O čem to celé bude?

Získáš znalosti a dovednosti, které potřebují juniorní frontend vývojářky pro svou práci. Mnoho absolventek po absolvování Digitální akademie najde uplatnění v IT firmách a změní svou kariéru jako třeba Terka.

O webovém vývoji

„Po dokončení Digitální akademie jsem začala pracovat jako front-end vývojářka. Mou pracovní náplní je údržba a rozvoj stránek, která je velmi různorodá. Může jít třeba o úpravu nebo přidání obsahu na web, nakódování nové podstránky, přípravu nových linků pro stažení softwaru. Podílela jsem se také na rebrandingu, což obnášelo přestylování celého webu. Za tuhle cestu do světa IT jsem moc ráda, protože mám nyní práci, která mě baví a naplňuje.“

—  Vendula Frýzlová, absolventka Digitální akademie

Přijď na Poznej Digitální akademii a doptej se na cokoliv, co tě ještě zajímá, nebo si přečti článek Digitální akademie Web: Krok za krokem, ať vidíš, co tě čeká.

Co se naučíš a získáš

  • Komplexní balíček vzdělání v oblasti frontend webového vývoje.

  • Cenné kontakty.

  • Příležitost získat nové uplatnění a práci.

  • Propojení na partnerské firmy nejen z oblasti webového vývoje, možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury.

  • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu.

  • Možnost připojit se nad rámec Digitální akademie k nepovinnému kurzu angličtiny se zaměřením na oblast frontend webového vývoje a přípravy na pohovor.

Naučíš se tvořit frontend webové aplikace. Získáš základní zkušenosti s obecnými principy vývoje aplikací, technologií HTML/CSS, programovacím jazykem JavaScript a frameworkem React. Budeš se věnovat tématům jako je komponentová architektura, komunikace se serverem, zobrazování a zpracování dat či verzovací systém Git. Seznámíš se také se základy UX a UI designu a rozvineš své prezentační a komunikační dovednosti.

Rozvrh studia

Prohlédni si modelový rozvrh zde. Jednotlivé oblasti a předměty aktualizujeme podle současných potřeb na trhu práce a nejlepších lektorů. Studium vyžaduje hodně času a energie nejen na výuku, ale i na domácí úkoly. Není ale třeba se bát, protože výsledek pak stojí za to.

Forma výuky: hybridní (kombinovaná) forma

Hybridní formát znamená, že si budeš moct vybrat, zda se výuky a akcí Digitální akademie zúčastníš prezenčně nebo online.

Akademii je tedy možné absolvovat kompletně online, avšak doporučujeme osobní účast. Navazování vztahů s Czechitas komunitou – dalšími studentkami, lektory, kouči, mentory a zástupci partnerských firem je důležitou součástí celé Digitální akademie.

Cena

  • Early bird: 19 990 Kč (přihlášení do 26. 6. 2023)

  • Běžná cena: 21 990 Kč (přihlášení od 27. 6. do 17. 7. 2023)

Splátkový kalendář – společně se zprávou o přijetí do Digitální akademie ti bude nabídnuta možnost financování studia i prostřednictvím splátkového kalendáře, na kterém se následně společně domluvíte s naší koordinárkou. Je třeba počítat s tím, že první platba musí být uhrazena před začátkem studia a poslední před jeho koncem. 

Stipendium

V Czechitas chceme podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují – znevýhodněné skupiny. Proto spouštíme vlastní nadační fond, prostřednictvím kterého pomůžeme ekonomicky znevýhodněným ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale studium Akademie si nemohou dovolit. Více informací zde, žádost o stipendium zde.

Pro koho je Akademie určena

  • Pro ženy, které chtějí změnit kariéru a pracovat jako juniorní webové vývojářky nebo na podobných IT pozicích.

  • Pro maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které hledají práci.

  • Pro absolventky, které nemůžou najít práci ve vystudovaném oboru.

  • Pro ženy, které se chtějí kariérně posunout nebo je současná práce nenaplňuje.

Co je potřeba umět

Pro úplné začátečnice doporučujeme rozsah znalostí dostupný v těchto prerekvizitních kurzech:

AJ minimálně na úrovni A2 –⁠ neboj, Digitální akademie probíhá v češtině, ale pro úspěšnou kariéru v IT je zapotřebí alespoň pasivní znalost anglického jazyka, tzn. porozumění psanému textu.

*Pokud neznáš svou jazykovou úroveň a nevíš, co nám do přihlášky vyplnit, odkaz zde ti může pomoci.

Ideální uchazečka

  • Je starší 19ti let.

  • Je motivovaná a má zájem o danou oblast IT.

  • Anglický jazyk má na úrovni alespoň A2.

  • Vyplnila všechny body přihlášky a vyplnila je dle zadání.

Doporučený postup přihlášení do Akademie

  • Jak postupovat při vyplňování přihlášky? Mrkni na návod zde.

*Do Digitální akademie se hlásí mnohonásobně více žen, než je kapacita třídy. Podání přihlášky tedy neznamená automatické přijetí. Kritéria, která při výběru zohledňujeme, i to, co by měla splňovat "ideální" přihláška, najdeš zde.

Co studium Digitální akademie zahrnuje

  • Povinné a nepovinné předměty: ve večerních hodinách (cca od 17:30 do 20:30) a jeden den o víkendu (cca od 09:30 do 17:30) v modulech HTML/CSS, Javascript, React, UX, Git, kariérní rozvoj a prezentační dovednosti.

  • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je potřeba samostatná a skupinová práce na domácích úkolech a samostudium pomocí online zdrojů.

  • Exkurze do firem: ve večerních hodinách v pracovních dnech.

  • Závěrečný projekt: dokazující objem získaných znalostí a praktickou zkušenost s tvorbou vlastní webové aplikace úplně od nuly. Ukázka zde. Na projektu se začíná pracovat od 10. týdne. K dispozici ti bude po celou dobu mentor.

  • Mentoring: po akci Meet Your Mentor v 10. týdnu dostaneš ve dvojici mentora, se kterým budeš až do konce pracovat na svém projektu. Mentoři jsou odborníci z partnerských firem nebo komunity Czechitas. 

  • Hackathon: celovíkendová událost ve 14. týdnu, na které se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech.

  • Závěrečný test: ve 13. týdnu absolvuješ online test.

  • Galavečer: v 16. týdnu odprezentuješ svůj závěrečný projekt za účasti odborné komise, mentorů, lektorů a zástupců firem. Následuje networking s cateringem, který bude zajištěn i na jiných hlavních akcích.

Jak Akademii zakončíš

  • Budeš mít 100% docházku na hlavní akce (Zahájení, Seznamovací večer, Meet your mentor, Hackathon, Galavečer), 80% na povinné předměty, 80% na exkurze.  

  • Splníš povinné domácí úkoly.

  • Vypracuješ projekt a odprezentuješ ho na Galavečeru.

  • Uspěješ v závěrečném testu.

  • Budeš vyplňovat zpětné vazby.

Po Digitální akademii

Zhruba jednou za rok po dobu pěti let od ukončení Digitální akademie ti zašleme formulář s dotazy na vývoj tvé kariéry v IT. Poskytnuté informace nám umožní prokázat dopad našich kurzů a udržet je tak cenově dostupné. Všechna obdržená data budou anonymizována s ohledem na ochranu tvého soukromí.

Nejčastější otázky

Nevadí, že jsem začátečník, neumím programovat a nemám vystudované IT?

Ne, Digitální akademie je určena právě zájemkyním, které se do IT chtějí teprve dostat. Nemusíš mít proto vystudovanou školu v tomto oboru. Před zahájením Digitální akademie (nikoliv před podáním přihlášky) je ale důležité absolvovat námi doporučené kurzy/prerekvizity (najdeš konkrétně vypsané u každé specializace), následně tak budeme začínat studium s vědomím těchto získaných znalostí.

Mohu předepsané prerekvizity studovat až po odeslání přihlášky, nebo je nutné mít prerekvizity hotové dříve?

Určitě můžeš prerekvizity splnit až po podání přihlášky, ale pohlídej si, abys vše stihla do startu Digitální akademie.

V jakém období běží Digitální Akademie?

Akademie běží vždy na jaře (březen –⁠ červen) a na podzim (září –⁠ prosinec). Pokaždé ale nevypisujeme všechna zaměření a místa konání se také různí.

Proč bych měla studovat právě s Czechitas?

Jsme neziskovka, která má za cíl přivést do IT více žen. Spolupracujeme s nejlepšími lektory a firmami ze sféry informačních technologií, které nás dotují, proto ti můžeme nabídnout až o 70 % nižší školné než u jiných vzdělávacích institucí + kvalitní studium založené na nejnovějších poznatcích, trendech i současné praxi. Certifikát od Czechitas má ve světě IT dobré jméno a ty díky němu získáš konkurenční výhodu.

Kdy se dozvím, zda jsem přijata?

Začátkem srpna obepíšeme všechny účastnice s naším rozhodnutím. 

Více zde.

Přihlásit se na termín:

1
.
9
.
14
.
12
.

Praha

No items found.
17:30
20:30
Hlavní lektor
Kontaktní osoba