Fundraising Specialist, Praha

Momentálně hledáme do týmu Věrky nového kolegu nebo kolegyni na pozici Fundraising Specialist s velmi klíčovou rolí pro Czechitas - rozšiřovat síť našich partnerů, vyhledávat nové grantové příležitosti, podílet se na zajišťování zdravého a udržitelného financování i růstu Czechitas a pomáhat tak naplňovat naši misi a vizi. Budeš to ty?

Jsme nezisková organizace Czechitas s jasnou vizí a misí - vzdělávat ženy v oblasti IT, pomáhat jim k uplatnění na trhu práce a přispět tak k větší diverzitě a inovativnosti Česka. Abychom mohli naši misi naplňovat s co největším dopadem a udrželi výši kurzovného dostupnou pro široké spektrum žen, financujeme organizaci prostřednictvím dalších dvou pilířů - fundraisingu a partnerství.

Momentálně hledáme do týmu Věrky novou kolegyni nebo nového kolegu na pozici Fundraising Specialist s velmi klíčovou rolí pro Czechitas - rozšiřovat síť našich partnerů, vyhledávat nové grantové příležitosti, podílet se na zajišťování zdravého a udržitelného financování i růstu Czechitas a pomáhat tak naplňovat naši misi a vizi. Budeš to ty?

Co na tebe v roli Fundraising Specialist čeká?

Především vyhledávání, navazování, budování a udržování silných vztahů s grantovými organizacemi, donory a novými firemními partnery, kteří hrají klíčovou roli pro naši dlouhodobou udržitelnost. Tvorba, péče a posilování partnerství a vztahů s podporovateli, které povede k získávání finančních prostředků pro organizaci i Nadační fond Czechitas, bude tvým nejdůležitějším úkolem a klíčem k úspěchu na pozici Fundraising Specialist.

Fundraisingové aktivity, které budeš zajišťovat, zahrnují především aktivní vyhledávání nových partnerství a grantových příležitostí, které jsou v souladu s cíli a potřebami organizace, ale také navazování a udržování vztahů s organizacemi, které granty poskytují. Nedílnou součástí je rovněž zaštítění celého procesu od sepsání žádosti až po dosažení úspěšného konce, kterým je získání finančních prostředků nebo podpory. Schválený grantový projekt následně předáš projektovému týmu, který se postará o plnění závazků. K tobě se vrátí až ve chvíli, kdy bude potřeba reportovat naše výsledky.

Neméně důležitou částí agendy bude ale rovněž identifikace a navázání nových obchodních příležitostí v rámci vzdělávacího sektoru pro ženy v oblasti IT, především partnery, kterých si nesmírně vážíme. K tomu proto neodmyslitelně patří budování dlouhodobých a stabilních vztahů s partnery i donory, kteří se v ideálním případě stávají součástí naší silné komunity. K tomuto stavu vede dlouhá cesta, která zahrnuje nejen řízení kompletního obchodního procesu od identifikace příležitosti, přípravy nabídky až po uzavření smlouvy, ale také následnou a nezbytnou péči o naše partnery.

Pokud se ti zdá, že je pozice převážně o shánění financí, navazování a udržování externích vztahů, čti dál. Čeká tě totiž také spoustu spolupráce s datovým, produktovým, marketingovým a komunikačním týmem, se kterým se budeš podílet na prezentaci organizace Czechitas na veřejnosti. Nevyhne se ti ani téma diverzity a inkluze, prezentování obchodních návrhů a strategií pro vedení organizace a aktivní sledování konkurenčního prostředí, včetně identifikace trendů a nových příležitostí. Klíčem k tvému úspěchu bude dosažení stanovených obchodních cílů a KPI, které se ti v ideálním případě podaří překonat.

Zní ti pozice lákavě, ale nevíš, jestli na to máš? Pojďme se podívat na to, bez čeho se neobjedneš a co se ti bude pro roli Fundraising Specialist hodit:

  • Obchodní dovednosti a zkušenost s fundraisingem - Bez toho se opravdu neobjedeš. Vyhledávání nových příležitostí, vyjednávání a udržování dlouhodobých vztahů s našimi partnery a organizacemi poskytující granty je klíčovým úspěchem Fundrasing Speciality v Czechitas. S tím souvisí skvělé komunikační dovednosti a umění naslouchat potřebám obchodních partnerů.
  • Angličtina na úrovni C1 - Jelikož někteří z našich partnerů jsou hráči na mezinárodním poli IT, komunikace v angličtině na vysoké úrovni by pro tebe opravdu neměl být problém.
  • Reprezentativní vystupování a komunikace - Reprezentativní vystupování i komunikace před našimi stávajícími i potenciálními partnery a dárci je nezbytnou podmínkou.
  • Orientace v datech a prezentační dovednosti - Dohledat si informace, sledovat nové příležitosti, vyhodnocovat výsledky a orientovat se v datech by pro tebe měla být hračka, stejně jako umění prezentovat výsledky své práce vedení organizace.
  • Aktivní práce s LinkedIn - Výhodou bude, pokud budeš mít zkušenosti s aktivním vyhledáváním nových targetů partnershipu i fundraisungu pomocí LinkedInu.
  • Chuť učit se s generativní umělou inteligencí pro vyšší produktivitu - V Czechitas je totiž AI pod taktovkou naší ředitelky Senty velkým tématem, proto se bez zápalu do používání generativní umělé inteligence pro vyšší produktivitu práce zkrátka neobjedeš.
  • Základní digitální dovednost je samozřejmostí, zkušenost s Google Worskpace a CRM bude tvojí výhodou.

Na co se u nás můžeš těšit?

Je toho spousta. Benefity si můžeš prohlédnout na obrázku níže. Tím hlavním benefitem je práce v inspirativním prostředí, které podporuje osobní růst a rozvoj. Těšit se můžeš na práci, která má společenský dopad a smysl. Jako Fundraising Specialist budeš jednou z klíčových osob organizace zajišťující financování Czechitas a budeš mít tak neodmyslitelný podíl při naplňování naší mise vzdělávat ženy v oblasti IT a přispět tak k větší diverzitě a inovativnosti Česka.

‍Jak bude probíhat výběrko a jak si mohu zkrátit čekání?

První setkání proběhnou po telefonu nebo online - na Google Meet, pro druhé setkání bychom se rádi potkali osobně/hybridně.

Smlouva nejlépe HPP, začátek spolupráce nejlépe od 1. 1. 2024.

Pozice je vhodná i pro OZP.

Jak si zkrátit čekání?

Mám zájem!

Potřebuješ vědět víc?