NASTARTUJ SVOU KARIÉRU V IT

Bezplatné studium Digitální akademie je tím správným krokem k rekvalifikaci. Během půl roku můžeš začít pracovat jako datová analytička, softwarová testerka nebo frontend vývojářka.

Zdarma

Vybrané ukrajinské ženy budou studovat bezplatně. Před začátkem výuky je třeba uhradit zálohu ve výši 4 990 CZK, kterou po úspěšném zakončení Akademie vracíme.

Online i osobně

Více než 50 % výuky probíhá hybridně (prezenčně i online zároveň) a zbytek pouze online. Osobní účast doporučujeme, poznáš tak inspirativní komunitu, která ti bude maximálně nápomocná.

česky

Kurz probíhá v češtině, kterou bys měla ovládat minimálně na úrovni B1. Během studia se ti bude hodit také angličtina na úrovni minimálně B1.

na JAŘE

Registrovat se můžeš od  20. 11. 2023 do 22. 1. 2024. Studium oficiálně začíná v březnu 2024.

intenzivně

Studovat budeš 3x - 4x týdně ve večerních hodinách a celou sobotu. Kurzu věnuješ přes 300 hodin a budeš průběžně plnit domácí úkoly a pracovat na týmovém projektu.

Vyber si ze tří studijních oborů:

Datová analýza

Pokud jsi analytická i kreativní zároveň, nezalekneš se velké tabulky s daty a rovnou přemýšlíš, jak z ní vytáhnout to nejužitečnější a efektivně to zobrazit, zaměř se na datovou analýzu.

Více informací

Získáš základ pro to, abys mohla pracovat jako junior BI analytička nebo junior datová analytička, zkrátka vše potřebné pro práci datové analytičky.

Budeš umět pracovat s databázemi, čistit data, vizualizovat je a tvořit analýzy. Naučíš se základy SQL, programování v jazyce Python a pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem. K tomu všemu rozvineš své prezentační schopnosti na lekcích komunikačních dovedností a na individuální konzultaci ti náš kariérní kouč nabídne své poradenství, abys mohla vykročit vstříc nové kariéře kompletně připravená.

Prohlédni si modelový rozvrh pro Brno, Ostravu a Prahu. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Testování

Jsi pečlivá a organizovaná, máš analytické myšlení a ráda komunikuješ? Pokud ano, pak je pro tebe testování tou pravou disciplínou.

Více informací

Získáš základ pro to, abys mohla nastoupit na juniorní pozici softwarové testerky nebo QA Engineerky.

Naučíš se principy a techniky testování v rámci agilního přístupu k vývoji softwaru. Kromě analýzy uživatelských požadavků, budeš umět testovat aplikace a své výsledky reportovat. Vše si vyzkoušíš na reálném projektu, kde si postupně osvojíš jednotlivé aspekty testování – psaní a spouštění testů nebo reportování chyb. Podíváme se na zoubek i základním technickým dovednostem, bez kterých se v této práci neobejdeš. K tomu všemu rozvineš své prezentační schopnosti a také tě čekají lekce komunikačních dovedností a na individuální konzultaci ti náš kariérní kouč nabídne své poradenství, abys mohla nové kariéře vykročit vstříc kompletně připravená.

Prohlédni si modelový rozvrh pro Brno a Ostravu. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Vývoj webu

Jestli ráda vymýšlíš vlastní projekty od nuly, jsi orientovaná na detail a zároveň chceš tvořit věci, které bude někdo s radostí používat, pak pro tebe bude ideální volbou frontend vývoj.

Více informací

Získáš znalosti a dovednosti, které potřebují juniorní frontend vývojářky pro svou práci.

Naučíš se tvořit frontendové webové aplikace. Získáš základní zkušenosti s obecnými principy vývoje aplikací, technologií HTML/CSS, programovacím jazykem JavaScript a frameworkem React. Budeš se věnovat tématům jako je komponentová architektura, komunikace se serverem, zobrazování a zpracování dat či verzovací systém Git. Seznámíš se také se základy UX a UI designu a rozvineš své prezentační a komunikační dovednosti.

Prohlédni si modelový rozvrh zde. Studium vyžaduje hodně času a energie, nejen na výuku, ale i na domácí úkoly a práci na projektu. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to!

Předběžný harmonogram

Od 20. listopadu 2023 do 22. ledna 2024

probíhá přihlašování do rekvalifikačního programu Digitální akademie.

Na začátku února

se dozvíš, jestli jsme tě do programu přijali.

Během února

absolvuješ přípravný kurz češtiny a prerekvizitní kurzy.

Od března do června

probíhá kurz Digitální akademie.

V polovině roku 2024

můžeš získat novou práci v IT.

* V ideálním případě. Záleží to na tvém osobním zapojení, tvrdé práci a motivaci

Proces přihlášení krok po kroku:

1

Pečlivě si přečti všechny informace, které k Digitální akademii na této stránce uvádíme. Pokud budeš mít dotazy, obrať se na naši ukrajinskou koordinátorku Oksanu prostřednictvím e-mailu ukrajina@czechitas.cz.

2

Založíš si účet na moje.czechitas.cz a vyplníš v českém jazyce přihlášku. Pokud nevíš, jak vyplnit přihlášku, podívej se TADY.

(Poznámka: Náš registrační systém je v českém jazyce, proto doporučujeme stažení pluginu pro automatický překlad v prohlížeči, bude se ti určitě hodit při vyplňování přihlášky nebo při pročítání popisků našich kurzů).

3

Po registraci obdržíš odkaz na videotutoriál Poznej svět IT: přehled pojmů, který je povinné nastudovat ještě před vstupním pohovorem.

4

Absolvuješ online vstupní pohovor v českém jazyce. Zaměříme se na ověření úrovně češtiny potřebné pro absolvování Akademie a na porozumění IT problematiky z videotutoriálu.

5

Pokud na vstupním pohovoru ověříme, že splňuješ požadavky (umíš česky na komunikativní úrovni a jsi ukrajinská žena zasažená válkou) zařadíme tvou přihlášku mezi další uchazečky o kurz Digitální akademie.

6

Pokud tě přijímací komise vybere jako účastnici, budeš pozvána na absolvování prerekvizitních kurzů a kurzu češtiny, abys mohla na podzim začít se studiem Digitální akademie. Budeš také vyzvána k uhrazení zálohy 4990 CZK, kterou ti po úspěšném zakončení studia vrátíme.

Kritéria výběru

Do Digitální akademie vybíráme zájemkyně opravdu pečlivě. Rozhodujícími faktory je znalost českého a anglického jazyka, místo bydliště nebo například vnitřní motivace. Pro více informací se podívej tady.

Ideální uchazečka

Co Digitální akademie zahrnuje?

Před začátkem studia tě čeká

 • intenzivní dvoutýdenní kurz češtiny (Kurz je zaměřený na sladění úrovní češtiny všech ukrajinských účastnic a na pojmy ze světa IT. Není však dostatečný pro získání požadované úrovně jazyka.)
 • povinné 2-3 prerekvizitní kurzy Czechitas zdarma dle tématu Akademie (v českém jazyce);
 • příspěvek na hlídání dětí v době výuky;
 • zapůjčení notebooku.

V průběhu studia získáš

 • komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky, testování nebo webového vývoje;
 • ukrajinsky/rusky mluvící kouč, který ti bude k ruce, když se ztratíš;
 • cenné kontakty a příležitosti k novému uplatnění a práci;
 • propojení na partnerské firmy a možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury;
 • poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu;
 • možnost připojit se nad rámec Digitální akademie k nepovinnému kurzu angličtiny se zaměřením na studovanou oblast IT a na přípravu na pohovor;
 • při úspěšném absolvování dostaneš relevantní pracovní nabídku od některé z partnerských firem.

Studium zahrnuje

 • povinné a nepovinné předměty: všední dny ve večerních hodinách (cca od 18:00 do 21:00) a jeden den o víkendu (cca od 10:00 do 18:00);
 • samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je potřeba samostatná a skupinová práce na domácích úkolech a samostudium pomocí online zdrojů;
 • exkurze do firem ve večerních hodinách v pracovních dnech;
 • závěrečný projekt, který dokáže objem tvých získaných znalostí a praktickou zkušenost. K dispozici ti bude po celou dobu mentor nebo mentorský tým z partnerských firem;
 • hackathon: den/dny, ve kterých se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech;
 • závěrečný test: ke konci studia absolvuješ online test;
 • galavečer: odprezentuješ svůj závěrečný projekt za účasti odborné komise, mentorů, lektorů a zástupců firem.

Kritéria úspěšného zakončení studia

 • budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty, 80% na exkurze;
 • splníš povinné domácí úkoly;
 • výsledky práce na svém projektu odprezentuješ na Galavečeru;
 • uspěješ v závěrečném testu;
 • budeš vyplňovat zpětné vazby.

Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.

Děkujeme za spolupráci

Za stipendia pro Ukrajinky a kariérní konzultace děkujeme těmto partnerům.

Pokud máte zájem podpořit vzdělávání Ukrajinek, kontaktujte Head of Partnerships & Career Development Věru Janičinovou na vera.janicinova@czechitas.cz

Potřebuješ poradit?

Oksana Sovinska
Coordinator
ukrajina@czechitas.cz