Délka kurzu
1-2 dny
Rozsah hodin
45
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Nezáleží na znalostech

O čem to celé bude?

Technologie jsou všude kolem nás a ovlivňují každodenní život dětí i učitelů. Proto by je každý učitel měl zapojovat do všech předmětů a rozvíjet tak digitální dovednosti žáků.

Pomůžeme vám zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, předávat informace zajímavou a poutavou formou, ale také učit podle aktuálních osnov a trendů.

Propojíme vás s dalšími učiteli a odborníky, a vytvoříme tak společný prostor pro sdílení zkušeností z výuky a zaručených metod či nástrojů. 

Pomůžeme vám porozumět IT a naučit se líp učit. Podíváme se na témata jako je bezpečnost ve světě IT, interaktivní výuka nebo jak začít s algoritmizací a programováním. 

Navíc získáte i konkrétní podklady.

Co se naučíte

Seriál obsahuje celkem 30 lekcí po 90 minutách, které se konají pravidelně v pondělky a středy od 17:00 do 18:30 hodin. Čekají na vás následující témata: 

 • Úvod do světa IT: rozšíříte si rozhled a základní orientaci v IT. Seznámíte se se základními pojmy, bez kterých to v informatice zkrátka nejde.
 • Digitální dovednosti: naučíte se naplno využít potenciál technologií, které denně používáte. Ovládnete nástroje a postupy online kanceláře nebo umělé inteligence a zjistíte, jaké jsou jejich možnosti pro vzdělávání. 
 • Metodické tipy do výuky: zjistíte, jak efektivněji učit a jak předávat své znalosti poutavou formou, žáky zaujmout a motivovat je k tomu, aby si odnesli z hodin co nejvíce.
 • Bezpečnost ve světě IT: zvládnete získávat informace a užívat internet bezpečným způsobem. Ukážeme vám, jak postupovat v případě problémů s kyberšikanou nebo jak rozpoznat falešné zprávy. 
 • Nástroje pro interaktivní výuku: zjistíte, které nástroje zvýší interaktivitu výuky, ať už v prezenční či distanční formě. Poznáte, jaká prostředí se hodí pro skupinovou práci, projektovou výuku či pro tvorbu materiálů do hodin.
 • Algoritmizace: naučíte se nad problémy přemýšlet algoritmickým způsobem, rozkládat je na dílčí části a postupně je řešit. Ukážeme si několik způsobů, jak algoritmizaci zakomponovat do výuky i bez speciálních pomůcek. 
 • Programování: dozvíte se, jaké programovací jazyky jsou vhodné pro výuku programování na různých typech škol nebo jak s výukou programování začít. Zaměříme se i na efektivní předání látky žákům.
 • Modelování a 3D tisk: řekneme si, co je to 3D tisk, na jakém principu tiskárna funguje či jak jej můžete ve škole využít. Věnovat se budeme také základům modelování, vyzkoušíte si práci s modelovacím programem a vytvoříte si vlastní návrh.

Pro koho je kurz určen

Pro všechny začínající i zkušené učitele, kteří chtějí: 

 • rozšířit si obzory v oblasti informačních technologií,
 • seznámit se s novými výukovými nástroji nebo  
 • potkat se a nasdílet zkušenosti s kolegy napříč celou republikou.

Jak se přihlásit

Registrace uzavíráme 31. ledna 2022.

Výuka probíhá od 21. února do 6. června 2022, každé pondělí a středu od 17:00 do 18:30. 

Po registraci se vám ozveme a požádáme vás o uhrazení zálohy ve výši 1000 Kč. Tu vám po úspěšném absolvování kurzu vrátíme. 

Jak kurz zakončíte

Na závěr seriálu na vás čeká certifikát, který potvrdí, že jste seriál úspěšně absolvoval/a. 

Pro úspěšně absolvování je třeba se připojit a aktivně se účastnit alespoň 80 % lekcí (24 ze 30) a splnit průběžné drobné úkoly. 

Po splnění výše uvedených podmínek máte nárok na vrácení zálohy 1000 Kč, která bude navrácena do 30 dní od předání certifikátu.

Co říkají absolventky?

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
Upozornit na kurz
DEJTE MI VĚDĚT
všechny kurzy

Lektoři

Lektory k tomuto kurzu zatím tajíme :)

Partneři

Staňte se partnerem tohoto kurzu. Dejte nám vědět.