DOPROVODNÉ VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY

pro studenty programu Work In Tech Ukraine

Studiem program Work In Tech zdaleka nekončí!

Jakých doprovodných aktivit můžeš bezplatně využívat, pokud se aktivně věnuješ studiu IT support nebo Digital Marketing?

Pravidelné odborné konzultace

Na skupinových konzultacích, takzvaných open hours, se podíváme na studijní látku, kterou se učíš na platformě Google Coursera - IT support nebo Digital marketing & E-Commerce. S problematikou, které nerozumíš nebo kterou chceš poznat víc do hloubky, ti pomohou naši lektoři, experti se spoustou praktických zkušeností. Konzultace se konají pro skupiny minimálně pěti osob a probíhají pravidelně každý týden.

Jednou týdně od 17:00 do 18:00

online

v češtině s rusky a anglicky mluvící podporou

Přihlásit se

Workshop #IAmRemarkable

- workshop od Google k posílení sebedůvěry

Trápí tě nedostatek sebedůvěry? Během devadesátiminutového workshopu se z různých úhlů pohledu podíváš na svou sebeprezentaci a osvojíš si cenné dovednosti, díky kterým si budeš jistější jak své úspěchy a kvality co nejlépe prodat. Pod vedením vyškoleného facilitátora #IAmRemarkable zjistíš, jak otevřeně mluvit o svých výsledcích v práci i v osobním životě.

17. května od 17:00 do 19:00

online

v ukrajinštině

Přihlásit se

Kariérní workshopy

Jak napsat životopis, který zaujme?

Vylepšíš si svůj životopis tak, aby odrážel nejnovější trendy na českém trhu práce a prodal tě na trhu práce co nejlíp. Zjistíš, jak a proč v životopisu reflektovat svoji osobní značku. Zaměříme se také na to, jak si nastavit svou profesní vizi a jak prodat dosavadní zkušenosti v situaci, kdy se posouváme do nového oboru (třeba do IT) a ještě nemáš tolik co nabídnout. Získáš také přehled o aktuálních trendech na trhu práce – co v dnešní době při hledání práce funguje a co naopak ne. Workshopem tě provede zkušená kariérní specialistka Petra Drahoňovská.

5. června od 17:30 do 20:30

online

v češtině s ukrajinským tlumočníkem

Přihlásit se

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Zajímá tě, jak správně odpovědět na záludné otázky personalistů? Chceš se dozvědět, jak se co nejlépe připravit na pohovor? A co očekávat typicky právě u firem na českém trhu práce?Aby pro tebe příští pohovor nebyl strašákem, tak se společně podíváme na to, jak se na výběrové řízení připravit, na co nezapomenout a jak odpovědět na nejčastější personální otázky, se kterými se na pohovoru můžeš setkat. Zjistíš, jak vypadá tzv. AC (Assessment centrum), jak se testují IT znalosti, jak se autenticky a efektivně sebeprezentovat. Dále si řekneme, co dělají jednotlivé IT pozice a jaké jsou nároky na juniorní kandidáty. Workshopem tě provede zkušená kariérní specialistka Petra Drahoňovská.

8. června od 17:30 do 20:30

online

v češtině s ukrajinským tlumočníkem

Přihlásit se

Komunita

Komunitní podpora

Pokud si s něčím nevíš rady, nezapomeň, že se na nás můžeš kdykoli obrátit. A zároveň i ty můžeš s dalšími studenty kdykoli sdílet tvé zkušenosti, úspěchy (ale klidně i neúspěchy:) nebo třeba tipy na zajímavé články a jiné studijní materiály. Pro komunitní online setkávání a sdílení dotazů, tipů i radostí využij naši facebookovou skupinu.

Komunitní setkávání

Chystáme pro tebe několik meetupů, na kterých se budeš moct dozvědět něco nového ze světa IT a uplatnění na českém trhu práce, ale také se seznámíš s dalšími studentkami a s Czechitas komunitou.

Máme toho ale ještě mnohem víc! Další workshopy poskytuje naše partnerská organizace InBáze a každý student může po absolvování prvního kurzu (obor Digital Marketing obsahuje celkem 7 kurzů a IT support 5 kurzů) na platformě Google Coursera využít 2-3 nabízené služby.

Kurzy a workshopy organizace InBáze

 • Kurz českého jazyka

  Při hledání práce se v Česku bez znalosti českého jazyka rozhodně neobejdeš. Ať už začínáš od nuly nebo už něco málo umíš, ale chceš na sobě dál pracovat, využij této možnosti. Kurz je pro úplné a falešné začátečníky.
 • Kurz anglického jazyka

  Angličtina je bezesporu jazyk, který ti na cestě za vysněnou prací může pomoci. A co víc, IT i marketing jsou obory, které jsou angličtinou protkány skrz na skrz. Taky tento kurz je pro úplné a falešné začátečníky. Přihlas se a udělej ze svých jazykových znalostí přednost!
 • Sociálně-právní poradenství a psychologická konzultace

  Víme, že v Česku nejsi v jednoduché situaci a chceme ti proto co nejvíce pomoci a poradit také v sociálně-právních záležitostech nebo tě třeba jen vyslechnout a podpořit.
 • Skupinový koučing

  Na skupinovém sezení s koučem si ujasníš, jakých změn chceš dosáhnout a budete společně hledat možné cesty.
 • Kariérní poradenství

  Jaká je tvá vysněná práce? Na co máš talent a kde naopak cítíš, že máš mezery? Na skupinovém setkání se spolu s lektorkou podíváte na kariérový rozvoj. Zjistíš, jak si definovat kariérní cíle a jak můžeš co nejlépe rozvinout svůj potenciál.
 • Workshopy zaměřené na úspěšnou sebeprezentaci a získání zaměstnání

  Uf. Kurz se chýlí ke konci a za pár týdnů získáš vytoužený certifikát? Připrav se na hledání práce co nejlépe. Na prezenčním workshopu (v Praze) zjistíš, jaká je situace na českém trhu práce, jaké jsou možnosti uplatnění, ale také získáš spoustu užitečných rad, jak na poutavý životopis a jak se co nejlépe připravit na pracovní pohovor.
 • Hlídání dětí

  Pokud máš malé dítě, ale chceš osobně dorazit na některou ze zmíněných doprovodných aktivit organizace InBáze, dej nám o tom vědět a my zajistíme hlídání.
Přihlásit se

Potřebuješ poradit?

Vilena Taraskina

Project Coordinator

ua.coursera@czechitas.cz