DOPROVODNÉ VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY

pro studenty programu Work In Tech Ukraine

Studiem program Work In Tech zdaleka nekončí! Doprovodných aktivit můžeš zdarma využívat až do konce prosince 2023.

Pravidelné odborné konzultace

Na skupinových konzultacích, takzvaných open hours, se podíváme na studijní látku, kterou se učíš na platformě Google Coursera - IT support nebo Digital marketing & E-Commerce. S problematikou, které nerozumíš nebo kterou chceš poznat víc do hloubky, ti pomohou naši lektoři, experti se spoustou praktických zkušeností. Konzultace se konají pro skupiny minimálně pěti osob a probíhají pravidelně každý týden.

Jednou týdně od 17:00 do 18:00

online

V ČEŠTINĚ S UKRAJINSKY A ANGLICKY MLUVÍCÍ PODPOROU

Přihlásit se

Pravidelné komunitní úterý

Komunitní setkání jsou skvělou příležitostí si popovídat se svými spolužáky i s námi z Czechitas, sdílet si navzájem své aktuální radosti i starosti, ať už se týkají studia, kariéry i osobního života a zároveň se dozvědět něco nového. Setkání probíhají pravidelně každý týden v hybridním formátu - osobně v Praze i online.

Každé úterý od 16:00 do 18:00

Praha i online

v ukrajinštině

Přihlásit se

Kariérní workshopy

Jak napsat životopis, který zaujme?

Vylepšíš si svůj životopis tak, aby odrážel nejnovější trendy na českém trhu práce a prodal tě na trhu práce co nejlíp. Zjistíš, jak a proč v životopisu reflektovat svoji osobní značku. Zaměříme se také na to, jak si nastavit svou profesní vizi a jak prodat dosavadní zkušenosti v situaci, kdy se posouváme do nového oboru (třeba do IT) a ještě nemáš tolik co nabídnout. Získáš také přehled o aktuálních trendech na trhu práce – co v dnešní době při hledání práce funguje a co naopak ne. Workshopem tě provede zkušená kariérní specialistka Petra Drahoňovská.

Workshopy již proběhly a nový termín neplánujeme. Pokud máš zájem o nasdílení materiálů ke studiu, napiš nám na ua.coursera@czechitas.cz

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Zajímá tě, jak správně odpovědět na záludné otázky personalistů? Chceš se dozvědět, jak se co nejlépe připravit na pohovor? A co očekávat typicky právě u firem na českém trhu práce?Aby pro tebe příští pohovor nebyl strašákem, tak se společně podíváme na to, jak se na výběrové řízení připravit, na co nezapomenout a jak odpovědět na nejčastější personální otázky, se kterými se na pohovoru můžeš setkat. Zjistíš, jak vypadá tzv. AC (Assessment centrum), jak se testují IT znalosti, jak se autenticky a efektivně sebeprezentovat. Dále si řekneme, co dělají jednotlivé IT pozice a jaké jsou nároky na juniorní kandidáty. Workshopem tě provede zkušená kariérní specialistka Petra Drahoňovská.

Workshopy již proběhly a nový termín neplánujeme. Pokud máš zájem o nasdílení materiálů ke studiu, napiš nám na ua.coursera@czechitas.cz

Komunita

Komunitní podpora

Pokud si s něčím nevíš rady, nezapomeň, že se na nás můžeš kdykoli obrátit. A zároveň i ty můžeš s dalšími studenty kdykoli sdílet tvé zkušenosti, úspěchy (ale klidně i neúspěchy:) nebo třeba tipy na zajímavé články a jiné studijní materiály. Pro komunitní online setkávání a sdílení dotazů, tipů i radostí využij naši facebookovou skupinu.

Workshop #IAmRemarkable - workshop od Google k posílení sebedůvěry  

Trápí tě nedostatek sebedůvěry? Během devadesátiminutového workshopu se z různých úhlů pohledu podíváš na svou sebeprezentaci a osvojíš si cenné dovednosti, díky kterým si budeš jistější jak své úspěchy a kvality co nejlépe prodat. Pod vedením vyškoleného facilitátora #IAmRemarkable zjistíš, jak otevřeně mluvit o svých výsledcích v práci i v osobním životě.

27. 11. 17:00 - 19:00

online

v ukrajinštině

Přihlásit se
Máme toho ale ještě mnohem víc! Další workshopy poskytuje naše partnerská organizace InBáze a každý student může po absolvování prvního kurzu (obor Digital Marketing obsahuje celkem 7 kurzů a IT support 5 kurzů) na platformě Google Coursera využít 2-3 nabízené služby.

Kurzy a workshopy organizace InBáze

 • Kurz českého jazyka

  Při hledání práce se v Česku bez znalosti českého jazyka rozhodně neobejdeš. Ať už začínáš od nuly nebo už něco málo umíš, ale chceš na sobě dál pracovat, využij této možnosti. Kurz je pro úplné a falešné začátečníky.
 • Kurz anglického jazyka

  Angličtina je bezesporu jazyk, který ti na cestě za vysněnou prací může pomoci. A co víc, IT i marketing jsou obory, které jsou angličtinou protkány skrz na skrz. Taky tento kurz je pro úplné a falešné začátečníky. Přihlas se a udělej ze svých jazykových znalostí přednost!
 • Sociálně-právní poradenství a psychologická konzultace

  Víme, že v Česku nejsi v jednoduché situaci a chceme ti proto co nejvíce pomoci a poradit také v sociálně-právních záležitostech nebo tě třeba jen vyslechnout a podpořit.
 • Skupinový koučing

  Na skupinovém sezení s koučem si ujasníš, jakých změn chceš dosáhnout a budete společně hledat možné cesty.
 • Kariérní poradenství

  Jaká je tvá vysněná práce? Na co máš talent a kde naopak cítíš, že máš mezery? Na skupinovém setkání se spolu s lektorkou podíváte na kariérový rozvoj. Zjistíš, jak si definovat kariérní cíle a jak můžeš co nejlépe rozvinout svůj potenciál.
 • Workshopy zaměřené na úspěšnou sebeprezentaci a získání zaměstnání

  Uf. Kurz se chýlí ke konci a za pár týdnů získáš vytoužený certifikát? Připrav se na hledání práce co nejlépe. Na prezenčním workshopu (v Praze) zjistíš, jaká je situace na českém trhu práce, jaké jsou možnosti uplatnění, ale také získáš spoustu užitečných rad, jak na poutavý životopis a jak se co nejlépe připravit na pracovní pohovor.
 • Jak najít vhodnou práci? Podmínky zaměstnávání v ČR 

  Hledání práce nemusí být věda. Na tématických workshopech se dozvíš bližší informace o českém trhu práce, o základní legislativě týkající se zaměstnání. Také si osvojíš různé postupy, jakými můžeš hledat svou vysněnou práci. Zaměření workshopů se liší, těšit se můžeš např. na téma „Jak si nastartovat novou kariéru“ nebo třeba „Postavení zaměstnance v ČR a work-life-balance“.
 • Péče o duševní zdraví a zdravotní péče v ČR

  Znáš český systém zdravotnictví? Dozvíš se o dostupnosti zdravotní péče, poskytování psychologické pomoci jako prevence psychického zdraví, ale také například o podmínkách pracovní neschopnosti v ČR. Čekají tě workshopy jako např. „Zvládání stresu“, „Jak se orientovat v poskytování zdravotní péče v ČR“ a další. Workshopy vede zkušená psycholožka O. Hricuk a lékařka Mudr. A. Chrolenko.
 • Vzdělávání a školství v ČR - stručně pro rodiče s dětmi

  Máš děti a nevíš si rady s českým školstvím? Workshopy k uvedenému tématu se zaměří na podmínky zapojení ukrajinských dětí do české školy a přípravou děti do školy. Mezi konkrétními tématy připravujeme např. „Jak se přihlásit dítě do české školy“, „Příprava dítěte do 1. třídy - doklady a pomůcky do školy“. Lektorkou je Ing. O. Urazolina, která má dlouholeté zkušenosti s přípravou dětí do školy v ČR.
 • Jak začít podnikat v ČR 

  Láká tě podnikání v Česku? Workshopy tě seznámí se základní legislativou, naučíš se vytvořit podnikatelský plán, dbát na finanční a účetní stránku podnikání a další. Informace ti předá Ing. O. Urazolina, která má 10 letou praxi jako účetní a podnikatelka.
Přihlásit se

Potřebuješ poradit?

Barbora Břusková

Project Coordinator

ua.coursera@czechitas.cz