo při pročítání popisků našich kurzů.

Proč jít pracovat do IT?

 1. Vysoké platy a štědré benefity

  Plat na juniorní pozici v IT se zpravidla blíží celorepublikovému průměru 35 tis. Kč, velmi rychle ale stoupá k průměrné hodnotě 66 tisíc korun. Firmy se naučily své zaměstnance opravdu hýčkat, takže široká škála benefitů je samozřejmostí.
 2. Jistá perspektiva do budoucna

  Obor neuvěřitelně roste. S postupem digitalizace a automatizace se stávají ajťáci základní potřebou přežití firem. Uplatnění nacházejí ve všech oborech podnikání.
 3. Neustálý nedostatek odborníků a šance pro nováčky

  Právě rostoucí potřeba dalších a dalších expertů vede neustálému nedostatku lidí v oboru. Podniky jsou tak stále více ochotnější přijmout i motivované začátečníky.

 4. Jde to i bez vysoké školy

  Pro práci v IT není třeba mít vysokoškolský titul z informatiky. Stačí si vybudovat pevné základy a mít motivaci se dále učit.
 5. Home office a flexibilní úvazek jako standard

  Přítomnost v kanceláři ani pevně stanovená pracovní doba není pro IT společnosti vždy nezbytná. Důležitá je kvalitně odvedená práce a pokud to tvá pozice a pravidla firmy dovolují, je často na tobě, kdy a odkud pracuješ.
 6. Stále něco nového

  Pokud se ráda se učíš a baví tě přicházet na nová řešení nových problémů, pak jsi v IT správně.

V Česku chybí 20 000 IT odborníků.
Pojď to s námi změnit!

Posuneme tvou kariéru správným směrem

Pokud chceš pracovat v IT, ale nevíš, jak začít nebo už delší dobu práci v IT hledáš, ale zatím neúspěšně, využij zdarma hodinové kariérní konzultace, které probíhají online přes platformu Google Meet nebo Zoom.

Pro registraci napiš konzultance Lucii Hynkové na e-mail lucie.hynkova@czechitas.cz.
Poznámka: Komunikace s Lucií a setkání proběhne v anglickém nebo českém jazyce.

O Czechitas

Jsme komunita, která překonává genderové rozdíly v digitálních dovednostech prostřednictvím kurzů v oblasti IT.

Prvotní myšlenkou při zakládání Czechitas v roce 2014 bylo vzdělávat ženy, aby získaly práci v IT.
Dnes se snažíme nadchnout do technologií i děti a mládež a ukázat jim, že i oni se můžou stát tvůrci, kteří pomocí technologií budou měnit svět. Informační technologie jim představujeme hravou formou, při které si procvičí logické myšlení.

Zájem o technologie a chuť neustále se učit budou v budoucnosti klíčové dovednosti na trhu práce. Jsme tady pro ty, co chtějí získat práci v IT, ale i pro IT nepolíbené, kteří si jen chtějí rozšířit obzory a mít přehled, co se pod IT zkratkou vlastně ukrývá.

Pořádáme kurzy programování, datové analýzy, tvorby webu a spoustu dalšího. Na jeden večer nebo i tři měsíce. Od úplných začátečnic až po pokročilejší. Motivujeme ženy, vzděláváme je a pomáháme jim najít vysněnou práci v oboru.

Propojujeme je s partnerskými firmami, které vítají různorodost v pracovních týmech. Se znalostmi IT můžeš získat novou práci, zlepšit se v té současné nebo si založit vlastní projekt.

Ať už s IT začínáš nebo už máš něco za sebou, přijď na naše setkání. Poradíme ti, s čím začít!

Děkujeme za spolupráci

Pokud máte zájem podpořit vzdělávání Ukrajinek, kontaktujte Head of Partnerships & Career Development Věru Janičinovou na vera.janicinova@czechitas.cz

Potřebuješ poradit?

Oksana Sovinska
Coordinator
ukrajina@czechitas.cz